Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tamirhane V.s Yerlerden Aracınızı Aldıktan Sonra Kontrol Ediniz

Süleyman Altın

Önerilen Mesajlar

Herkese Günaydınlar

Birkaç gün önce aracımda ki kötü koku için bagajı boşaltmıştım bu sırada dikkatimi çeken şey stepne deki jantım aracın üzerindeki diğer jantlar ile aynı olan Style jantlarındandı ama bagaja baktığımda jant böyle değildi standart (şu siyah olan jant kapakları ile kullanılanlardan) olduğunu fark ettim acaba ben mi yanlış hatırlıyorum stepne çelik jantsız mı diye düşündüm.

Ford'un sitesinde aracımda 

•  Çelik Jantlı Yed.Last.İle

yazmaktadır.

Benim jant arada gitti :(

Sizlere bilgi vermesi açısından paylaşıyorum biraz dikkat etmek lazımmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hiç tamire fln vermedim aracımı..Ve ilk aldığım zaman da dikkat etmiştim, siyaj jantlı ince stepne var..

Yani gönlünüzü ferah tutun..

Ama TR'ye ilk gelen modellerde kalın stepne vardı, onlarda orjinal jant vardı sanırım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dikkat etmiştim aynı janttan vardı hayret etmiştim hatta.Yaklaşık bir yıl önce lastik değişimi yaptım ve stepneyide değiştirmiştim tahmin ediyorum o ara oldu

Onun dışında servis dışında bir yere gitmedim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dikkat etmiştim aynı janttan vardı hayret etmiştim hatta.Yaklaşık bir yıl önce lastik değişimi yaptım ve stepneyide değiştirmiştim tahmin ediyorum o ara oldu

Onun dışında servis dışında bir yere gitmedim 

O zaman geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 F3 Style Plus, Tam boy siyah jant

2011 F3 Tit-x, Tam boy siyah jant

Hiç duyduğum birşey değildi, eğer dediğiniz gibiyse geçmiş olsun.

Not: Aracın üzerindeki lastiklerle marka/model/ölçüleri uyuyorsa belkide yanlış hatırlıyorsunuzdur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer yanlış bilmiyorsam *çelik jantlı yedek lastik dediğinde siyah jant geliyor. Eğet orjinal jantla gelecekse * alaşım jantlı yedek lastik yazması lazım diye biliyorum.

Doğru. Çelik jant zaten siyah janttir. Aracın üstündeki jantlar alaşım jant diye geçer.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Not: Aracın üzerindeki lastiklerle marka/model/ölçüleri uyuyorsa belkide yanlış hatırlıyorsunuzdur?

Aracın üzerindeki lastiklerle aynı marka değil hatta ölçüler bile farklı

Aracın üzerindekiler 215/55/16 Michelin Stepne 205/55/16  Prilli c7 filan yazıyor

Bu durumda benim araç orjinal haline dönmüş oldu başka kimsede bu jant olmadığına göre aracı aldığım kişiye sormak lazım nerden buldun diye :)

Süleyman Altın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz yanlış hatırlıyorsunuz. Orjinal alaşım jant focus'da yedek olarak hiç verilmedi.

Yukarda açıklandığı gibi hepsi :yeah:

Mini yerine tam koysalar atıyorum bu sefer orada yetersiz kalan strafor olması lazım kalın yerine ince koysalar gereksiz boşluk kalır arada bu şekilde kontrol da edilebilir bu sırf kalınlık için ama.

Ayrıca dış lastikler ile iç lastik markası farklı olabilir doğaldır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.