Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Drl(Gunduz Fari) Bulunan Araclar Icin Ufak Bi Modifikasyon :)

Cem Durna

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar. yaklasik 9 aydir kullandigim gunduz farlarimda bi farklilik yapmak istedim. oncelikle mevcut drl nin calisma prensibini anlatiyim. drl sigorta kutusundaki bos bi sigorta yuvasina takili bir sekilde kontagi cevirince yanmaya basliyor. ve parklar veya kisa farlari actiginda(bende kisalara bagli) kisilarak yanmaya devam ediyor.

ec40b14f0a0449d8d080c241efc0aff5.jpg

Yapilan modifikasyonda ise drlenin calismasina ek olarak arac kumandandasiyla kilidi actigimizda parklarla birlikte drl ninde yanmasini saglamak. follow me home benzeri bi ozellik kazandirmak.bu islem karanlikta cok buyuk bi farklilik yaratiyo. bunu 1 role ve 2 diyot yardimiyla yapmak mumkun ama ozan ve oktay abiyle yaptigimiz beyin firtinasindan sonra 2 role ve 3 diyot kullanarak yapmaya karar verdik. yapilan sistem mevcut drl nin calismasindan daha guvenli oldu.kullanilan tesisati kendimce cizmeye calistim. burdanda yapmak isteyen arkadslarimiz yardim alabiir.

post-1-0-93211800-1408821801_thumb.jpg

Ben yaptigim sistem sonrasinda park lambalarinin yanmasinin gereksiz oldugunu dusunmeye basladim. musayit bi zamanda parklarin yanmamasin icin dipsiz park lambalarinin dip kismini bantla sararak yalitcam. ve oyle duya geri takcam.

Yardimlarindan dolayi Ozan KARSAVURAN ve Oktay TOKER e cok tesekkurler :)

Keyifli forumlar...

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
imla ve fotoğraf
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm kelimelerdeki Tr karakterleri düzenledim, lütfen bundan sonra daha dikkatli olalım.

Paylaşım için teşekkürler.

Edit: Tekrar ellenmiş ve o gereksiz telefon klavyeleri yüzünden güzelim Türkçe katledilmiş :( Üzücü. Kullanıcıların dikkat etmesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.