Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Direksiyon Nasıl Doğru Şekilde Tutulur?

Murat Aktepe

Önerilen Mesajlar

Hocam Serdar gayet guzel bir resimle derdime care olmus.

Gene ukalalık etmiş olacağım ama konum belirtilirken dakika değil sadece saatlerin yeri kullanılır genelde...

En azından benim gibi huysuz, inatçı ve yaşlı keçiler bunu böyle bilir ve idrak yolları tıkanıklığı yaşar farklı durumlarda.  :)

Doğru tutuşa örnek  :P

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

300 milyon km yapsanız da bilim ve tekniğin dediğini yaparım ben.

Sizin mantığınzla tüm taksicilerin Schumi'ye taş çıkarmaları gerekirdi.

Gençliğinize verilen şey tecrübenizle ilgili değil, yanlış olma ihtimalini değerlendirmediğinizi açıkça gösteren bu aşırı öz güven. Ambulansa ihtiyaç duymamanız dileğiyle...

Rüzgar konusunda bu kadar açık, net somut konuşanlar şikayet edenlerle aynı yer ortam koşullarda olmuş gibi fazla somut konuşmaktan çekinmiyorlar da bu kadar etkisiz bir halt için niye bu kadar arge yapılıyor, rüzgar tünellerinde sadece önden gelen rüzgar/hava akımı mı değerlendiriliyor?

Kimse mi otobanda tır yanından geçilebileceğini hesap etmiyor?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz sakin.. Benim dediğimi yap demiyorum ben. 2elinle 2 ayağınla tut istersen direksiyonu.. senin sürüş deneyimini bilmem ama kaç kere uzun yol yapma fırsatın oldu acaba. Kaç kere ciddi kazaları direksiyon hamlelerinle engelledin . Kaç kere karda kayan arabayı düzleyip rotaya soktun.. bilenler bilir bilmeyenler öğrensin her ay 2 sefer geçtiğim adana aksaray yolunda aksaraya gelmeden 10 km geride hasan dağı eteklerindeki yolun rüzgarı meşhurdur. Yine ankara aksaray yolunda . T.Ş.O.F civarından sonraki aşırı rüzgarlar. Ve Hatayın yolları. Hani aynı koşul diyorsun ya benzer koşullarda bulunduk ki cevap veriyoruz.. iyi geceler mertcan kardeş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek bikdigim hic bir sey bilmedigim demisti bir zat-ı muhterem. :)

Eğer tek elle araba kullanmak iki elle kullanmaktan daha guvenli diyorsanız söylenecek tek bir sey yok.

Şoför lugunuze guveniyorsunuz anlasilan. Allah kazadan beladan korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar her gelen konuyu ayrı yere sürüklüyor. Konunun güvenlikle alakası yok. ben tek elle kullanmak daha güvenli demiyorum. Yukarıyı bolca okurda fikrinizi belirtirseniz daha faydalı olur. Düz yollarda milimetrik direksiyon hareketleri için tek el kullanmanın bana verdiği rahatlıktan bahsettim.. viraj yoksa sollama yoksa yol duru kötü değilse 2 elimle kullanmıyorum. ve konuyuda ben açmadım bir yerde laflıyorduk. Konuya çevrilmiş. Özellikle konu açmadım bu tartışma için. [emoji2] herkesin doğrusu kendisinindir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok hızlı olmayan, 100 civarı normal az trafikli uzun yollarda 07:38 pozisyonunda tek elle tutuyorum, yol çift yönlü olup, tek şeride düşerse iki elimle tutarım, bir de arkası saman vs yüklü geniş kamyon sollarken 09:15 tutarım.

KefHI1U.jpg

Ayrıca şehir içinde kesinlikle iki elimle tutamam, tutsam kesin kaza yaparım, yanlış da olsa öyle alışmışım, sol elimin bileğinin iç kısmıyla baskı uygulayarak tutarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim düşüncemse her şöför kendisini daha iyi bilir. Neresinden tuttuğu değil hakimiyeti en iyi nasıl tutarak sağladığıdır doğru olan. Ben sağ elimle 5 doğrultusunda tutuyorum çünkü dirseğimi kolçağa yaslayınca daha rahat ediyorum. Ahmet 3 den tutuyodur ama hakimiyet aynıdır ikimizde de. Sonuç olarak hakimiyeti maksimum olan keyifli sürüşler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9:15 i bırakıyoruz beyler. 

En güvenli, en rahat, en ideal sürüş pozisyonu olan tek el ile (sağ el saat 5, sol el saat 7) direksiyonları tutuyoruz. :) 

Başka da konuyu bir yerlere çekip durmayalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz sakin.. Benim dediğimi yap demiyorum ben. 2elinle 2 ayağınla tut istersen direksiyonu.. senin sürüş deneyimini bilmem ama kaç kere uzun yol yapma fırsatın oldu acaba. Kaç kere ciddi kazaları direksiyon hamlelerinle engelledin . Kaç kere karda kayan arabayı düzleyip rotaya soktun..

Binlerce kez yapsam da hiç yapmasam da neredeyse labaratuvar ortamında denemiş olan ya da işi bu olan, ralliciler mesela, kişilerin öneri ya da hareketlerini örnek almayı tercih ederim.

Sinirlenilecek bir durum yok da ben Türkiye'deki insanların genelinin başka insanlara bu kadar rahat önerilerde bulunabilmesini garip buluyorum. ADAC bilgisi verirken bile belirtiyorum kaynağını, doğruluğu teoride neredeyse tartışmasız olsa bile.

Kişisel tecrübelerde yaptığımız şeylerle yaptığımızı sandığımız şeylerin arasında çok büyük farklar vardır. Bunun somut örnekleri de vardı ki motosiklet belgeseli olan bileği bükmeğin başında teoride imkansız şeylerin bile önerilebileceğini görebiliyoruz.

Cem abi bu konuda ciddi bilgili biri olarak gerekli bilgileri vermiş. Dediğiniz gibi isteyen istediği gibi kullanır ve kullanmaya devam edecek tabiki.

İyi geceler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.