Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

4/24/2017 - 21:42 tarihinde, Mehmet Kalmış yazdı:

2015 focus için 

Şartname : 5W30 Şartname WSS-M2C913-C. Yazıyor ama servisin koyduğu yağın şartnamesi 5W30 WSS-M2C943-C. Formula 5w30 d trans yağ konuldu sıkıntı olur mu?

Teknik olarak farklı yağ ile olacak sonuç bu; daha uzun marş süresine, düşük yakıt ekonomisine motorda performans kaybına ve düşük emisyon değerlerine yol açabilir. Bence çok da sıkıntı değil.

Ama siz yaşadığınız bu durumu ford otosana detaylı anlatırsanız iyi olur :) Gelecek bakımlar için bayi belki hatasından döner.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
15.07.2016 - 17:45 tarihinde, Yasin Taşcı yazdı:

Bugün yağ değişimi yaptırdım mobil 3000 5w30 yağ standartı karşılayan alıp gittim ustaya adam trip atıyo bu yağ olurmu dpf li olacak bu yağ partikül filtreni tıkar ısrar edip koydurdum çok bilmiş illa dpf yazacak yağ kutusunda

Aynı tavırla karşılaşıyorum her yağ değişiminde. Mobil dpf siz, bu yağ olmaz diyorlar. Açıklama yapıyorlar söyledikleri mantıklı da geliyor ve kafam karışıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün içerisinde aracımın yağ değişimini yapacağım. Dün fiyat almak için uğradığım usta "1.6 ti-vct 2009 focus için aracınıza 4 değil 5 litre yağ gerekiyor" dedi. 4 litrelik yağ yeterli diye biliyorum.  Kullanmayı düşündüğüm yağ ise Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30. Özellikle litre konusunda yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mehmet Coskun yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün içerisinde aracımın yağ değişimini yapacağım. Dün fiyat almak için uğradığım usta "1.6 ti-vct 2009 focus için aracınıza 4 değil 5 litre yağ gerekiyor" dedi. 4 litrelik yağ yeterli diye biliyorum.  Kullanmayı düşündüğüm yağ ise Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30. Özellikle litre konusunda yorumlarınızı bekliyorum.

Düşündüğünüz yağ motorunuz için tavsiye edilen yağlardan, kullanabilirsiniz. Litre de bu şekilde;

1.6 tivct yağ.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Şimdi, Alper Kultufan yazdı:

Merhaba bu hafta yağ değişimi yapacağım.2015 Benzinli 1.6 ford için yağ tavsiyelerinizi alabilir miyim.Formdaki geçmiş paylaşımları şuan göremiyorum.

İlk mesajda belirtilen değerler sağlandığı takdirde her bilindik marka yeterli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşımın dizel Hyundai İ30 na  Shell APL serisi yağ ararken farklı markalarda yağ testleri izleme fırsatımız oldu ve hiç duymadığım markalar bizim bildiğimiz castrol mobil vs den daha iyi gibi gözüküyor. mesela VALVOLINE

Ford Tdci Euro V motorlar için  SynPower FE 5W-30 modelini öneriyor Daha önce bu markayı kullanan arkadaşlar oldu mu ?? 

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=nel&type=7fef8a275ca0c2cbc1e9b98c159509ad

Bazı sitelerde yağlarla ilgili olarak en iyiler sıralanmış.

https://www.thetoptens.com/best-motor-oil-brands/

http://www.bestproducts.com/cars/parts/g1286/car-motor-oil/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi günler herkese. 2008 Model Focus 1.6 benzinli aracım var. Motor yağını normal bi sanayi ustasından değiştirdim geçen hafta, normalde forumda okuduğum kadarıyla 4,5 lt. motor yağı alıyor diye biliyordum ancak usta 4 litre koydu ve sonra bakınca tamam yeterli dedi. 

Benim sorum şu ki; Şimdi arabayı çalıştırdığımda 1 saniye motor yağı lambası yanık kalıyor sonra sönüyor. Acaba yağında eksiklik mi vardır? Normalde kaç litre alması lazım? Birde Arka balataları da değiştirdim ama bazen frene bastığım zaman ses yapıyor. Bu neden olur acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5/19/2017 - 11:52 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Düşündüğünüz yağ motorunuz için tavsiye edilen yağlardan, kullanabilirsiniz. Litre de bu şekilde;

1.6 tivct yağ.png

Bir saat önce, Zekeriya Kara yazdı:

İyi günler herkese. 2008 Model Focus 1.6 benzinli aracım var. Motor yağını normal bi sanayi ustasından değiştirdim geçen hafta, normalde forumda okuduğum kadarıyla 4,5 lt. motor yağı alıyor diye biliyordum ancak usta 4 litre koydu ve sonra bakınca tamam yeterli dedi. 

Benim sorum şu ki; Şimdi arabayı çalıştırdığımda 1 saniye motor yağı lambası yanık kalıyor sonra sönüyor. Acaba yağında eksiklik mi vardır? Normalde kaç litre alması lazım? Birde Arka balataları da değiştirdim ama bazen frene bastığım zaman ses yapıyor. Bu neden olur acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 

Litre yukardaki gibi, yağ ışığında sorun yok normal o.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Kendimi de focusu da feda ediyorum dermişim [emoji3] bundan sonraki bakımda bir şekilde bulduğum 5w20 mobili memnun kalmazsam çok övülen 5w20 motulü deneyeceğim. Sadece % 3 ten fazla yakıt tasarrufu olayını denemek görmek istiyorum. Lpg ve ısı olayı aklımda soru işareti bakalım ne olacak? IMG_0438.JPGIMG_0437.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.