Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

34 dakika önce, Ali Mert Erdoğan yazdı:

Abi bir daha.

"Bu sadece yumuşak bir metalin belli koşullarda Motul yağ ile daha az aşındığını gösterir.

Buna bakarak çok daha kompleks materyallerle üretilmiş bir motorun değişken koşullardaki aşınma davranışını değerlendirmek yanlış olur. .Özetle boş işler bunlar.

Tabii bir de şu var, istatistiksel olarak anlamlı bir sonuç bulmak için daha geniş bir örneklem ve kontrol grubu olması gerekir. 

Belki Mobille ikinci bir çubuk oysa daha az çıkacaktı, bilemeyiz ki?" demişim zamanında onun bağlantısı vardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar 2016 Ford Focus 1.6 Ti-VCT aracıma bosch filtre seti almayı düşünüyorum.ancak set için  Ford Focus 1.6 Ti-VCT 2011 - 2015 yılları için yazıyor.2016 model fokusların yağ hava ve polen filtreleri 2015 yılı ve öncesindeki modellerden farklı mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.11.2017 - 15:37 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Olayin malzeme bilimine de girmisiz masallah. 29 sayfa, 400 kusur mesaj yag konusmusuz.

Hep benim yüzümden çok soru soruyorum ?

--2 dakika sonra eklendi--
08.11.2017 - 10:16 tarihinde, hüseyin ö yazdı:

arkadaşlar 2016 Ford Focus 1.6 Ti-VCT aracıma bosch filtre seti almayı düşünüyorum.ancak set için  Ford Focus 1.6 Ti-VCT 2011 - 2015 yılları için yazıyor.2016 model fokusların yağ hava ve polen filtreleri 2015 yılı ve öncesindeki modellerden farklı mı

Aynıdır isterseniz birde sponsorumuz Erol otomotivden orijinal filtreleri sorun şasi bilgisini verirsiniz hiçbir parçada uyum sorunu olmaz hemde orijinal filtre kullanmış olursunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhabalar. 2006 model focus ghia benzin&lpg li aracımın yağ bakım zamanı geldi. Mobil yağ kullandığım aracıma bu bakımda castrol denemek istiyorum fakat hangisini alacağımı bilemedim. Magnatec ve edge var 5w30 olunca ikiside uyumlu oluyor mu acaba?

(Aracım 115hp ghia modelidir

123bin km de.)

Oğuzhan Altuner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

image.png

Stop Starta takılmayın, pazarlama taktiği, size bir zararı yok. 

Edge de uyumlu oluyor mu acaba?

Birde ben fitreler ve yağı internetten orjinal olarak alıp taktirmak istiyorum onereceginiz bir site varmi satiş yapan

Oğuzhan Altuner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Oğuzhan Altuner yazdı:

Edge de uyumlu oluyor mu acaba?

Birde ben fitreler ve yağı internetten orjinal olarak alıp taktirmak istiyorum onereceginiz bir site varmi satiş yapan

@ER-OL Otomotiv

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Oğuzhan Altuner yazdı:

Castrol magnatec 5w30 a5 4lt+1lt 129tl ye satın aldım internetten insallah castrol iyi gelir arabaya ilkdefa deneyecegim. Cevaplarınız için teşekkürler.

İçinize kurt düşürmek gibi olmasın ama sahte olup olmaması durumlarına da dikkat ediniz. İnternet'ten alınınca sıkıntı olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Oğuzhan Altuner yazdı:

insallah castrol iyi gelir arabaya ilkdefa deneyecegim.

Edge Ford standartları ile uyumlu değil. 

Yağa da bu kadar önem atfetmeyin.

Standartı karşılayan her yağ iş görür. 

Fark hissedilirse de çoğunlukla psikolojiktir. 

Bu arada evinizde yediğiniz zeytinyağının, ya da ayçiçek yağının markasına da bu kadar titizleniyor musunuz? :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malesef titizleniyorum sonucta yiyoruz. Yoksa siz önünüze gelen bu zeytinyağı dedikleri herseyi yiyormusunuz?

