Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Motor Yatak Sardı

Mehmet Korkut

Soru

iki hafta önce izmirden antalyaya gelirken su hortumunun bağlantı noktasından çıkması sonucu motor susuz kaldı ve motor iflas etti. motor üst kapagı ,piston ve sekman degişmesi geregi dogdu. üst kapak bulundu fakat piston ve sekman bulunamadı.nereden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.fordun kendisinde pistonlar alt motorla birlikte veriliyor,o durumda motor no değişmek zorunda kalıyor.birde yurt dışından parçacının birisi 150 ps lik ecoboost getirtmiş önceden. o motoru alsam uyarmı turbonun dişında bi fark varmıdır.birde aracın garantisi biteli 3 ay olmuştu, bütün bakımları zamanında ford da yapılmıştı,ford yardımcı olurmu acaba.araç şuan sanayide tamirci arkadaş vardı ona bırakmıştım.motor açılmadan önce bu kadar büyük bir problemle karşılaşacagımı düşünmemiştim,. işim çok zor,yardımlarınızı bekliyorum acil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle ford garanti olsun olmasın ücretini ödediğiniz taktirde parça konusunda tabiki yardımcı olmalıdır.

Ucuz olabilmesi için çıkmacılar veya sponsorumuza şasi no'yu ileterek parça temini de yapabilirsiniz.

182'lik olarak @Mertol Kip 'de motor olacaktı atıp satmadıysa ona da ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun araç ekranında suyun eksildiğine dair bir bilgi uyarısı gelmedi mi ?

Su dediğiniz radyatör içinde bulunan antifirizden bahsediyorsunuz değil mi ?

Ekranda uyari görmedim.evet antifirizli su.

Biliyorum ona göre cevap vermiştim :)

Profil bilginizde ki araç bilgi sekmesi bu sebeple ekli duruma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bey 150 PS ilk motoru taksam olurmu sizce, ne gibi silinti cikarabilir takilirsa. bildiğime gore yazilimsal + turbo farki var. motor yapisinda bir fark varmi siz biliyorsunuzdur.150ps ile 182 PS in enjektörleri aynimidir. ayni değilse benim enjektörler uyarmi acaba.bu konuda bilgisi olan diğer arkadaşlarda yardimci olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Sağolsun.inşallah işin içinde çikabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben hala soğutma sıvısı uyarısı neden vermedi diye orada kaldım kullanım kılavuzuna baktınız mı araçta bu uyarıyı vermesi gerekmiyor mu diye bende bakıcam buna

Uyari vermese bile hararetin yukselmesi cekisten dusmesi lazim. Bnde anlamadim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun araç ekranında suyun eksildiğine dair bir bilgi uyarısı gelmedi mi ? Su dediğiniz radyatör içinde bulunan antifirizden bahsediyorsunuz değil mi ?

benzin göstergesinin yanında hararet göstergesi bu tip durumlar için var ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.