Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Direksiyon Nasıl Doğru Şekilde Tutulur?

Murat Aktepe

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar her gelen konuyu ayrı yere sürüklüyor. Konunun güvenlikle alakası yok. ben tek elle kullanmak daha güvenli demiyorum. ....

Düz yollarda milimetrik direksiyon hareketleri için tek el kullanmanın bana verdiği rahatlıktan bahsettim..

O zaman basligi mi degistirseniz acaba? Bu beyanlarinizla baslik buyuk celiski icinde. Kaldi ki basliga girerken hissettigim seyle bunlari yazarken hissettigim seyler de bambaska.

Basliga girerken yeni bir "dogru" bilgi ogrenme istegiyle girmistim ama kullanici kaynakli, veriye dayanmayan, zor animda isime yaramayacak, rahat animda da zaten kendi tarzimda kullandigimdan yine isime yaramayacak, bolca tartismaya yol acan, sonunda sizin de az da olsa cark ettiginiz bir baslik olmus...

Neyse, amacim hunharca elestirmek degildi ama oyle oldu biraz.

Saygilarimla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok hızlı olmayan, 100 civarı normal az trafikli uzun yollarda 07:38 pozisyonunda tek elle tutuyorum, yol çift yönlü olup, tek şeride düşerse iki elimle tutarım, bir de arkası saman vs yüklü geniş kamyon sollarken 09:15 tutarım.

KefHI1U.jpg

Ayrıca şehir içinde kesinlikle iki elimle tutamam, tutsam kesin kaza yaparım, yanlış da olsa öyle alışmışım, sol elimin bileğinin iç kısmıyla baskı uygulayarak tutarım.

7:38'i tuttururuz da bir şekilde. Şu 38 saniyeyi ayarlaması zor yaaa  :kıhkıh:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 180le giderken direksiyonu tutmuyorum hatta sol ayağımı da camdan çıkartıyorum be :P yetmiyor video bile çekiyorum hatta :P

http://www.59saniye.com/doganla-180-basarken-ayagini-camdan-cikaran-genc/

bu da 11.45 tutuşu oluyor sanırsam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek bikdigim hic bir sey bilmedigim demisti bir zat-ı muhterem. :)

Eğer tek elle araba kullanmak iki elle kullanmaktan daha guvenli diyorsanız söylenecek tek bir sey yok.

Şoför lugunuze guveniyorsunuz anlasilan. Allah kazadan beladan korusun.

Sokrat...

Bahsedilen hızlar; sanki zaten yasayla ve kurallarla yasaklanmış, ceza verilmesini gerektiren; verilen cezaların toplam ceza puanında da bu hızlara idrak etmeyi red edenlerden araba kullanma ehliyetlerinin alınmasını gerektiren hızlar değil mi?...

Pratikte bir çok kişi %10-%20-%30 ve hatta %40 ( ki %40 üstü intihara meyilli bence) oranlarında geçiyor hız sınırını tamam ama ya kurallara uymaya çalışan ve hayatını tehlikeye attığınız sürücüler?

Konudan çıkmadan; bir elin nesi var, iki elin sesi var...  :smiley2k:

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 180le giderken direksiyonu tutmuyorum hatta sol ayağımı da camdan çıkartıyorum be :P yetmiyor video bile çekiyorum hatta :P

http://www.59saniye.com/doganla-180-basarken-ayagini-camdan-cikaran-genc/

Yanıp yanıp sönen bir an benzin değilde esp ışığı sandım ne çok sarıyor bu dedim :D  sonradan farkettim olayı  :kop:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Murat, aracını istediğin gibi sürebilirsin başkalarına zarar vermediğin sürece kimseyi ilgilendirmez elbette. Genel kurallara ters olan, kendine has, sana doğru gelen sürüş şeklini, çok bilmiş ve ukala bir tavırla dikte etmeye çalışman ve sonraki benzer şekilde devam eden üslubun dolayısıyla konu farklı yerlere kaymış. Bilerek veya bilmeyerek böyle bir üslup kullandın ve asıl anlatmak istediğin şey yanlış anlaşıldı doğal olarak.

Tasvip edilmese de, yoksa uzun yolda, rahat trafikte herkesin kendine has rahat ettiği sürüş,tutuş tarzı vardır. Kimisi senin ki gibi, kimisi Doğan Abi gibi 15:15 misal :D, yada farklı şekilde. Yani normal bir üslupla bu kadar farklı cevap ve tepkiler olmazdı kanımca.

Tecrübe olayına hiç girmiyorum, en tecrübeli ve usta şoför, en iyi ben kullanırım havasında değil, ben dikkatli ve iyi kullansam da heran birisi hata yapabilir kıvamında dır bence kısa özetle.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tecrübe olayına hiç girmiyorum, en tecrübeli ve usta şoför, en iyi ben kullanırım havasında değil, ben dikkatli ve iyi kullansam da heran birisi hata yapabilir kıvamında dır bence kısa özetle.

İkarus Sendromu diye birşey var. Kaza yapan / yapacak  motorcularda görülüyor. Bu arkadaş ona yakalanmış. Umarım tez zamanda aşırı güvenden vazgeçer. Doğrusu o yaşta insan kendini ölümsüz hissediyor. Yaşadıkça anya konya anlaşılıyor. Yüksek süratlerde rüzgar arabayı gezdirmeye başlarsa korkar ayağımı gazdan çekerim.  

**(İkarus sendromu) Kısaca açıklaması ben oldum, ustayım, şöyleyim, böyleyim dediğin anda  bir yere patlarsın....  3-4 yıl 20-30.000km tecrübe edinen motorcular riskli sınıfa girer mesela.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.