Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

evet arkadaşlar bugün 14500 km deki yağ değişimini yaptım.araca      5/30 mobil 1 yağ kunuldu.yağ filitresi ve hava filitresi değişti.dikkatimi çeken bir önceki bakımı serviste yaptırmıştım.hava filitresinde herhangi bir yazı vb gibi birşeyler yoktu.yeni hava filitresinin üzerinde ford otosan yazısı var.psikolojik midir bilmem ama araç bu yağdan sonra daha sessiz çalışıyor gibi geldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağa okadar pata bayılınca insan neler neler hisseder... [emoji4]

Fiyatı idare eden bir yağ mı? Deneyen kullanan var mı bilmiyorum. Toyotacı arkadaşım getirmiş sağolsun. Hanımın clio kobay [emoji4] bu yağı deneyeceğim bir bakalım. A5 B5 ve RN 700 spesifikasyonlarını sağlıyor. IMG_0850.JPG benim araba için ise bunu önerdi eneos. euIMG_0849.JPG fiyatlar 80-100 lira civarı bu arada.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

--7 dakika sonra eklendi--

mobil de o fiyat.

Doğrudur Ozan yukarıdaki yağ için tartışılır ama aşağıdaki yağ hyper s 87 tl A1B1 i karşılıyor. A1B1 i karşılayan Mobil1 fuel economy aldım 4 litre yaklaşık 130 tl yani biraz uygun ve üst standartı karşılıyor. Ha Japon seven arkadaşlar bu yağı tek geçiyor birde[emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abilerim saygılar iyi geceler. 2014 focus 1.6 ti-vct 125 trend x sahibiyim. Aracımın 10 bin bakımını yaptırıcam ilkkez bendeyken bakımını yaptırıcam. Ürünleri ben alıp ustaya yaptırtmak istiyorum. Kaliteli olacak şekilde YAĞ,HAVA FİLTRESİ POLEN FİLTRESİ ve bilmem gereken başka bir ürün varsa almam konusunda marka model belirterek yardımcı olabilecek var mı ? İlk sayfada var elbetteki ama yanlış ürün almaktan korktuğum için sormadan almak istemedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Onur Tokmak yazdı:

Aracımın 10 bin bakımını yaptırıcam

Bakım aralığı 15.000 km veya 1 yıl, hangisi öncesi gelirse.

Daha sık yaptırmanızın aracınza bir faydası olmaz, boşuna masraf olur. 

Yağ için standartı (WSS-M2C913-C veya D) karşılaması yeterli.

İlle marka derseniz CASTROL MAGNATEC STOP/START 5W30 A5, MOBİL 3000 X1 FORMULA FE 5W30, MOTUL 8100 ECO-NERGY 5W30 sayılabilir.

Filtrelerde orijinal ürün Motorcraft veya FoMoCo markasını taşır. 

Forum parçacımız Er-Ol Otomotiv ile irtibata geçerseniz size en sağlıklı ürünleri en uygun fiyata yollar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakım aralığı 15.000 km veya 1 yıl, hangisi öncesi gelirse.
Daha sık yaptırmanızın aracınza bir faydası olmaz, boşuna masraf olur. 
Yağ için standartı (WSS-M2C913-C veya D) karşılaması yeterli.
İlle marka derseniz CASTROL MAGNATEC STOP/START 5W30 A5, MOBİL 3000 X1 FORMULA FE 5W30, MOTUL 8100 ECO-NERGY 5W30 sayılabilir.
Filtrelerde orijinal ürün Motorcraft veya FoMoCo markasını taşır. 
Forum parçacımız Er-Ol Otomotiv ile irtibata geçerseniz size en sağlıklı ürünleri en uygun fiyata yollar. 

