Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

5 saat önce, Haydar Kaya yazdı:

anlaşılmayan noktalardan birisi mesela benim aracıma motocraft 4.73 lt yağın hepsini koydular, sende 3.8 lt yetiyor dedin dostun ?

Yanlış yapmışlar, fazla koymuşlar.

Benzinli filtre dahil 4,1L dizel 3,85L kapasitede.

Benzinliye genellikle 4 litrelik bidon yetiyor. 

5 saat önce, Menderes Urun yazdı:

kullandıktan sonra titreşim ve sesi cihaz ile ölçmüş vatandaşlar

Bence boş işler bunlar.

Yıllardır türlü türlü yağ kullanmışlığım var, çok duyarlı değilimdir, ama arabamı da dinlemeyi bilirim. Hiç bir fark gözlemlemedim bugüne kadar. 

Ama siz yine de beni dinlemeyin içiniz nasıl rahat ediyor ise öyle yapın, belli ki esas olan bu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Yanlış yapmışlar, fazla koymuşlar.

Benzinli filtre dahil 4,1L dizel 3,85L kapasitede.

Hocam bu ustalara güvenmediğim kadar var o zaman. Tabi motocraft yağın fazla olması da ayrı bir mesele insan doğal olarak orjinal diye araca göre yapmışlardır diye düşünüyor. Araştırmalarımdan sonra Mobil Super 3000 X! Formula FE 5W-30 alacağım . 4 Litre almam işimi çözecektir o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Focus 1.5 tdci pws aracımın bakımını yaptırmak için ustama gittim. Filtreler ve balatalar Er-Ol otomotivden, şanzıman yağını internetten aldım. Motor yağını ise Ünlü otomotiv isimli Fiat yedeği satan bir parçacıdan aldım. Petronas Syntium 7000 E 0w30, 4 litresi 115 TL idi. Wss-m2c950-a şartını karşılıyor bildiğiniz gibi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Tuğra Yanık yazdı:

Bugün Focus 1.5 tdci pws aracımın bakımını yaptırmak için ustama gittim. Filtreler ve balatalar Er-Ol otomotivden, şanzıman yağını internetten aldım. Motor yağını ise Ünlü otomotiv isimli Fiat yedeği satan bir parçacıdan aldım. Petronas Syntium 7000 E 0w30, 4 litresi 115 TL idi. Wss-m2c950-a şartını karşılıyor bildiğiniz gibi.

petronasın bayağı reklamını görüyorum ustanızmı tavsiye etti ünlü ivedik 21 caddedeydi değilmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuğra Yanık yazdı:

Öyle usta bulabilsek keşke?. İnternette uyumlu yağ ararken buldum. Şans eseri Ünlü otomotiv benim ustalara çok yakınmış dediğiniz yerde.

sanayidekilerin çoğu eski kafa onlara göre en iyi yağ castrol ben motulle liqui moly den şaşmamaya çalşıyorum 500 km yaptığım castrol a5 yağı liqui moly 4200 ile değiştirdim sesi bi tık azalttı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Liqui moly nin 5w30 special tech F adında wss913D şartname ve focus'un tüm onaylarını karşılayan bir yağı var. Ford için üretilmiş.

Önümüzdeki bakıma onu kullanacağız.

Motul ile beraber hatta daha da kaliteli bir yağ olduğu hakkında görüşler var. Bende buna katılıyorum. 

https://products.liqui-moly.com/special-tec-f-5w-30-5.html

Yüksel Nogay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
19 saat önce, ayser baysal yazdı:

Merhaba.

LPG li araç için en ideal olabilecek motor yağı hangisidir acaba ? Yani daha yüksek sıcaklıklar konusunda üstün olan yağlar.

Aracım focus2 sedan 2009 model 1.6 LPG otomatik 140binde. (LPG ile 100bin oldu.)

LPG için ayırım yapmak gerekli değil. Üreticinin tavsiyesine uyabilirsiniz.

İlle daha serin olsun derseniz Motul'un yağlarının hem deneyimlerde hem de üretici iddası ile 15 dereceye kadar daha az sıcak çalıştırdığı dillendirilmekte. Mesela bu olabilir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford focus 3  1.6 dizel 2013 model aracım var.

Aracıma uygun yağı bulamıyorum. kullanım kitapçığı ford wss 912m-c onayı var castrol magnatech a5 mobil 3000 x1 fe 5 30 yağda bu onaylar bulunuyor fakat servise yada ustaya gittiğimde senin aracın partekullu motoru elıne alırsın mobil esp yada castrol edge koyacagız diyor. ben hangi yağı kullanmalıyım.

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Ercan Kara yazdı:

Aracıma uygun yağı bulamıyorum. kullanım kitapçığı ford wss 912m-c onayı var castrol magnatech a5 mobil 3000 x1 fe 5 30 yağda bu onaylar bulunuyor fakat servise yada ustaya gittiğimde senin aracın partekullu motoru elıne alırsın mobil esp yada castrol edge koyacagız diyor. ben hangi yağı kullanmalıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ercan Kara yazdı:

--0 dakika sonra eklendi--

İlk mesaja uygun olması yeterli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ercan Kara yazdı:

WSS-M2C913-C standartıunı karşılayan yağ olacak. Siz de bunları yazmışsınız zaten.

Ford DPF için düşük kükürtlü yağ şart koşmuyor. 

Kullanım kılavuzuna göre gidin, ustaların ne kadar usta olduğu bu durumda yoruma açık. 

Tabii komplo teorisyeni olup "Ford motorunuzun çabuk bozulmasını istiyor onun için yanlış yağ koyduruyor" tarzı bir fanetzi üretmek de mümkün. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.