Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Focus St Tanıtımı İlk Sizlerle - 2015 Ford Focus St

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Focus ST, makyajlı üretimi başlayınca, ülkemizde satışı başlayacak. Stoklu değil sipariş ile sunulacak.

Buarada biraz erken olacak ama RS versiyonda da satılacak. (Şu vergi olayları, işi patlatırsa karışmam)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kül rengi aman ve olay ama sanırım verecek param(ız) olsa da eşim müsaade etmez, çocuğumuzu bindirmez...  :kıhkıh:

(125 Hp atmosferik de bile 50 Hp kullanamıyor benim caaanıım focus 3'üm; safi beygir israfı olur bana St de Rs de ) 

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Focus ST, makyajlı üretimi başlayınca, ülkemizde satışı başlayacak. Stoklu değil sipariş ile sunulacak.

Bu notu hatırlatarak (umarım vergiler sebebi ile yine hayal kalmaz) ,ST'nin fiyatları açıklandı onları vermeye çalışacağım.

ST - ST Sport - ST Lüks diye 3 donanım var ve paketler ekleniyor üzerine. Örneğin dokunmatik ekran hepsinde opsiyon, standart değil.

2.0 Benzinli 250 ps versiyon; (8,8 - 5,7 - 6,8 lt)

28.850 - 29.850 - 32.550 Euro

2.0 Dizel 185 ps versiyon; (5,0 - 3,8 - 4,2 lt)

29.650 - 30.650 - 33.350 Euro

Dizel, benzinliden 800 Euro pahalı olmuş. Dolu bir 1.6 dizel focus yine aynı yerde 25+ bin Euro civarlarında seyrediyor bunu örnek olarak verdim.

Yukardaki ST fiyatlarını TR'ye benzetmeye çalışırsak fiyatı (benzer motor ile satılan ford araçları fiyatı ile oranlamak) : 30 bin euro karşılığı 135 bin tl civarı olmaktadır.

Ama genelde bu şekilde fiyat belirlenmez, belli rakiplere göre artı eksi donanımlar hesaplanır ve fiyat çıkar. Golf gti başlangıcı 132 bin tl olduğu için bu civarlarda oynatırlar.

Dizelini verseler de ucuz ucuz gaza bassak :P Gerçek ST ile :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya affınıza sığınıyorum ama otomatik şanzıman koymamışlar ve bu mevzu sadece beni mi deli etti  :blink:

kafayı yiyecem dizel 2.0 mis gibi, ciğerli motor üretiyorsun, içine hipodrom misali +180hp atıyorsun da neden otomatik vites koymuyorsun  :ranting2:

yok yok kesin ben ilk metni tam okuyamamışımdır, Ford bu kadar düşüncesiz bir hareket yapamaz  :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Ya affınıza sığınıyorum ama otomatik şanzıman koymamışlar ve bu mevzu sadece beni mi deli etti

ST? Otomatik? ... deli kuZu'da otomatik olur mu ya? Mundar mı edicen arabayı???? 

Bir sokak çocuğu canlandırın gözünüzde, kaldırımın kenarına dikilmiş ... yanından bir yaya geçerken ayağının dibindeki su birikintisine atlayıp onun üzerine çamurlu su sıçratıyor ve de bu şekilde eğleniyor (bildiğiniz piç işte...) şimdi siz diyorsunuz ki bu velete rugan ayakkabı giydirelim.  

Ne rugan'ı ya ... veletin ayakları mümkünse çıplak olsun. 

ST'ler RS'ler ... ve onlar gibi "piç" araçlar günlük kullanım için yapılmaz, yola çıkması - plaka takılması ve ilk bakışta tespit edilememeleri için -medeni- kardeşlerine görece benzetiliyor olsalar da onlar aslında çocuğu okuldan almak ya da aylık alış veriş için markete gitmek amacı ile değil, eğlenmek için imal edilir.

Otomatik şanzımanlı ST , Elektrikli Humvee ya da Vejeteryan Köpek balığı kadar hayatın doğal akışına aykırıdır, gereksizdir. (bkn.otomatik dedi yaaaaaaaaa!!!) 

http://youtu.be/lmCJYY4l6Bw

Mühendis kafası ile Ford reklamları devam ediyor

reklamlar konusunda acaip denyo'yuz yaw. öyle böyle değil yani...  

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.