Cem abicim saygıyla eğiliyorum önünde bilgilerine hayranım severek tüm yorumlarını okumaya çalışıyorum. 1 yıl dolmuş abicim aynı zamanda km de 1 yılla birlikte dolmuş. Benden önceki sahibi ben yaptırttım dedi ama ağızdan söyledi bir belge vs vermedi serviste de yapılmış bir kayıt yok haliyle garanti bitince götürülmemiştir. O yüzden içim rahat olsun diye düşünüp netten ürünleride kendim alıp yaptırtmak istedim. Teşekkür ederim pc den hemen ürünleri araştırmaya başlıyorum. Sanırım yaptırdım demesine rağmen benim içim rahat etsin güvenle bineyim diye tekrar bakıma sokmamda bir sorun olmaz dimi abi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Olmaz elbette, rahatlar ve mutlu olursun.

Er-Ol'u ara, başka yere bakmana gerek yok bence. 

aradım da taksit sadece axces karta varmış abi bonus kullanıyorum bende mecburen netten tek tek parçaları temin edicem. Mağlum kurbandan çıktık allah kabul etsin kurban kestik tatil felan derken masraf çok oldu. Taksitli şekilde hepsiburada'dan toplayıp alıcam ürünleri paylaşırım seninle birazdan inş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Onur Tokmak yazdı:

aradım da taksit sadece axces karta varmış abi bonus kullanıyorum bende mecburen netten tek tek parçaları temin edicem. Mağlum kurbandan çıktık allah kabul etsin kurban kestik tatil felan derken masraf çok oldu. Taksitli şekilde hepsiburada'dan toplayıp alıcam ürünleri paylaşırım seninle birazdan inş.

Aloparçayı da deneyebilirsin takist yapar tüm kartlara. Bir sürüde seçeneğin var. Kafana göre toplayabilirsin. Filtreleri bosch ve mann marka olarakta takabilirsin çok kaliteli ürünlerdir. Fiyatlarıda orjinale yakındır yada aynıdır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, Focus 1.5 Tdci powershift için sanırım shell helix ultra 0w30 gereksinimi tam olarak karşılıyor. kullanılabilir öyle değil mi? malum kullanma kılavuzunda 0w30 önerildiği halde bulunamaması durumunda 5w30 konulur diyor. 

yağ şu: 

shell-helix-ultra-ect-c2-c3-0w-30-5-litre-700-p.jpg.aefac885d2c4f7f101b9add5ffbcbf55.jpg

Spesifikasyonlar: ACEA C2, ACEA C3, API SN, VW504.00/507.00, MB 229.52, MB 229.51, MB 229.31, Fiat 955535.GS1 & Fiat 955535.DS1 (gereksinimleri karşılar), Porsche C30.

Bu yağdan sipariş vermeyi düşünüyorum da. Kılavuzda şöyle bir ibare var :

"WSS-M2C950-A teknik özelliklerine uygun bir yağ bulunamaması halinde ACEA C2 teknik özelliklerini karşılayan SAE 0W-30 kullanmanız gerekmektedir."

Engin B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, Focus 1.5 Tdci powershift için sanırım shell helix ultra 0w30 gereksinimi tam olarak karşılıyor. kullanılabilir öyle değil mi? malum kullanma kılavuzunda 0w30 önerildiği halde bulunamaması durumunda 5w30 konulur diyor. 

yağ şu: 
shell-helix-ultra-ect-c2-c3-0w-30-5-litre-700-p.jpg.aefac885d2c4f7f101b9add5ffbcbf55.jpg

Spesifikasyonlar: ACEA C2, ACEA C3, API SN, VW504.00/507.00, MB 229.52, MB 229.51, MB 229.31, Fiat 955535.GS1 & Fiat 955535.DS1 (gereksinimleri karşılar), Porsche C30.

Bu yağdan sipariş vermeyi düşünüyorum da. Kılavuzda şöyle bir ibare var :

"WSS-M2C950-A teknik özelliklerine uygun bir yağ bulunamaması halinde ACEA C2 teknik özelliklerini karşılayan SAE 0W-30 kullanmanız gerekmektedir."

Varsa 0w30 yoksa 5w30'da olur .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Engin B. yazdı:

Bu yağdan sipariş vermeyi düşünüyorum

Üreticinin WSS-M2C950-A'yı karşıladığını beyan ettiği bir yağ var:

http://www.yagcarsisi.com/index.php?route=product/product&path=333_363_248&product_id=2167

Biraz daha pahalı ama ben Motul'u tercih ederdim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.