Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

42 minutes ago, Cem Boneval said:

Yahu üretici çok net bir tanımlama yapmışken niye sürekli bunu delme çabası içindesiniz?

Aksiyon? Macera ruhu? Para bolluğundan kaynaklı deneysel çalışma? Para gidiyor diyerek ucuzunu zorlamak? Ben başka seçenek bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Aksiyon? Macera ruhu?

Ne demezsin, sinemaya git daha başarılı.

2 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Para gidiyor diyerek ucuzunu zorlamak?

Gerekene gerektiği kadar para vermek...

3 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

ara bolluğundan kaynaklı deneysel çalışma?

Çalışma protokolü, sonuç değerlendirmesi?

Daha iyisine heves, ama bunu çok daha verimli yapabilecek binlerce farklı fırsat var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Haydar Kaya yazdı:

1 Servis mobil uygun diyor
2 Özel servis farketmez diyo
3 bazilari motocraft diyo
Yani açıkçası kafa karıştıran bilgi kirliliği var .

arkadaşında söylediği gibi servisler arasında bile farklılıklar var  kimisi mobil koyuyor kimisi castrol kimisi fmy 

Mümkün olduğu kadar varil yağı koydurmuyorum.

Birde DPF muhabbeti var (yağ ile ne alakası varsa)

Her kafadan bir ses çıkıyor.

Sonuç olarak standarttan devam 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ford a kızgınım beni arayış içine iten ford neden mi 2012 dizel focus ve volvo s40 ta aynı motor var focusamobil süper 3000 yarı sentetik Volvo ya mobil 1 0w 30 fuel economy tam sentetik aynı motora neden farklı yağ mobil ve forda soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorun birebir aynı olduğundan emin miyiz?

Beygir gücü tork tüketim emisyon ford Volvo ortaklığı ve motorun görüntüsüne göre aynı Cem abi. Öyleki Volvoyu incelediğimde dizel focusa baktığımı sanacak kadar eminim.

Nette bunu buldum ne derece güvenilir emin değilimIMG_0466.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
01.09.2016 - 14:04 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

DPF'siz yeni dizel araç bulamazsınız. Ama sizinki eski jenerasyondu şimdi yenileri kullanılıyor.

Benim araçta 2013 focus dizel 115 lik olanlardan. Katolokta yağ spesifikasyonlarına bakarak Mobil 5/30 ( fotodaki ) yağ kullandım gecen servis. Şimdi de aynı yağdan aldım. Yetkili servis dışındaki ustam senin araba dpf li dedi. Neden dpf lisini almadın dedi. Ama yağ Ford spesifikasyonlarını (katologtaki )taşıyor. 

Sıkıntı olur mu? Aklıma takıldı.

Yaklaşık 3 ayda bir uzun yol yaptığımdan ve şehir içinde bile çok pasif kullanım yapmadığımdan sıkıntı olmaz diye düşündüm. Yanlış mıyım?20170712_211046.thumb.jpg.f4a19300da9eba0363a69d9d1224339a.jpg20170712_211057.thumb.jpg.f4e83900e5c634f7c1d0df5f2aa3f286.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben son 2 senedir. Citroën imde ve Focusumda Motul X clean FE kullanıyorum.

Ayrıca her motor yağı değişiminden önce würth veya liqui moly nin motor iç temizleyicisini kullanıyorum.

Gayet memnunum yakıt ekonomisi için özel üretilmiş bir yağ özellikle uzun yolda 0.2 lt daha az yakmaya başladım. Gayet memnunum yağdan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 TDCİ Euro 5 motorlar için Castrol EDGE kullanan oldum mu ?? Yada kullansak ne olur ??

http://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-c3-4litre-p-HBV0000019GI6

Bende kullanıyorum bi sıkıntısı yok c3 özelliklisini yalnız sağlam bi yağ marketinden almanızı tavsiye ederim hepsiburadadan mobil 3000 almıştım araba bögürüyodu resmen sahte ihtimalini düşündüm değiştirdim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.