Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

27 dakika önce, Ismail kerimoglu yazdı:

önerebilceginiz bir marka varmi ..cok kararsiz kaldim.

Fark etmez, üstünde çok fazla durulacak konu da değil; yeterki üreticinin söylediği şartlar sağlansın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Kapı gibi yazmışım Mobil'i hala niye marka soruyorsunuz sahi? 

mobili  ben sordum size .. bundan başka onerebileceginiz varmi diye sormustum neyse.. .

Ismail kerimoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ismail kerimoglu yazdı:

mobili  ben sordum size .. bundan başka onerebileceginiz varmi diye sormustum neyse.. .

Sorduğunuzun farkındayım, ama zaten seçiminizi yapmışsınız, doğru ve isabetli bir seçim, ne kararsız kalmaya ne de başka br ürün aramaya gerek yok. Ben de bunu anlatmaya çalıştım. Ford'un standartlarını (WSS-M2C913-A/B/C/D) karşılayan tüm yağları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bildik markaları tercih etmekte yarar var elbette. Mobil iyidir. Alternatif Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5 olabilir mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.09.2018 - 12:28 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Sorduğunuzun farkındayım, ama zaten seçiminizi yapmışsınız, doğru ve isabetli bir seçim, ne kararsız kalmaya ne de başka br ürün aramaya gerek yok. Ben de bunu anlatmaya çalıştım. Ford'un standartlarını (WSS-M2C913-A/B/C/D) karşılayan tüm yağları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bildik markaları tercih etmekte yarar var elbette. Mobil iyidir. Alternatif Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5 olabilir mesela.

bu forumu cok okudum ondan biraz kafam karisdi uygun yag mobil ama nedense herkes farkli markaya yonelmis oyuzden sormusdum..mobil alarak yag degisimini tamamladm artik mobile devam ederiz motor seside azaldi gibi geldi tesekur ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Ismail kerimoglu yazdı:

bu forumu cok okudum ondan biraz kafam karisdi uygun yag mobil ama nedense herkes farkli markaya yonelmis oyuzden sormusdum..mobil alarak yag degisimini tamamladm artik mobile devam ederiz motor seside azaldi gibi geldi tesekur ederim..

İlk mesajdaki şartname uygun olduğu sürece her marka bu motora uygun, bunu söyleyen motoru yapan adam ? Diğer Mesajlar tercih ve aynı sorularla dolu ve tamamı kişisel tercih kimseyi bağlamamalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
12 saat önce, HakanKalkan yazdı:

Arkadaşlar benzinli focus 2018 model 15 bin bakımı geldi sizce  Motul 8100 X-Clean Fe 5W30 mu yoksa Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 hangisi daha iyi ve sorunsuzdur..

İkisi de sorusuz ve iyidir ama Ford Focus uyumlu değildir.

Bu başlığı inceleyiniz...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3) olarak değiştirdi
  • 2 hafta sonra...

Merhaba,

2005 ford fusion 1,6 otomatik 161 000 km de olan Benzinli ve  LPG'li aracıma her 10 000 KM Bakım yaptırıyorum,

aklıma takılan konularda yardımcı olursanız sevinirim. 

1. Sizce hangi yağı kullanmalıyım (örneğin Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5 4Litre)

2. Kaç litre yağ koyulmalı ve alınmalı(arabam için 4,1 lt sanırım ama satılanların hepsi 4 lt olarak atılıyor yeter mi)

3.Düzenli gittiğimiz servise yağı kendim alıp gitsem ayıp olur mu yada ben bu markayı kullanın mı desem daha doğru olur . (bu güne kadar ne hangi yağ kullandığını hiç sormadım, servisimden de memnunum)

4.Normalde kaç KM de yağ değişimi sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Kemal Derelioglu yazdı:

aklıma takılan konularda yardımcı olursanız sevinirim. 

1. Bu konuda sürekli tekrarlanıyor, WSS-M2C913-B veya C özelliğini karşılayan tüm yağlar olur (yazdığınız ürün de dahil)

2. 4L genelde yetiyor.

3. Yetkili servis ise bunu onlara sormanız lazım, ama genelde faturaya "müşteri istediği yağı koydurdu" diye not düşüp kabul edebiliyorlar. Belki de uygun yağı kullanıyorlardır, değiştirmenize gerek kalmaz (maliyeti düşürmek dışında). Özel servisse zaten istediğinizi yaparlar. 

4. Önerilen aralık 15.000 km ama aracınız yol yapmış ve LPG'li olduğu için bunu 10.000'e çekmeniz de mantıksız olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

1. Bu konuda sürekli tekrarlanıyor, WSS-M2C913-B veya C özelliğini karşılayan tüm yağlar olur (yazdığınız ürün de dahil)

2. 4L genelde yetiyor.

3. Yetkili servis ise bunu onlara sormanız lazım, ama genelde faturaya "müşteri istediği yağı koydurdu" diye not düşüp kabul edebiliyorlar. Belki de uygun yağı kullanıyorlardır, değiştirmenize gerek kalmaz (maliyeti düşürmek dışında). Özel servisse zaten istediğinizi yaparlar. 

4. Önerilen aralık 15.000 km ama aracınız yol yapmış ve LPG'li olduğu için bunu 10.000'e çekmeniz de mantıksız olmaz. 

bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, birde aracım için aklıma sürekli bu yağ takılıyor sizin düşünceniz nedir

Liqui Moly Special Tec F 5W30 Ford Motor Yağı 5lt DPF Partiküllü

https://products.liqui-moly.com/special-tec-f-5w-30-1.html

Kemal Derelioglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Kemal Derelioglu yazdı:

sizin düşünceniz nedir

Ford'un öngördüğü koşulları karşıladıktan sonra kullanmamak için bir neden yok.

Yağa mucize yüklemeye de gerek yok. 

Ben bilinen markalardan ucuzunu tercih ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Kemal Derelioglu yazdı:

Sizce hangi yağı kullanmalıyım (örneğin Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5 4Litre)

Fikir edinmeniz açısından Youtube da birçok karşılaştırma videosu bulabilirsiniz.

Yeterki uyumlu olsun. Benim hafta sonu aracıma koyduracağım yağ ise budur; Şartname numarası uygun.

20181113_123029.jpg

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.