Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 Ecoboost Focus Patinaj Sorunu?

Çağatay Nusret Dal

Soru

Herkese iyi forumlar diliyorum.Birkaç hafta önce aldığım focus 3 1.0 ecoboost tit. ile aranıza katıldım.Aşağı yukarı forum başlıklarına göz gezdirdim ve çok faydalı bilgilerin paylaşıldığını düşünüyorum.

Sorunum şu ki;önceki aracım ile iç patinaja düşmediğim zeminlerde şaşırtıcı bir şekilde patinaja düşüyorum.Önceki aracım mazda 3 dizel idi 1360 kg idi,sanırsam bu da öyle.Anti patinaj sistemi ile ilgili bir problem mi var acaba?Yoksa benzinli dizel ayrımı mı?Bilemedim :wacko: .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Esp tuşu nerede ki? :)

Araç virajlarda arkadan kayacak gibi geliyor,eski aracım da focus platformunu kullanan mazda 3 idi onda hiç böyle olmazdı.Acaba yanlışlıkla esp yi mi kapattım,yoksa eski sahibi de bilmeden böyle mi kullanıyordu? :blink: Birşey var ama anlamadım çünkü benim bildiğim bu platform yol tutuşta referanstır.

Araç virajlarda arkadan kayacak gibi geliyor,eski aracım da focus platformunu kullanan mazda 3 idi onda hiç böyle olmazdı.Acaba yanlışlıkla esp yi mi kapattım,yoksa eski sahibi de bilmeden böyle mi kullanıyordu? :blink: Birşey var ama anlamadım çünkü benim bildiğim bu platform yol tutuşta referanstır.

Okumuştum, üstünkörü ama, ekranda belirteci olmayınca(genelde güvenlikle ilgili bir özellik kapalı ise ekranda bildirilir) aklıma gelmemişti.Ben ine bakayım teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Okumuştum, üstünkörü ama, ekranda belirteci olmayınca(genelde güvenlikle ilgili bir özellik kapalı ise ekranda bildirilir) aklıma gelmemişti.Ben ine bakayım teşekkür ederim.

Aslında esp kapalı ise, marş a bastığınızda ekranda esp of olarak gözükür....sizin durum daha çok dizel sürüşe alışkanlıktan geliyor, yani zamanla araca alışınca sorun kalmayacaktır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle aynı şasiyi kullanmak demek aynı performansı almak demek değil bu bir. Anti patinaj konusu dışına çıkacaksak ilgili konuları bulup okumanızı tavsiye ederim bunlar çok konuşuldu. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle aynı şasiyi kullanmak demek aynı performansı almak demek değil bu bir. Anti patinaj konusu dışına çıkacaksak ilgili konuları bulup okumanızı tavsiye ederim bunlar çok konuşuldu. Kolay gelsin

Tamam,heralde biraz daha alışmam gerekecek.Teşekürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kalkarken 1250-1500 devir civarı kalkın, 1.0 motor bu araç yürümez diye düşünüp gaza fazla basmayın :) , basarsanız yarım saniyelik patinaja düşer ve anti patinaj devreye girer. bende böyle oluyor.. viraja hızlı girerseniz araba döneceğiniz yönün aksine geziyor komple, merkez kaçla..sanki daha açıktan dönülüyor gibi, daha da zorlarsanız esp devreye giriyor.. focus lar mazdalara göre az daha yüksektir, yine koltuklarıda daha yüksektir..aracımız 1300 kg..dizeli 1370

hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

michelin primacy hp lastik var benim arabada   üstünde  gelen lastikleri    kalkışlarda patisiz  kalkamıyorum duruşlarda  lastik ötmeleri  ayrı bi muhabbet .  geçen polis arkamdan  tepe lambaları  yanarak  geldi  durdurdu.  neden pati yaptırıyosunuz  beyefendi dedi cezamı yazalım ille dedi.  pati yaptı diye  bana ceza yazamazsın falan fıstık biraz  tartıştık sonra yoluma devam ettim.  velhasıl  focus 3 aracımın bu huyunu sevmiyorum yada daha çok alışmalıyım.

bu arada bi test yapmıştım  aracımla   mesajı yazdıktan sonra  aklıma geldi..

çok sıcak  hava şartlarında  focus  zemine  tutunamıyor ... zira ıslak zeminde  bile  daha  sağlam yol tutuşu var..   sanırım buda  lastik  markası ve kalitesinden   kaynaklanıyor olabilir..

Hüseyin Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de ilk aldığımda eski aracıma (vectra B) alıştığımdan sürekli kalkışlarda pati yapıyordum tabi iki gün sonra alıştım ayrıca eski aracımdan sonra yol tutuş hissi çok farklı geldi virajlarda arkayı kaydırıyormuş gibi bir hissi vardı hatta aldığıma bin pişman olmuştum bir hafta sonra alıştıktan sonra bu kayma hissi güven veren ve kopmayan yola yapışan bir araba hissi vermeye başladı bu tamamen eski alışkanlıklarla ilgili kısa süre sonra beni anlayacaksınız asfalt soğukken bir deneyin göreceksiniz tutunma limitlerini

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.