Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlara sordum ama açıkçası onlar da tam olarak ne yapılması gerektiğini bilemediler.

Zannediyorum ki şu an ilk iş savcılığa suç duyurusunda bulunmak olsa gerek.

Ancak mantıken düşündüğüm zaman bir ihtiyati tedbir kararı (iade işlemleri sonuçlanıncaya kadar ödemeyi durdurmak için) alınabilir. Tabi bir avukatla görüşmek daha doğru olur.

Ancak anladığım kadarıyla banka sıkıntı çıkartmayacak. Yani geri ödeyecek gibi görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de kart bilgilerine nasıl ulaştıklarını anlamadım. Site telefonda açık kaldı diye kart bilgilerine ulaşmaları pek mümkün görünmüyor. Son zamanlards şüpheli bankamatikte veya pos makinesinde kartı kullandınız mı ? Kartınızı kopyalamış olmasınlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi burada sitesinde "Hızlı Ödeme" diye bir seçenek var burada bir profil oluşturup Kredi Karınızı kaydediyorsunuz, daha doğrusu siz farkında bile olmadan site bu işlemi tek bir onay ile sizin adınıza yapıyor ve alışverişlerinizde bu şeçenek sayesinde hızlıca ödemeyi tamamlıyorsunuz, sizde de böyle bir durum oldu sanırım. Şimdi ben kendi hesabımı kontrol ettim benimde kredi kartım kayıtlı kalmış, hemen sildim. Geçmiş olsun. Daha öncede paypal ile ilgili böyle bir problem yaşamıştım nasıl oldu ise otomatik ödeme talimatı vermişim ve bir kaç ay sonra farkettim, o kadar aramama rağmen otomatik ödeme talimatını iptal edecek bir kısım göremedim, bende kayıtlı kredi kartlarımı sildim ve bankadan yeni kart aldım  kurtuldum. Asıl kart kullanıyorsanız bu tür alışveriş sitelerinde kartınızı kayıt ettirmeyin, hele birde bilgisayarınızda yada telefonunuzda site giriş şifrelerini otomatik kaydediyorsanız çok riskli, çünkü bu tür casus yazılımlar bu şifreleri çalıyor. Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün gece Hepsiburada.com , ile N11. com ile telefon görüşmesi yaptım zaten yapılan büyük miktar alışverişler bu iki siteden, müşteri temsilcileri yapılan tüm harcamaları not aldılar sabah N11 .com dan aradılar ve 6 bin tl ye yakın yapılan alışverişi durdukları ve bir kaç gün içerisinde iade edeceklerini söylediler.Anlayacağınız alış veriş siteleri bankadan daha çok yardım etti. 

Hepsi burada sitesinde "Hızlı Ödeme" diye bir seçenek var burada bir profil oluşturup Kredi Karınızı kaydediyorsunuz, daha doğrusu siz farkında bile olmadan site bu işlemi tek bir onay ile sizin adınıza yapıyor ve alışverişlerinizde bu şeçenek sayesinde hızlıca ödemeyi tamamlıyorsunuz, sizde de böyle bir durum oldu sanırım. Şimdi ben kendi hesabımı kontrol ettim benimde kredi kartım kayıtlı kalmış, hemen sildim. Geçmiş olsun. Daha öncede paypal ile ilgili böyle bir problem yaşamıştım nasıl oldu ise otomatik ödeme talimatı vermişim ve bir kaç ay sonra farkettim, o kadar aramama rağmen otomatik ödeme talimatını iptal edecek bir kısım göremedim, bende kayıtlı kredi kartlarımı sildim ve bankadan yeni kart aldım  kurtuldum. Asıl kart kullanıyorsanız bu tür alışveriş sitelerinde kartınızı kayıt ettirmeyin, hele birde bilgisayarınızda yada telefonunuzda site giriş şifrelerini otomatik kaydediyorsanız çok riskli, çünkü bu tür casus yazılımlar bu şifreleri çalıyor. Geçmiş olsun. 

bende unutmuşum hepsi burada da benimde kredi kartı bilgilerim kayıtlıymış hemen siliyorum,uyarı için teşekkürler..

Son zamanlards şüpheli bankamatikte veya pos makinesinde kartı kullandınız mı ? Kartınızı kopyalamış olmasınlar ?
telefonumun uzun süre acık kaldığı site steamgame diye bir oyun sitesi.. benin kredi kartımda bekleyen provizyonlarda ise 100 tl ye yakın steamgame den oyun satın alınmış...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fark edip,müdahaleye başlamışsınız.Hesap kesiminde hatta daha sonralarda gelen ekstrelerde böyle birşeyle karşılaşsaydınız nasıl olurdu bilmiyorum.

Bankanın bu sorumsuzluğu gerçekten mide bulandırıcı. Allahtan alışveriş yapılan siteler geri ödemeleri yapmış.

Sabah okudum konuyu, tüylerim diken diken oldu. Demek ki sistem güvenli,bankalar çok sıkı koruyor bilgileri,telefondaki uygulamalar güvenli falan hikaye.

