Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Beyaz Far Ve Park Ampülü

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Tamamdır.Geriler için T15 led alayım.Benim için iyi aydınlatması önemli zaten.Geri görüş kamerası gece daha iyi göstersin diye değiştireceğim.

Şu mesajımda geri görüş kamerasının görüntüsü,  t15 led in aydınlatması görülüyor.

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

sende Doğan abinin attığı linkten mi aldın abi?

Yok bu konuya bir yerlere  yazmıştım ama link ölmüş galiba.  Aliexpress ten ucuz bir satıcıydı. Sadece ampul tepesi mercekli olan değil ledler olan ampul tercih ettim. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

Yok bu konuya bir yerlere  yazmıştım ama link ölmüş galiba.  Aliexpress ten ucuz bir satıcıydı. Sadece ampul tepesi mercekli olan değil ledler olan ampul tercih ettim. 

benimkilerde t15 miş, boyu kurtarır mı diye söktüm baktım ama arıza veriyo mu diye bakmak aklıma gelmeden taktım ? 

bi daha söküp bakayım, ucuza oluyorsa sinyalleri de değiştireyim diyorum. sen sinyallere aldın mı abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Normali 16w takılan 9w galiba sorun oluşturuyor mu? Bende almayı düşünüyorum geriler için.

16w16 benim aldığımda. Canbus özellikli olduğundan sorun yapmıyor

--0 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

benimkilerde t15 miş, boyu kurtarır mı diye söktüm baktım ama arıza veriyo mu diye bakmak aklıma gelmeden taktım ? 

bi daha söküp bakayım, ucuza oluyorsa sinyalleri de değiştireyim diyorum. sen sinyallere aldın mı abi?

Sinyaller sorun yapıyor. Yanıp sönme aralığı sapıtıyor. Bence sinyale uğraşma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

16w16 benim aldığımda. Canbus özellikli olduğundan sorun yapmıyor

--0 dakika sonra eklendi--

Sinyaller sorun yapıyor. Yanıp sönme aralığı sapıtıyor. Bence sinyale uğraşma

denedim şimdi hem geri viteste hem de sinyalde arıza veriyor.

senin link attığında bi kaç kişi halojen kadar parlak değil filan yazmış ama azınlık. ben de ondan alayım bari.

sinyal aslında bi kaç kere normal yandı sonra arıza verip hızlı yanmaya başladı, canbus yazanlar olur mu bilmiyorum, bide orijinal wattında olanlar da var ama 20 dolar filan, gereksiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Sinyallere bir takım CANBUS yazmayan aldım, arızaya geçiyor. Bir takım da CANBUS error free denen aldım , o da arızaya geçiyor. 20 ohm drenç takıp kullanıyorlarmış ama ben beceremem öyle yatıyor ampuller. Bir şey söyleyeyim en çok LED de sinyale lazım. Benim arka ışıklar zaten LED de, fren ampullerini de LED yaptım, onlar da fena değil gibi 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

burdan devam edeyim, güzel oldu bence. sinyaller focusta çalışırmı bilmiyorum, bende ampulu sökünce bile bir kaç kere normal hızında yanıp ondan sonra arıza uyarısı verip hızlı yanmaya başlıyordu o yüzden çalışacağını düşündüm ve çalıştı ? canbus özelliği var ancak hyperflash yani hızlı yanıp sönmeyi engelleyici bir şey yok. Biraz pahalı ama kendi çapında markası var diye bunları tercih ettim. birde takipli gönderir diye düşündüm oda doğru çıktı ama genede yavaş geldi (7 Mayısta almışım)

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Error-Free-Amber-Yellow-Samsung-LED-15-SMD-BAU15S-7507-PY21W-1156PY-LED-Bulbs-For/32377810071.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44ac4c4dFtOiij

https://www.aliexpress.com/item/CAN-bus-Error-Free-912-921-T15-W16W-LED-Bulbs-For-Audi-BMW-Mercedes-Porsche-Volkswagen/32817211651.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.44ac4c4dFtOiij

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaki farları beyaz ampülle değiştirme ve ayak altı ambiyans ile ilgili tüm konuları ve tğm sayfaları tek tek okudum. Öneriler yıl itibariyle baya geçmişte kalmış. Paylaşılan bazı linkler kapanmış. Bu nedenle denenip test edilip performans ve fiyat olarak memnun kalınan beyaz far ve ambiyans aydınlatma önerileri ve gerekli ürün linkleri için tavsiyeye ihtiyacım var. Sırf görünüm için görüşümden ödün verdirmemeli. Görüşümde iyi olsun derken karşı tarafı rahatsız eden kural dışı şahin doğanlara sonradan takılanlar gibi olmamalı. Ambiyans olarakta 2013 focus titanium aracım varken prjinal kırmızı ayak altı ledler mükemmeldi. Gözü rahatsız etmeyen ne cok aydınlık ne karanlık arası idi. Aynı sekilde 2016 trendx aracıma uygulamak istiyorum. İnternette araştırdıgımda onlarca secenek ürün karşıma cıkıyor. Lütfen ambiyans ve beyaz kosa uzun far için linkiyle beraber ürün tavsiyesi verirseniz benden sonraki arkadaslarda güncel olarak faydalanabilir. Ayrıca orta konsolda bardaklık bölğmüne titaniumlar gibi kayar kapak takmak istiyırum. Hiçbir yerde bulamadım. Aynı zamanda kapı trimleri plastik onlarıda titanium araclardaki gibi yumuşak malzeme olmasını istiyorum. Bir ara forumda bir arkadas rusya dan getirtip satışınınyapmış. Şu anda oda getirtmiyor.  Başkada alacak yer bulamadım.Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

Oğuz Gün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Oğuz Gün yazdı:

Sırf görünüm için görüşümden ödün verdirmemeli. Görüşümde iyi olsun derken karşı tarafı rahatsız eden kural dışı şahin doğanlara sonradan takılanlar gibi olmamalı.

45 dakika önce, Oğuz Gün yazdı:

beyaz kosa uzun far için

işte o ikisi aynı anda olmuyor. reflektör/mercek ne için dizayn edildiyse onun ile kullanılması gerekir, aksi halde karşıdakini rahatsız eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

MK 3 aracımın geri vites ve tüm sinyallerini LED'e çevirmek istiyorum. 3-5 ayda patlamayacak led arıyorum.

Ozan bey sizin vermiş olduğunuz linkteki ledler Focus 3'e uyar mı?

Geri vites lambası T15 mi emin değilim öyle ise uyar. 

Sinyaller için %99 direnç eklemeniz gerekir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.