Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Fiesta Tanıtıldı - 3 Kapı Resimleri -

Önerilen Mesajlar

Compact segmentten B'ye düşmek mantıklı değil !!!

Boşver :)

Neden mantıklı olmasın ki? "Duygusal açıdan uygun değil" desen daha mantıklı olurdu bence. ;)

Eğer hacim ve konfor konusunda yeterliyse F II 1.4 den daha zevkli sürüşe, daha yüksek performansa ve çok daha düşük tüketime sahip bir araç, bunlar mantığa uygun. Ama "mevcut segmentten/modelden sonra daha iyisini almalı" gibi bir gelişim planınız varsa orası ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tolga'cım çok güzel özetlemişsin, bagaja tatiller dışında pek ihtiyaç duymuyorum. Gürültü konusuna gelince, bi test etmek lazım. Tabi bu testte konfor ve rahatlığınıda kıyaslamış olurum. Bi focus olamaz elbet ama geçiş döneminde tamamen duygusal sebeplerden ;) ötürü seçebilirim Fiesta'yı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili kardeşlerim B segmenti kullanırken C'ye, C segmenti kullanırken tekrar B'ye geçmiş biriyim ben.Başlarda "bagaj o kadar da önemli değil" "canım birazda yol sesi alsın" ya da "daha az konforlu da olabilir" gibi şeyler düşünmeme rağmen bir müddet kullanımdan sonra anladım ki C segmenti her anlamda daha iyi ! Tabi burada 2000 model bir C segmenti ile 2011 model bir B segmentini kıyasamıyorum !

Hem konfor olarak,hem bagaj olarak,hem duygusal hem parasal olarak Yusuf kardeşimin B segmentine dönmesini istemem şahsen ! Bunun yerine sabırlı olup daha sonra istediği arabayı alması daha yerinde olur,tabi bence !

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mahmut un dedikleri de en az benimkiler kadar geçerli ama Fiesta çoğu ilde çok hızlı satılabilen bir araç, ayrıca sıfır km ve takip edebildiğim kadarıyla Yusuf un kullanım amacına uyuyor, üzerine güçlü ve ekonomik motoruyla hafif kasasının avantajını ekleyince etkili bir seçenek olarak ışıldamaya başlıyor, test edip beğenirsen neden olmasın?

Ben Corsa yı çoğu zaman Astra dan daha kullanışlı buluyorum mesela; araca hakimiyet hissi çok yüksek içi yeterince geniş frenleri sıkışık trafiğe daha uygun ve iki aracın da ş.dışı fab. verisi 4.7l/100km olsa da Corsa ile bu rakamı görmek çok zor değilken Astra ile 5.0l/100km yi ancak tutturabiliyorum, ancak bizim yol şartlarımız Kayseri den hayli kötü olduğundan Corsa uzun süreli kullanımda Astra ya göre daha yorucu olabiliyor, işte dikkat çekmek istediğim konulardan biri de bu ve farkları anlamak için aracın test edilmesi gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ikinizin dediğide mantıklı, en iyisi aracı test edip karar vermek ama Yakup'un dediği gibi dizel için Fİest'aya 8.000 lira fark vermekde pek akıl karı değik açıkçası. Ya benzinli almalı daha makul fiyata yada F2,5 tit.tdci.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ikinizin dediğide mantıklı, en iyisi aracı test edip karar vermek ama Yakup'un dediği gibi dizel için Fİest'aya 8.000 lira fark vermekde pek akıl karı değik açıkçası. Ya benzinli almalı daha makul fiyata yada F2,5 tit.tdci.

Ben yorumlarımı sizden gördüğüm fiyatlar üzerinden yapıyorum; fiyat listesinden haberim yok ama 8000liralık makas B segmenti için çok fazla.

Sinirlememek elde değil; nasıl sığdırıyorlar etik anlayışlarına anlayamıyorum, ben zamları bile yansıtamamak için takla atıyorum iş yerimde bunlar havadan paso kazık döşüyor millete ayıptır ya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5K 1.25i 82PS 32.970 29.755

5K 1.4i 96PS A/T 37.605 34.675

5K 1.4 68PS TDCi 38.345 35.725

MyFiesta 5K 1.25i 82PS 34.125 31.460

MyFiesta 5K 1.4i 96PS A/T 38.755 35.730

MyFiesta 5K 1.4 68PS TDCi 39.515 36.815

5K 1.4i 96PS 36.680 33.820

5K 1.4i 96PS A/T 40.165 37.025

5K 1.4 TDCi 68PS 40.155 37.410

5K 1.6 TDCi 95PS Euro 5 44.210 41.185

Sport 3K 1.6i 120PS 39.020 35.975

2011 model fiyat listesi kardeşim. Baz donanımdan alta doğru.

Çok haklısın, etik metik düşünen kim zaten. Dizele bu talep olduğu ve alındığı sürece bu farkıda kitliyorlar malesef. Yani Fiesta dizel sıfırı eledim. Olursa benzinlisi. Aradaki 8.000 lira fark benim kaç yıllık benzinimi karşılar. o zamana kadarda F3 makyajlıya geçerim kısmet olursa :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:kıhkıh:

Arkadaş aracıyla 500liralık benzinle 2000km yol yaptığını söylüyor ki çok da ekonomist kullanmamış.

Abisinin şirketindeki baz donanımlı F II lere göre yol sesi de daha azmış, çekişinden de memnun ancak düşük devirlerdeyken klima zorlayabiliyormuş, şuan eklenen yeni opsiyonlarıyla daha da güzel oldu araç diyor, gerçi bunun bizde biliyoruz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arkadaşın 2. Fiesta sı; ilk Fiesta sı aniden üzerine gelen bir kamyon yüzünden pert olmuş, arkadaş çok şanslı olmasının yanında aracında stabil kalmasıyla yara almadan kurtulmuştu, kaskodan parasını alıp aynı araçtan aldı düşünmeden :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.