Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Debriyaj Dan Gelen Ses Normal Mi?

Mehmet Demir

Soru

1 aydır 1.0 focus 3 ümde beni rahatsız eden ufak bir sıkıntı var.. sıkıntı sürüşe vb hiç birşeye engel değil gibi, ama şimdilik mi?

anlamaya çalışıyorum..

araba yerinde 1-2 saat yattıktan sonra kalkarken, gaz verip debriyajdan ayağımı çektiğim anda (tamamen yukarıda iken)pedalın gerisinden veya daha içten "kluk" diye biraz kalın bir ses geliyor.. bu yoldaki vites değişimlerinde veya sonra ki kırmızı ışıklardaki durup-kalkışlarda gelmiyor.

ama aracı aldığımda hiç yoktu, 1 aydır var...

çok yavaş kaldırırsam nazikçe bu ses çıkmıyor..acaba baskı-balatada veya bir yerlerde bir boşluk var onu mu dolduruyor veya anlık bir tutulma oluyorda birden kendini bırakan yerine oturan parçadan mı ses geliyor diye düşünüyorum.

servise gittik biladerin yeni aracını görmeye 30 dk kadar oyalandık, eleman kalktı, yapmadı, 3-4 km test sürüşü yaptı, bence bir şey yok, çekişte problem yok, pedalda sertlik veya basık kalma vb herhangi terslik yok dedi. ses artarsa yeniden getirin yada arabayı daha uzun süre burada kalacağı bir zamanda getirin beraber bakalım dedi.

yorumunuz ne olur? buna benzer sorunu olan var mı? (forumda genelde titreme, pedalın üstte kavraması gibi mesajlar var)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

yarın beni yolda bırakmayacaksa takılmam ben, varsın ses kronik olsun. arızalanması kronik olmasında..

bende 3+2 yıl garanti var, sonuçta garanti iyi bir şey ama bozulması insanın canını sıkar..

bugün biladerin yeni dizel focus 3 ünü teslim aldık, bir fiesta birde focus 3 vardı klima motoru kitlenmiş çalışmıyormuş.

şöför tarafı kapıyı çıkardılar, direksiyon tamamen söküldü, motor kaputunun altında göğüsün arkasına gelenyerlerden 1-2 vida söküldü..

söküldüde söküldü yani... şahsen başıma öyle bir şey gelmesini istemem...

cem abi der şimdi fabrikada da öyle yapılıyor takmayın..ama işte orada belli bir sırayla yapılıyor, herşey yerli yerinde sırayla oturuyor..

burada o parça için öyle-böyle sökülüyor.

sonuçta başa gelince çekilecek, yapacak bir şey yok..

bu ses bu kadarla kalırsa katlanırım, artarsa ne olur zaman gösterecek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sesi daha önce ben de duymuştum ve belirttiğiniz gibi kalkış esnasında yaşanmıştı. Fakat sürekli olan bir durum değil, sadece bir kere olduğu için sesin hangi şartlarda duyulduğuna dikkat edemedim ve durum tekrarlanmayınca da önemsemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de aracın kalkışında enteresan sesler duyuyorum,hatta şimdi sağ taraftan konsol içinden geldiğini düşündüğüm bir trim sesi de başladı.Sunroofun perdesini tam kapattığımda tavandan da ses geliyor tam ileri sürmediğim zaman bu ses kesiliyor.Bu sesler beni gıcık ediyor ama focusta varsa bu sesler muadili diğer araçlarda da vardır diyorum kendimi teselli ediyorum.Hele bozuk yolda ön takımdan gelen sesler beni benden alıyor.ama hepsinin çaresi araca biner binmez müziği açmak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de aracın kalkışında enteresan sesler duyuyorum,hatta şimdi sağ taraftan konsol içinden geldiğini düşündüğüm bir trim sesi de başladı.Sunroofun perdesini tam kapattığımda tavandan da ses geliyor tam ileri sürmediğim zaman bu ses kesiliyor.Bu sesler beni gıcık ediyor ama focusta varsa bu sesler muadili diğer araçlarda da vardır diyorum kendimi teselli ediyorum.Hele bozuk yolda ön takımdan gelen sesler beni benden alıyor.ama hepsinin çaresi araca biner binmez müziği açmak.

Siz gene iyisiniz. Corolla ile arnavut taş yolda 15 ile giderken deprem oluyor hissi veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugun uzun yolda 6. Vites haricinde duydum ayni sesi. Baklm ne olacak, benimde canim sikildi her seferinde yapmadi yavas degistirdigimde gelmiyor.

Inşallah ciddi bi sorundegildir

Volkan Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım 2013 tit tdci alalı 4-5 gün olmadı şu an 500 km de aynı ses bendede var ama kalkışta değil 1.den 2ye atarken özellikle ayağımı çok yavaş çekersem sıkıntı yok fakat normal çekersem tuk diye bi ses geliyor diğer viteslerde yok sadece 1den 2ye geçerken gerçi umrumdada değil garantiyide uzattım artarsa ses bi giderim artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kronik hepsinde var c max da da var.kroniklesti dreksiyon muhabbeti gibi servis bi sey yapamiyor onceden baski balata degisiyormus simdi tsb yayinlanmis ford degistirmiyormus

Ford tsb yayınlayıp değiştirmediğine göre önemli değil o zaman?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pedal bir yere takılıyor olabilir mi?

Pedal'dan olacağını sanmıyorum, takılabileceği biryer yok:) artı sesin içinden geldiğini anlıyorsunuz, benim'de araba yeni sayılır 2000'lerde dün ilk kez uzun yola çıktım yaklaşık 800 km yaptım yolun sonlarına doğru farkettim. Eminim şehir içi hiç farketmed'm yoktu:)

Bizim ki 4 ve 5'e geçişte yapıyor sanki 6da yok , dedi'niz gibi yavaş ça kaldırdığımda olmuyor, sanki hızlı da sonradan geçiyor gibi:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.