Parayı kurtardığınıza çok sevindim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu alışveriş yapılan sitelerdeki kullancı adı/mail ve şifreleriniz birbiri ile aynı mı?

Kredi kartlarınız bunlardan herhangi birine belirtildiği gibi kayıtlı mı?

Steamgames.com sitesi resmi steam'e yönlendiriyor, bunu yapan adam ya acemi ya bildiğiniz aptal, kusura bakmasın. Gıcıklığına filan yapmadıysa aldığı şeylerin çoğunu kullanamaz, hadi kullandı adresi tespit edilir, aldığı şeyler eğer hediye kodu gibi alınır alınmaz kullanılabilen şeyler değilse bu iş çok saçma geldi bana.

Geçmiş olsun tekrar, sanal kart veya ek kart kullanmanız önerilir, ama mesela Akbank ek kartında limit bittiğinde hesap kesim tarihine kadar para yatırsanız da ek kart limiti artmıyor ilginç bir şekilde, iş bankasında tamamen ayrı kart gibi davranılabiliyor. Bir diğer seçenek de ikinci bir asıl kredi kartı alı.abilir düşük limitli.

Steam dahil hepsi ile siz de iletişime geçin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen haziran ayında sizinkine çok benzer bir durumu ben de yaşamıştım.Çekilen meblağ sizinki kadar yüksek olmasa da olayın benzerliği açısından paylaşmak istiyorum.

Bir gece yarısı telefonuma mesaj geldi.Uyku hali bakıp bakmama kararsızlığında gidip geldikten sonra telefonuma baktım.Mesaj halkbankası tarafından şu şekildeydi''kredi kartınızla payment bilmem ne sitesinden 527 dolar alışveriş yaptınız'' Hemen bankayı aradım kartı iptal ettirdim size söyledikleri şeylerin aynısını bana da söylediler.Provizyondayken iptal edin dedim ama yapamayız vs dediler.(şahsi fikrim bunu yapabilirler ancak müşteriye güvenmiyorlar,belki de harcadı gözüyle bakılıyorsunuz)

İtiraz dilekçesi faxladım.Banka bana en erken 90,en geç 120 gün arasında bu işin sonuçlanacağını bildirdi.Hukuksal yola başvurmayı denedim ancak hukuki mevzuatta da bu süre bankalara tanınmış.Bu yüzden bu süreyi bekleme kararı aldım.Bu esnada araştırmaları mı da yaptım.Şu konuda rahat olun:İnternet üzerinden sizin şifrenizi girmeden yapılan alışverişlerde paranızı son kuruşuna kadar alırsınız.Ancak bu parayı bu 90-120 günlük süreçte ödemeniz gerekli.Banka sonradan size iade işlemi yapıyor.Yalnız beni banka 2 defa aradı:Efendim evinizde çocuklarınız,ailenizden birileri felan kartınızı kullanmış olabilir mi?Felan filan diye,.Hiç sağa sola çekmeye çalışmayın dedim haberim yokken nasıl bu iş gerçekleşiyor,güvenliğini alamıyorsanız dağıtmayın millete kartınızı diye o anki sinirle de ciddi anlamda azarladım.Yaklaşık 3 ay sonra döndüler.İşleminiz olumlu sonuçlandı .Paranız kartınıza iade edildi diye.Muhtemelen sizin durumunuz da böyle olacak.Ancak şu anda ne yaparsanız yapın bu 10 bin liralık tutarı ödemek zorunda kalabilirsiniz.Can sıkıcı yanı da bu.

Birde uyarı yapmak istiyorum naçizane:

Bu olaydan sonra ben sanal alışverişlerimde sanal kart kullanıyorum.100 tl lik ürün alacaksanız farklı kart numarası ayarlanıp limitini 100 lira yapıyorsunuz.Başkasının eline bile geçse bilgileriniz 100 liranın üzerinde alışveriş yapamıyorlar.

Tekrar geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu geldi aklıma şimdi; gerçek kartı tüm internet alışverişlerine kapatsak sanal kartımız alışverişe açık kalsa,var mı acaba böyle bir şey; hemen bakıcam ayarlardan.

Olması gereken 3d secure sistemini zorlamak, cep telefonu şifresi olmadan alışverişe izin vermemek. Sanal kart benim gibi tembellere çok zahmetli geliyor, 2 kart kullanmayı tercih ederim. 

Bir de bu sanal kartta taksitli alışveriş olabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olması gereken 3d secure sistemini zorlamak, cep telefonu şifresi olmadan alışverişe izin vermemek. Sanal kart benim gibi tembellere çok zahmetli geliyor, 2 kart kullanmayı tercih ederim. 

Bir de bu sanal kartta taksitli alışveriş olabiliyor mu?

oluyor; aynen asıl kart gibi hareket ediyor fakat limitini sen elle belirliyorsun.

Mesela 101 tl lik birşey alıcaksın; limiti 100tl olarak belirlersen onay vermiyor.

Taksit konusunda asıl kart gibi davranıyor sistem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.