Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, Erdinç Öz yazdı:

Ford standardını karşıladığı

İstenileni verdiğini söylüyor satıcı, bu sebeple sorun yok. Olumsuz yorum yapacak kişinin olacağını hiç sanmıyorum eğer çıkarsa ben inanmam şahsen :D (anlayamaz çünkü)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Erdinç Öz yazdı:

Merhabalar bu sene periyodik bakımda bu yağı kullanmayı düşünüyorum. Olumsuz yorum yapacak kimse var mı acaba? Ford standardını karşıladığı gibi fiyatı da diğerlerine göre uygun diye seçtim.

Yağ.PNG

Digerlerine gore uygun mu? Alla alla bi yanlis olmasin yahu? 4 Litresi 90-100TL arasi, Castrol yine ayni fiyatlarda diyecektim ki dizelde oyle degilmis, edge den ornek verecek olursak 120TL 4Litresi, tespit dogru.

Kotu bir yag degil kesinlikle, motulun diger yaglari genelde daha az omurludur, 10bin km max kullanim omru olarak gorunur, ama bu 8100 serisinde boyle bir durum yok, 20000km kullanim omru var normal sartlarda. (boyle dedim diye siz 20bin beklemeyin tabi)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlarınıza teşekkür ederim. Son değişimimde Castrol edge kullanmıştım, görece pahalı bir yağ. Fiyat farkı çok rahat gözardı edilebilir sonuçta yılda bir değiştiriyorum ancak motor ilk çalıştırma ve stop etmede beklediğimden daha az sarsıntılı olması durumunu bana yaşatmadı. Bu yüzden Motulu denemek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlarınıza teşekkür ederim. Son değişimimde Castrol edge kullanmıştım, görece pahalı bir yağ. Fiyat farkı çok rahat gözardı edilebilir sonuçta yılda bir değiştiriyorum ancak motor ilk çalıştırma ve stop etmede beklediğimden daha az sarsıntılı olması durumunu bana yaşatmadı. Bu yüzden Motulu denemek istiyorum.

Türkiyede bulabilirseniz nulon koyun üstüne yağ yokmuş:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Yasin Taşcı yazdı:

Türkiyede bulabilirseniz nulon koyun üstüne yağ yokmuş:)

Hah işte yeni bir şehir efsanesi daha...

Haydi gelin Avustralya'dan ithal edelim.

Kızartmada da güvenle kullanırız artık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
1 saat önce, saner can yazdı:

2012 1.6 dizel 115hp motor tam 4 litre yağ mı aliyor. Biraz daha eksik mi. Bugün tam 4 litre koydular. Yağ çubuğunu çekince üst max çizgiden 4mm fazla gösteriyor.

Yağ filtresi ile beraber çok yakın (3,8L).

İlk kontrollerde yağ biraz fazla gözüküyor. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, saner can yazdı:

2012 1.6 dizel 115hp motor tam 4 litre yağ mı aliyor. Biraz daha eksik mi. Bugün tam 4 litre koydular. Yağ çubuğunu çekince üst max çizgiden 4mm fazla gösteriyor.

Biraz daha eksik.

Filtreli 3,8 lt

Filtresiz 3,5 lt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Özer Aksu yazdı:

Bugün aracın yağını degistirdim . Castrol 5w30 A5 ile . 4 lt koydular yağ. Normalde 4.4 lt degilmiydi filtreli . Bir sorun teşkil eder mi ? Max çizgisinin üzerinde şuan

Filtreli 4.1 L abi seninki. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.