Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu yağ acea c2 c3 sertifikalı bu olur mu acaba 1.5 tdci pws 2016 model araca. Birde arabanın kapılarını acınca yada biyerden gelip stop ettiğinde motordan arabanın sağ tarafından tiz bi ses geliyor. Süre tuttum 5dk kadar surdu sonra kesildi. Normal midit.

20180909_134220.png

--13 dakika sonra eklendi--

Böyle bişey buldum netten volvoline m2c950a sertifikasyonluymuş

Screenshot_20180909-135801.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar aracım 2015 1.6 tdci titanium  60.000 km oldu  garantisinin bitmesine 1 ay var  Ford servisi aradım 60.000 bakım için 1000 lira tutar denildi. Dışarıdan özel servis ise 350 lira tutar dedi ( Yağ değişimi, yağ filtresi,hava,polen,mazot filtresi). Açıkçası 1 ay için  yetkili servise 3 katı para vermek istemiyorum bu yüzden dışarıda yaptırmayı düşünüyorum fakat kafamda soru işaretleri var. Parantez içindeki ürünleri hangi marka yağ, filtre takacak bilmiyorum. Bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Bu araba için tercih edilen yağ ve filtreleri marka model olarak söyleyebilir misiniz? Sizin önerdiğiniz parçaları alıp  ustaya sadece el emeği vereyim diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Mustafa Boran yazdı:

Bu yağ acea c2 c3 sertifikalı bu olur mu acaba 1.5 tdci pws 2016 model araca. Birde arabanın kapılarını acınca yada biyerden gelip stop ettiğinde motordan arabanın sağ tarafından tiz bi ses geliyor. Süre tuttum 5dk kadar surdu sonra kesildi. Normal midit.

20180909_134220.png

--13 dakika sonra eklendi--

Böyle bişey buldum netten volvoline m2c950a sertifikasyonluymuş

Screenshot_20180909-135801.png

Bazen motor kapandıktan sonra dpf rejenerasyonu yapar. Onun sesi o k ad ar tiz değil fan sesi gibi. Şu videomda duyabilirsin. Bu ses normal. 

https://youtu.be/ZzxZEaUhnV8

Bu valvoline yağ tam karşılar ben de bakayım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, H. Cenk yazdı:

Bazen motor kapandıktan sonra dpf rejenerasyonu yapar. Onun sesi o k ad ar tiz değil fan sesi gibi. Şu videomda duyabilirsin. Bu ses normal. 

https://youtu.be/ZzxZEaUhnV8

Bu valvoline yağ tam karşılar ben de bakayım.  

Çıkan ses fan sesi gibi degil cok ince zzzzzzz şeklinde igne ucu kadar bir delikten basınclı bir hava geliyormuş gibi. Ama kapıyı açınca bile bu ses gelmeye başlıyor. Motor stop edincede geliyor sesin geldiği yere kulağımı yaklaştırınca duyuyorum

--35 dakika sonra eklendi--

Resmi sahibinden.com da buldum. Ses bu kısımdan geliyor. Sizin aractada aynı ses var mı.

20180910_204739.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ses gelen parca hemen orda ucunda kalın bir hotum var radyatörun yanından aşagı dogru iniyor sanırsam alttan radyotere baglı devirdaim pompası olabilir mi bilmiyorum. Tiz ses motorun ortasından lıkırtı şeklinde bir ses gelerek bitiuor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mustafa Boran yazdı:

2016 model focus 1.5tdci pws otomatikler için opet fullmax 0w30 yagıda wss m2c950a sartını sağlıyor sizce bu yağ iyimidir.

Gereksinim olarak sağlıyor bir zararı olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

merhaba arkdaslar araci yeni aldim yag degidirmek istiyorum 2015 yeni kasa  1.6 dizel trend x aracima hangi marka yag koyabilirim yag fiyatlarina bakdimda bayag bir uçmus..mobil super 3000 yag uygunmudur aracima acaba fiyati digerlerine gore uygun biraz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ismail kerimoglu yazdı:

merhaba arkdaslar araci yeni aldim yag degidirmek istiyorum 2015 yeni kasa  1.6 dizel trend x aracima hangi marka yag koyabilirim yag fiyatlarina bakdimda bayag bir uçmus..mobil super 3000 yag uygunmudur aracima acaba fiyati digerlerine gore uygun biraz..

Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 Premium Tam Sentetik Binek Araç Motor Yağı ise uygundur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.