Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar biz de Focus'landık :) 15 gün önce siparişini verdiğim focus 3 titanium aracımı kısmet olursa bu hafta içinde getirecekler.

Foruma katıldığım için mutluyum, Saygılarımla

Hayırlı olsun :) sorunsuz binersiniz inşaallah aracınıza :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar Merhaba bugün 1 aydan beri beklediğim Focus 1.0 Ecoboost Titanium + smart + spor paket aracımı teslim aldım. Araçta spor paket gerçekten çok hoş duruyor. Aracı çok tok ve karekterli gösteriyor. Aracımla bugün  şehir içi şehir dışı biraz dolaştım. Aracım şu an 50 km de biliyorum şu an rodaj zamanı ama aracın yakıt ortalaması şu an 16 litreyi gösteriyor baya bir yüksek gayet devirli kullanmama rağmen. Daha sonra bu ortalama biraz daha düşecek biliyorum fakat Aracımın lastikleri 215/17/50 bu lastik çapı 16 İNÇ lik lastiklere göre yakıt tüketiminde ne kadarlık bir fark yaratır. Cevaplarınızı bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler;

lastik ciddi fark yaratmaz..şaşma %0.6..2000-2250 devirde vites yükseltip, 1500-1750 devir aralığında sürmediğiniz sürece çok yakacaktır.

bu motorda ben rodaj falan görmedim.. 9980 km deyim. hava şartlarına göre oluşan tüketimi var. kendinizde yazmışsınız zaten bayağı bir devirli kullandım diye..

yani yakacaktır haliyle, bu aracı ancak uzun yolda ve tırmanışlarda devirli kullanmanız lazım, o da max 3000 devir..4-5. viteslerde.. onun dışında hız sınırı otobanda 120. hadi siz 125 le gidin benim gibi o da 6. vites 2750 devir yapar.

kılavuzunda da yazdığı üzere motoru açacağım diye zorlamayın, ilk 1500 km uzun süreli yüksek devirde sürmeyin.. hız limitlerine uyarsanız zorlamamış olursunuz zaten.

Arkadaşlar Merhaba bugün 1 aydan beri beklediğim Focus 1.0 Ecoboost Titanium + smart + spor paket aracımı teslim aldım. Araçta spor paket gerçekten çok hoş duruyor. Aracı çok tok ve karekterli gösteriyor. Aracımla bugün  şehir içi şehir dışı biraz dolaştım. Aracım şu an 50 km de biliyorum şu an rodaj zamanı ama aracın yakıt ortalaması şu an 16 litreyi gösteriyor baya bir yüksek gayet devirli kullanmama rağmen. Daha sonra bu ortalama biraz daha düşecek biliyorum fakat Aracımın lastikleri 215/17/50 bu lastik çapı 16 İNÇ lik lastiklere göre yakıt tüketiminde ne kadarlık bir fark yaratır. Cevaplarınızı bekliyorum....

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüketim ekranını sıfırlayıp lastik havalarını kontrol ediniz lütfen daha sonra güzel fotolar ile benim arabam bölümüne bekleniyorsunuz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorum daha önce verildi mi ama :) 

20nin üzerinde pek güvenmeyin :) Mantıken hız arttıkça frene daha önce basması gerekmez mi? Nerden çıktı derseniz geçen gün yine oldu bu fren olayı ama arabadan önce bastım frene sadece ekranda yazdı ondan önce davrandım yani :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri yıllardır anlatıyoruz zaten 30 altında SADECE AKTİF duran cisme 15 km/h vaad ediyor yada aradaki fark 15 olacak diyor ford.

Yani aldığı malı bilenler güvenebilir bilmeyenler herzamanki gibi güvenmeyebilir. 

Senin sistemde hata yok sabri tam hadde gelince müdehale ediyor. 

Detaycılara: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.