Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 TDCI GeneL Bakım Hakkında Bilgilendirme [Önemli]

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Hasan kardeşim bende bilirim 180-190 gitmesinide babam yanımda oturur hep öyle uzun yolculukta .. :D

Hiç unutmam :

geçen yaz istanbuldan gelirken focus 1 amcamın ve bizim 1.6 boramızla peşpeşe boluya dönüyorduk.

120kmh hıza sabitledim ayağımı gelirken yanımızdan beyaz renk bi hacı murat içinde 3 kişi vardı :) rahat 130 -140 la bizi geçti

"bak baba hacı bile bizi geçiyor" dedim

"Geçsin onun motoruyla oynanmıştır" dedi :)

Ama önümüzde ani fren yapınca : babam " geç şu ....'küfür'.... manyağını" dedi ve 180 e kökledim tabi koltuğuna sıkı sıkı sarıldı babam :D

Sende önünde bi ani fren yapsaydın hacı murat kaşar olurdu en yakın refüjde... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan vw leri bilirim redline gelmiş ama senin araba 200 den fazla demezdide zaten en fazla taş çatlasın 210-215 :D

Bu hızı tüple yaptık...O arada benzine geçip klimayı da kapatsaydım 220'ye kadar yolu vardı ama redline a çok az kalmıştı ve yokuş aşağıda kısa sürede bitti... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

videoda yolu göstermiyordu galiba öyle hatırlıyorum ben. Ama kendi denediğimde düz yolda zorlayarak denemiştim sonra yeter dedim turboyu elime almiyim dedim bıraktım. Bi seferde FSM köprüsü dönüşünde yokuş aşağı denicem ama fırsat bulamıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgi Ekleme :

Aracımız daha öncesinde büyük viteste 4. ve 5. vites olmak üzere sürekli 1800 devir ile 2200 devir arası aşırı sirkeleme yapıyordu.Özellikle aracın arka koltuğundan çok hissedilir derece fark ediyordu.Bakım sonrası dün e-5 e çıkıp denedim.Hemen hemen %10 derecelik bi açı boylamında bi rampada aracımı denemek istedim : (Yaklaşık 2km gidiş olan bi yol, çift şeritli e5)

1.2.3. vitesleri gayet iyi bir şekilde hızlanıyor.Gördüğüm fark yok arkadan gene aşırı duman atma dışında sorun yok.4. vitese geldiğimde hafif rampa olmasına rağmen gaza bastığımda araba hiç titremedi bile , yavaş yavaş gaz yiyerek hızı yükseldi.

Gelelim 5. vitese : 80kmh ile giderken 4. vitesten 5. vitese attım ve devir 1500 de iken gaz vermeye başladım rampa yukarı olduğu için çok hafif bi titreme yaptı gaza basmaya devam ettim yavaş yavaş araba kendini topladı ve 2200 devire geldiğinde aracın hızı hafif rampa yukarda olsa 120kmh dedi.

Sanıyorumki aracın önceden titremesi ya yağdan dolayı yada hortumdan dolayı.Ama şu varki önceki zamanlarda titrerken hiç ses gelmiyordu büyük ihtimal yağdan veya yağ filtresinden olabilir diye düşünüyorum.O titreme rampa aşağı inerken dahi gaza bastığımızda o devirler arası yapıyordu işin komik yanıda bu :yeah:

Titreme sorunu ortadan kalktı.Aynı sorunu yaşayan olursa en azından bi fikir edinir :P

2km lik rapma yukarı olan yolun bide dönüşü vardı ... drag yaptığımda 190'ı çok rahat gördü araba. Hemde o filtre ile :D

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba Arkadaşlar. Bende 2006 model 1.6 tdci focus var. 110. de aldığım araç şuan 130. kmde aldığımdan bu yana 2 defa aracın periyodik bakımını yaptırdım 2. periyodik bakımdan sonra değiştirilen yağın 5-30W olması gerektiğini öğrendim. ama değiştirilen yağ 10-40W. bunu öğrendikten sonra daha yağı değiştirmeye fırsat kalmadan motorun sesi değişti.özellikle 2000 devirden sonra motor çok bağırıyor ve sanki motorun gücü düşüyor gibi vites değişmelerinde gaza basıldığında araç önce gaz yemiyor ve sonra hızlanmaya başlıyor. tabii hızlanma denilemez. Bu durum her zaman olmuyor bazende hiç düzelmiyor. Tabii bu arada ben yağı, yağ filtresini hava filtresini değiştirdim. ama sesde herhangibir değişme olmadı. Bi tamirci arkadaş 1000 km sonra tekrar yağı değiştir düzelir dedi ama yapmadım. Siz tecrübeli bilgili arkadaşlara danışmak istedim. Bu başlık altında yazılan cevapları okudum. Emre arkadaşın problemine benzer bir durum var ve gaz verip bıraktığımda sanki üst kapak civarından cık cık diye bir ses geliyor. Ama işin ilginç tarafı her zaman yapmaması. Servise gitmeyede korkuyorum. Lütfen yardım edermisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.