Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

Önerilen Mesajlar

29.06.2018 - 23:13 tarihinde, Ercan Kara yazdı:

Hocam birde yetkili servis castrol edge professionel koyuyor ama bize onay vermiyor servisin koydugunu biz disarda koyamiyoruz onaylimi diyorum serviste sistemden onayli diyor bundan dolayi kafam karisiyor hangi yagi koyayim

Servisin castrol edgeyi sisteminde müsade ettiğini ilk defa duydum. Gecenlerde bir yetkili servisçi fmy ve castrol mag start stop olan 913D onayini karşılayan yağı koyabiliyoruz demişti. Onlarin disinda müsade etmiyoruz dedi

--27 dakika sonra eklendi--

Deniliyor ki edge/esp daha pahalı(bunları seçin demiyorum). Halbuki tam tersi bu yağlar serviste konulup fatura edilenden çok daha ucuz. 

Mesela ben edge yi 150 civarına almıştım, servisteki yağın litresi yanlış hatırlamıyorsam 40/50 aralığı idi.Dolayısı ile daha pahalıya geliyor.

Bence yinede 913D onaylı yağ kullanılmalı. Mesela liqui moly F 5/30 forda özel üretilmiş tüm onayları olan yağ var. 5 lt 150 civari idi. O da sonucta cok daha kaliteli ve daha uygun.

Yüksel Nogay tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba 

focus mca 1.6 dizel aracima bugun usta castrol edge 5/30 yag koydu filtre dahil 4.5 litre ekledi bana sanki yağı fazla koydu gibi. 

Konularin icinde aradim ama bi turlu bulamadim. 

Normalde filtre dahil kac litre koymak gerekli acaba 

Fazla yağ konulmussada bi zarari olurmu. ..?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
10 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Fazla olmasinin Bi zarari olurmu yakup 

usta 4.5 lt koydu

fazla yagi nasil bosaltabiliriz. 

Bence fazlası alınmalı. Burada video var şırınga+pipetle çıkartmış arkadaşlar en kolay böyle olur muhtemelen.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar , 2015 1.6 TDCI Style Focus için;

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5w30 ,

Mobil 1 ESP Formula 5w30 veya

FMY Formula FE Ultra 5w30

Mobiller arasındaki fark nedir acaba hangi yağı tercih etmeliyim ?  Bu veya buradakilerin dışında link ile önerebileceğiniz yağ var mı ? Tavsiyeleriniz nedir ?

FMY sanırım yetkili servisin kullandığı yağ.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
50 dakika önce, Seydi A. yazdı:

İyi akşamlar , 2015 1.6 TDCI Style Focus için;

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5w30 ,

Mobil 1 ESP Formula 5w30 veya

FMY Formula FE Ultra 5w30

Mobiller arasındaki fark nedir acaba hangi yağı tercih etmeliyim ?  Bu veya buradakilerin dışında link ile önerebileceğiniz yağ var mı ? Tavsiyeleriniz nedir ?

FMY sanırım yetkili servisin kullandığı yağ.

WSS-M2C913-C'ye uygun hepsini alabilirsiniz.

Örnek: https://www.hepsiburada.com/mobil-super-fe-5w-30-benzin-ve-dizel-motor-yagi-4-litre-uretim-yili-2017-pm-otm652072

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanan deneyen var mıdır?  bilmem bu kez soğutma sıvısını Fmy yerine Motul aldım. Birde soğutma katkısı (15 derece diyor ama temkinliyim araç bilgisayarından kontrol edeceğim benzer koşullarda) varmış ondan da aldım kullanmadım önümüzdeki ay değişim yapılacak 

3B774E31-8D46-4F82-B64C-1E3A6864AB90.jpeg

948AC7CA-0E4A-422F-825E-0E06E515D7DF.jpeg

51FC094B-9AAD-4BA2-A5E4-77CEC31F8D47.jpeg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Birde soğutma katkısı (15 derece diyor ama temkinliyim araç bilgisayarından kontrol edeceğim benzer koşullarda) varmış ondan da aldım kullanmadım önümüzdeki ay değişim yapılacak 

Buna neden ihtiyaç duyduğunuzu sorabilir miyim? 

Sıcaklıkla ilgili bir sorununuz mu oldu? 

Ben kışın ısınma süresiyle ilgili bir gecikme olabileceğini düşünüyorum. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Buna neden ihtiyaç duyduğunuzu sorabilir miyim? 

Sıcaklıkla ilgili bir sorununuz mu oldu? 

Ben kışın ısınma süresiyle ilgili bir gecikme olabileceğini düşünüyorum. 

Adana’da yaşıyorum 😊araç benzinli LPG’li focus Lpg den dolayı düşük sıcaklıkta çalışmasına yardımcı olur diye düşündüm 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Kullanan deneyen var mıdır?  bilmem bu kez soğutma sıvısını Fmy yerine Motul aldım. Birde soğutma katkısı (15 derece diyor ama temkinliyim araç bilgisayarından kontrol edeceğim benzer koşullarda) varmış ondan da aldım kullanmadım önümüzdeki ay değişim yapılacak 

3B774E31-8D46-4F82-B64C-1E3A6864AB90.jpeg

948AC7CA-0E4A-422F-825E-0E06E515D7DF.jpeg

51FC094B-9AAD-4BA2-A5E4-77CEC31F8D47.jpeg

eski aracım octaviada mecburen(G13 speğinden dolayı) kullanmıştım motul  kontsatre antifrizi gereksiz pahalı sizede diğer markalara göre extra faydası olmaz.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

eski aracım octaviada mecburen(G13 speğinden dolayı) kullanmıştım motul  kontsatre antifrizi gereksiz pahalı sizede diğer markalara göre extra faydası olmaz.

Fmy sordum 103 tl 3 litresi

motul 5 litresini 100 TL’ye aldım

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.