Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Model Ford (Focus) Araçları Sahiplerine - Krikolar Değişti -

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kaç numara bijon anahtarı lazım ?

Alıntı

Normalde bijonlar 19.

Yeniler kapaklı mı hatırlamıyorum, ama kapak düşmüşse 17 oluyor.

+ bijon anahtarları var, kullanması daha kolay ve değişik çapta ağızları var, 19 kesin olmalı, 17'de olursa daha iyi olur, ama ben bulamadığım için adaptörle kullandım. 

Kapaksız bijona geçince rahat ettim. 

https://www.focusclubtr.com/topic/13741-genel-sohbet-bölümü-11/?do=findComment&comment=410387

Hazır bulmuşken buraya kopyaladım, kolay buluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu okudum mu hatırlamıyorum . Bu başlık açıldığında benim golfüm vardı :) 

Dün sabah açtım kriko kısmını çıkardım. Bijon anahtarını çıkardım ama mümkün değil bunla çeviremedim. Tam girmiyor bijonların kafasını yiyor. Hatta OTOSANa mail attım. Mühendisleriniz kontrol etti mi bunla lastik sökülebiliyor mu diye. Evime teknisyen yollamalarını ve teknisyenin bunla bijonları sökmesini talep ettim. Eğer sökebilirse masrafı ödeyeceğim dedim. 

Daha cevap çıkmadı :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu okudum mu hatırlamıyorum . Bu başlık açıldığında benim golfüm vardı [emoji4] 

Dün sabah açtım kriko kısmını çıkardım. Bijon anahtarını çıkardım ama mümkün değil bunla çeviremedim. Tam girmiyor bijonların kafasını yiyor. Hatta OTOSANa mail attım. Mühendisleriniz kontrol etti mi bunla lastik sökülebiliyor mu diye. Evime teknisyen yollamalarını ve teknisyenin bunla bijonları sökmesini talep ettim. Eğer sökebilirse masrafı ödeyeceğim dedim. 

Daha cevap çıkmadı [emoji4] 

Aha olaya gel. Ben bu filmin sonunu çok merak ediyorum..... Otosan Cenk beye karşı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar.  Bugün ilkkez değiştirmem gerekti, kriko iyi güzel de bijon 'u kullanmaya cesaret edemedim. Heran kırılacak gibi duruyor. Üstelik bir ara bijon anahtarı koymayı unuttular diye düşündüm, yanı o krikoyu indirip kaldırmaya yarayan parça aynı zamanda bijon mu?  Öyle ise vay halimize çünkü başka araçtan klasik bijon kullanmak zorunda kaldım.  Bence saçmalamışlar..

Fırat Tasarer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Fırat Tasarer yazdı:

Merhaba arkadaşlar.  Bugün ilkkez değiştirmem gerekti, kriko iyi güzel de bijon 'u kullanmaya cesaret edemedim. Heran kırılacak gibi duruyor. Üstelik bir ara bijon anahtarı koymayı unuttular diye düşündüm, yanı o krikoyu indirip kaldırmaya yarayan parça aynı zamanda bijon mu?  Öyle ise vay halimize çünkü başka araçtan klasik bijon kullanmak zorunda kaldım.  Bence saçmalamışlar..

Evet böyle, bijon anahtarı.

Bu arada üyeliğinizi tamamlamayı unutmayınız :) Bkz: özel mesajlarınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende kışlıkları çıkartıp yaz lastiklerini takayım dedim ama malesef bu iş öyle kolay değil, sonra bir lastikçiye gidip işimi hallettirdim adam şöyle dedi (abi bu ford modelleri hep böyle ) Allah korusun tabi de bir yolda kalsan işin zor gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
14.03.2017 - 22:56 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Evet böyle, bijon anahtarı.

Bu arada üyeliğinizi tamamlamayı unutmayınız :) Bkz: özel mesajlarınız.

Teşekkür ederim kardeşim :)

--1 dakika sonra eklendi--
15.03.2017 - 11:29 tarihinde, Mustafa Yilmaz yazdı:

bende kışlıkları çıkartıp yaz lastiklerini takayım dedim ama malesef bu iş öyle kolay değil, sonra bir lastikçiye gidip işimi hallettirdim adam şöyle dedi (abi bu ford modelleri hep böyle ) Allah korusun tabi de bir yolda kalsan işin zor gibi...

Evet öyle, lakin çözüm şu ki; 40,50TL verip klasik bijon anahtarını bagajda bulundurmak. Maalesef başka çözüm yok. İyi sürüşler dilerim :)

Fırat Tasarer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.