Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Fiyata göre sırala seçeneği var biliyon demi ? 

bizim arabalar hiç yağ eksiltmedi bugüne kadar yani bence gerek yok ama istiyosan 4+1 al fazla bişey farketmez heralde. 

Motul istiyosan 2cr_ankara ya instagramdan ulaş. 

Ben mobil kullanıyodum ama bi nedeni yok. 

Youtubeda bi kanalın çeşitli testleri var aşınma üzerine ama anlamlı mı bilmiyorum. Vag için olanda ciddi fark vardı mobile göre. 

Benimkinin 1 litre eksiltmişliği var la, servise bir şey için gittiğimde kış kontrolü adı altında cam suyuna ekstra para kitlerken fark etmişlerdi.

Ben bunun yağına suyuna bakmadım la hiç bir bakayım. Bir de antifrizi nereden alıyordun sen?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben konuya uzun süredir bakmamışım, ama gerekli cevaplar verilmiş. 

02.12.2018 - 19:26 tarihinde, mehmet ceylan yazdı:

Bazı ustalar yağ kaçırınca 10 w 40 yağ  koyuyorlarmış soğuk yerlerde . ne derece doğru bilemedim.  sizin fikriniz nedir.

Gerçekten yağ azalması var mı yok mu, bir süre takip edin, belirgin azalma varsa nedenini bulmak en doğrusu.

Kalın yağ önermem, var olanla ekleyerek devam derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim yağ değişimim 1000 km geçti.İlk kez bu kadar ihmal ettim.Ahhh Ekonomi..Fakat yağda eksilme ve akışkanlıkta problem yok,gayet güzel görünüyor.Mobil 3000 Formula Fe kullanmıştım.Sanırım yine aynısını alacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

2018 dizel otomatik focuslar için motor yağı nedir en uygun olanı? 

Kaputta 0w30 yazıyor. Bunu mu kullanmak gerek? Yoksa 5w30 mu? Kullanan var mı?

yer: Denizli, kışın aşırı soğuk olmuyor, yazın hava sıcaklığı yüksektir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mehmet Varal yazdı:

2018 dizel otomatik focuslar için motor yağı nedir en uygun olanı? 

Kaputta 0w30 yazıyor. Bunu mu kullanmak gerek? Yoksa 5w30 mu? Kullanan var mı?

yer: Denizli, kışın aşırı soğuk olmuyor, yazın hava sıcaklığı yüksektir. 

Bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • 5 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Merhabalar

focus mk2 2011 model 1,6 tdci aracım için aldığımdan beri ( 4 defa ) sürekli mobil 1 5w-30 esp ( dpf için ) yeşil renkli ambalajı olan ürünü kullanıyorum. Memnunum aslında fakat liqui moly markasını denemek istiyorum bu sene temmuzdaki değişimde. Bu marka ile ilgili yorumlarınızı dinlemek isterim. Hangi ürünü kullanmalıyım? Yardımcı oluraanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Cesur Şitil yazdı:

Merhabalar

focus mk2 2011 model 1,6 tdci aracım için aldığımdan beri ( 4 defa ) sürekli mobil 1 5w-30 esp ( dpf için ) yeşil renkli ambalajı olan ürünü kullanıyorum. Memnunum aslında fakat liqui moly markasını denemek istiyorum bu sene temmuzdaki değişimde. Bu marka ile ilgili yorumlarınızı dinlemek isterim. Hangi ürünü kullanmalıyım? Yardımcı oluraanız sevinirim

İlk mesajdaki şartnameyi sağladığı sürece hepsi kullanılır. Varolan yorum varsa ki yorumlar aşırı özneldir pek bağlayıcı olmamalı, bunlar forum içinde arama yaparak bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İlk mesajdaki şartnameyi sağladığı sürece hepsi kullanılır. Varolan yorum varsa ki yorumlar aşırı özneldir pek bağlayıcı olmamalı, bunlar forum içinde arama yaparak bulunabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim @Yakup Çağatay . Sanırım soruyu eksik sordum. Luqiu moly markasının hangi 5w-30 ürününü kullanmalıyım? olacaktı. Çünkü aynı viskositeden birkaç tane ürün var resmi web sitesinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

fordun spesifikasyonlarını karşılayanı kullanmıyorsunuz ki liqui moly'den tavsiyenin anlamı yok.

Nazik (!) cevabınız için teşekkür ederim. Kullandığım ürünü sektörde kime sorsam bu araç için en iyisi olduğunu ilettiği için kullanıyorum. Bende zaten bu durumu araştırırken bu noktayı farkettiğim için bu platformda yardım istemeye karar vermiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Cesur Şitil yazdı:

Kullandığım ürünü sektörde kime sorsam bu araç için en iyisi olduğunu ilettiği için kullanıyorum.

bende onu diyorum işte, hali hazırda fordun spesifikasyonlarını karşılamayan yağı kullandığınıza göre, buradan alacağınız (Yakup'un zaten yazdığı gibi) spesifikasyonları karşılayan hangisi ise o cevabı da sizi tatmin etmeyecek. 

Bu sefer nazik olmuştur umarım.

34 dakika önce, Cesur Şitil yazdı:

Bende zaten bu durumu araştırırken bu noktayı farkettiğim için bu platformda yardım istemeye karar vermiştim.

fordun spesifikasyonlarını karşılayan bu:

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-special-tec-f-5-litre-3853

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba motul yağ hakkında kararsız kaldım bana yardımcı olur musunuz 2008 benzin otomatik focusum var motor yağı değiştireceğim şuan aracımda mobil super3000 var ama herkez motul yağları için birşeyler söylüyor sizler daha iyi bilirsiniz mutlaka kullanan olmuştur şatnameye uygunluk konusunda MOTUL 8100 Eco-nergy 5W-30 veyaMotul 8100 X-Clean FE 5w30 nasıl yağdır acaba yakıt tasarrufu vs söylentisi falan var kullanan oldumu tşk ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.