Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kendimi de focusu da feda ediyorum dermişim [emoji3] bundan sonraki bakımda bir şekilde bulduğum 5w20 mobili memnun kalmazsam çok övülen 5w20 motulü deneyeceğim. Sadece % 3 ten fazla yakıt tasarrufu olayını denemek görmek istiyorum. Lpg ve ısı olayı aklımda soru işareti bakalım ne olacak? IMG_0438.JPG.010e28c5149c863f165ac751758f69f2.JPGIMG_0437.JPG.b3997d13540b65732d8b61751a2b72a4.JPG

Bu sıcaklarda sürtünmeyi artırmaktan başka bi işe yaramaz tasarruf ediyomu derken hararet yapmasında
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sıcaklarda sürtünmeyi artırmaktan başka bi işe yaramaz tasarruf ediyomu derken hararet yapmasında

Hava 50 derece Adana'da o zaman 5w 50 falan gerekli[emoji3] denemeyi son baharda düşünüyorum zaten birde yağların açıklamasında yüksek ısı korumasından bahsediyor bakalım göreceğiz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5w40 olabilir:)

Mobil 1 0W-20, hassas şekilde dengelenmiş bileşenlerden oluşan katık sistemiyle destekli yüksek performanslı sentetik baz yağların özel şekilde harmanlanmasıyla formüle edilmiştir. Düşük viskoziteli, geliştirilmiş tam sentetik formülasyon, motor verimliliğini artırmaya ve yakıt tasarrufunu iyileştirmeye yardımcı olur. Mobil 1 0W-20, Mobil 1 grubunda en iyi yakıt tasarrufunu sunarken, daha yüksek viskoziteli yağların yüksek sıcaklık korunmasını da sağlar.

Son cümle özetliyor bence durumu mobilin sitesinden aldım 0w20 için yazılan açıklama
20 kısmı aynı olduğu için 5w20 içinde aynı durum söz konusu bence.

Yinede yağ konusunda Cem bey benden daha bilgilidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Yinede yağ konusunda Cem bey benden daha bilgilidir.

Yok canım, günceli takip etmeye çalışıyorum. 

Bir iki not:

0W-20 ne kadar parlak cümlelerle tanımlanırsa tanımlansın Ford tarafından kabul edilmiş bir yağ değil.

30 viskozite aşırı sıcaklarda daha koruyucu etki gösterir. Ama bu farkı deneyimlemek için motorun aşırı yük altında uzun süre çalışması gerekir, ki bu prtaikte olmaz. Kaldı ki daha az koruyuculuğunun motor ömrüne anlaşılabilir bir fark yapması da çok düşük ihtimal. 

Sonuçta hava geçici olarak ısınmış dahi olsa standartlardan sapmaya pek gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok canım, günceli takip etmeye çalışıyorum. 
Bir iki not:
0W-20 ne kadar parlak cümlelerle tanımlanırsa tanımlansın Ford tarafından kabul edilmiş bir yağ değil.
30 viskozite aşırı sıcaklarda daha koruyucu etki gösterir.

Ford tarafından onaylı değil biliyorum Cem abi. Ben benzinli motorlar için mobilin ürettiği 5w20 için yorumlamaya çalıştım kendimce. Sıcakta ikisi de 20 olduğu için 5w 20 için fikir verir diye düşündüm. Açıklamanın son cümlesinde viskozitesi Yüksek yağlarla aynı korumayı sağlar diyordu bende hani 5w 20 de yüksek ısılarda korur mu diye düşünmüştüm. Onaylı ama tereddüt ettiğimiz yağ bu. IMG_0438.JPG
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani forum yorumlarınıza göre ford focus 1.6 ti vct için benzin LPG araca hangi marka ve özellikte yağ olması lazım ?
1 Servis mobil uygun diyor
2 Özel servis farketmez diyo
3 bazilari motocraft diyo
Yani açıkçası kafa karıştıran bilgi kirliliği var .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani forum yorumlarınıza göre ford focus 1.6 ti vct için benzin LPG araca hangi marka ve özellikte yağ olması lazım ?
1 Servis mobil uygun diyor
2 Özel servis farketmez diyo
3 bazilari motocraft diyo
Yani açıkçası kafa karıştıran bilgi kirliliği var .

Ilk sayfayı okudunuz mu ?
5W-30 WSS-M2C913 şartnameyi sağlayan cebinize hangisi uygunsa onu kullanabilirsiniz. Marka tercihi tamamen tercihinizle alakalıdır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 EB dışında bu yağın kullanılmasını ülkemiz koşullarında uygun bulmuyorum.
Emisyon/tüketim düşürücü etkisi gaz ayağının disipliniyle kolaylıkla sağlanabilecek düzeyin çok altında kalır.

Anladım abi mobil süper 3000 formula fe 5w 30 a devam yada 0w 30 fuel economy kullanmayı düşünüyorum tam sentetik hem A1B1 hemde A5B5 standartlarını karşılıyor
Elimdeki 5w20 yi de kış şartlarında değerlendiririm artık.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 TDCİ Euro 5 motorlar için Castrol EDGE kullanan oldum mu ?? Yada kullansak ne olur ??

http://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-c3-4litre-p-HBV0000019GI6

Uygun değil castrol magnatec 5w30 A5 uygun yağ. Kullanırsanız ne olur bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Uygun değil castrol magnatec 5w30 A5 uygun yağ. Kullanırsanız ne olur bilmiyorum.

Standartlara göre magnatec uygun fakat egde   dpf li araçlar için üretilmiştir yazdığından ister istemez kafa karışıklığı yaratıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.