Dedikleriniz dogru ve katiliyorum. Lakin uslub hatali. Cem bey size uyari mukabilinde kararinca bir tavsiyede bulunmus. Siz sanirim yanlis anladiniz. Ayni sebeptendir ki karsi atak misali bir cevap dogmus. Benim de bu yazilip cizilenleri yanlis anliyor olma ihtimalimi sakli tutuyor, simdiden oyleyse ozur diliyorum. Pesinen belirteyim; tadim uzmani egiticisiyim. Meslek olarak hic yapmasam da, damak tadina duskun ve haddini asarcasina merakli kisiligim neticesinde el attigim isin suyunu cikarmak gibi genele gore kotu bir aliskanligim var. Pek cok zeytinyagi yarismalarina gozetmen olarak davet edildim. Halen de edilirim. Size sadece sunu soylemek isterim. Satin aldiginiz yagin butik olmasi kalite gostergesi degildir. Hatta su an marka zikretmesen belirteyim, biri disinda odul almis yaglarin hicbiri zeytinyagini zeytinyagi yapan asil icerigini olmasi gerektigi sekliyle muhafaza eder nitelikte degil. Yani "polifenol". Buyuk markalara veryansin eden butiklerinse tek albenisi 4 saat kurali, (Yine cogu buna uymaz!) asitlik derecesi, erken hasat gibi durumlar. Lakin buyuk markalarin "coguysa" zaten bu kaidelere riayet eder ve zaten avrupa gida guvenligi raporlarini baz aldiklari icin bunu extradan reklam araci gibi gormezler. Bunu cesitli marka ve butik ornekleri ayni laboratuarda test yaptirip kendiniz de gorebilirsiniz. Tavsiyem butiklerden uzak durulmasi yonunde. Isini hakkiyla yapanlari tenzih ederim. Ama ben pekte fazla denk gelemedim. Dunyayi gezmis biri olarak! Cem bey yasadigim sehirde, evladimin ufak bir saglik sebebi neticesinde arastirmalarim neticesinde gerek meslegi, gerekse insani nisbette tavsiyesini cok aldigim biri oldugu icin giyaben tanimaktan mutevellit, burdaki yazismalari gorunce (belki de ben yanlis algiladim. Insallah oyle degildir) yanlis algiyi belki yumusatir, internet denen bu civit carsisinin cirkef sokaklarinda kaybolmus nicelerin yaptigi gibi yerimizde saymayip sokagin sonundaki tuneli goruruz belki, ve belki o sokakta bir mum yakarim umidiyle bu satirlari yazma ihtiyaci hissettim. Konuda yagdan zeytinyagina gelince alanima dokunmus oldu. :-)
Surcu lisan ettiysem affola. Selamlar sevgiler.
--5 dakika sonra eklendi--

Madem bu kadar yazdik, birde kaynak noteligi tasiyan dipnot mahiyetinde link paylasayim. Yasak mi bilmiyorum ama, oyleyse yoneticiler geregini yapar mutlaka. Verecegim linkte yazilanlar simdiye degin Turkiye cografyasinda konuyla ilgili "akli basinda" olmaya en yakin adaylardan biri. Hatta belki de tektir.
http://m.radikal.com.tr/gusto/tuketiciden_saklanan_zeytinyagi_gercegi-1361377

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Malum ben aracı yeni aldım.Bu yağ konusunu baştan sona okudum.Sonunda konu cıvık cıvık yağ gibi olmuş..:).Saygısızlık babında demiyorum,konu çok tekrarlamış.

Cem hocamın tecrübelerine güveniyorum..

Sonuç olarak 5w-30 kullanıyoruz.Marka da Castroll veya Mobil..Mobilin partikül destekli bir yağı varmış.Partikül filtresi için faydası olur mu bilmem ama psikolojik olarak iyi gelebilir.Denemekte fayda var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.