Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Titremeyen Focus Çok Keyifliymiş :)

Teoman Akyar

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar geçen haftada çarşamba gününden Focus3 Trend X kiraladım ve tatile çıktım şuan Antalya Kemer'deyim. Kendi kullandığım Style Focus'daki sorunların hiç biri yok en önemlisi rölantide titreşim yok, alt devirde silkelenme yapmıyor, debriyaj tam kıvamında olması gerektiği gibi ve çok sessiz sanırım michelin lastiklerden dolayı ki benim araçda goodyear var. Arabanın aktarması yolda akışı o kadar iyi ki çok keyifli bir yolculuk yapıyorum (sadece ara hızlanmalarda 115hp'yi arıyorum :) ). İstanbul' da en son bakım yaptırdığım Gürbaşları aradım normal denilen titreme bu araçda yok, iki arabayıda getirip inceletmek istiyorum dedim, tamam dediler. Bence sorun aktarma parçalarından ve yalıtımda da fark var sessizliği sadece lastiklerle alakalı olmamalı. Daha önce trend focus kullandım çok hantaldı ama bu aracın alakası yok acaba 115 hp fazlamı geliyor mümkün olsa sorunların çözüleceiğini bilsem gücün düşürülmesini kabul ederdim. :)

Keşke Titanium araçda eco, confort, sport modları olsa eco mod da 95 hp gibi performans vererek sürekli gazlama isteğini törpüler :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar tekrar merheba bugün en son bakım yaptırdığım servis Gürbaşlar'a gittik 2 arabayıda test ettirdik sonuç olarak usta rolantideki titreme ve kalkışdaki silkeleme ile ilgili, turbo dan kaynaklandığını 95 hp focus da manuel turbo var daha çabuk tepki verebiliyor, 115 hp olanda da elektronik turbo varmış denildi açıkçası bana inandırıcı gelmemekle beraber başdan savma ilgilenildi ve otokoç bu vibrasyonu kabul ediyor ama çözüm bulamıyor denildi, sizde otokoç müşteri temsilcini arayın durumu bildirin sonucu takip edin dedi.

Aynı sorunları yaşayan arkadaşlarım var ise hem burayada yazmasını ve otokoç' a şikayet etmesini rica ediyorum. Ne kadar fazla şikayet olursa çözümün o kadar çabuk olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sorun birçok dizel araç sahibinde var.Ben de Taşdelen otokoça götürmüştüm açıp baktılar yine her zamanki gibi ''dizel araçta bu titreme nomal''cevabına maruz bırakıldık.Bu titreme normalse ford oyuncak araba bile yapmasın.Tüvde muayeneye soktum geçen ay oradaki arkadaş rölantide devir 800 ,900 olursa titreme kalmaz dedi.Haftaya servise götürcem eğer bu kadar basit bişeyse çözümü dilimden çekecekleri var.

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devir düşmüş olur o zaman mantıklı gelmedi ama denenince görülecek, benim ustanın mazeretleri motor güçlü motor kulakları vuruyor vs.. Ford bu soruna çözümü sanırım yeni 1.5 TDCİ motorda çözmüş olacak ama olan bize olacak gibi geliyor aşırı değer kaybı yaşayacak  o yüzden arabayı elden çıkarmayı düşünüyorum artık baya soğudum arabadan.

Teoman Akyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devir düşmüş olur o zaman mantıklı gelmedi ama denenince görülecek, benim ustanın mazeretleri motor güçlü motor kulakları vuruyor vs.. Ford bu soruna çözümü sanırım yeni 1.5 TDCİ motorda çözmüş olacak ama olan bize olacak gibi geliyor aşırı değer kaybı yaşayacak  o yüzden arabayı elden çıkarmayı düşünüyorum artık baya soğudum arabadan.

Güçlü motorla nasil bir alaka kurmuslar?1,6 115 lik mtor olağanüstü güçlü ya da insanligin ilk defa keşfetti bir motor degil ki.

Piyasada daha güçlü dizeller mevcut titreme felan yok.Titreme den anlamadiklari kadar one sürdükleri bahanelerde komik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güçlü motorla nasil bir alaka kurmuslar?1,6 115 lik mtor olağanüstü güçlü ya da insanligin ilk defa keşfetti bir motor degil ki.

Piyasada daha güçlü dizeller mevcut titreme felan yok.Titreme den anlamadiklari kadar one sürdükleri bahanelerde komik

Onu demiyor hem usta hem arkadaş..İki motor arasındaki ayrım kelimesi güçlü ibaresi..

Neden böyle yaklaşıyorsunuz ilginç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu demiyor hem usta hem arkadaş..İki motor arasındaki ayrım kelimesi güçlü ibaresi..

Neden böyle yaklaşıyorsunuz ilginç

Bu sorun cogu arkadasta var.Yazilim dediler once yaptiranlar daha cok pişman oldular.Böyle yaklasmamiz en tabi hakkimiz ,çünkü ortada bir sorun var fakat bunu(bana göre) kabul etmek istemeyen yetkililer var.1,5 dizeli cikarmalari bizim magduriyetimizi gidermez. Servislerin verdigi cevaplar ne derece mantikli ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sorun cogu arkadasta var.Yazilim dediler once yaptiranlar daha cok pişman oldular.Böyle yaklasmamiz en tabi hakkimiz ,çünkü ortada bir sorun var fakat bunu(bana göre) kabul etmek istemeyen yetkililer var.1,5 dizeli cikarmalari bizim magduriyetimizi gidermez. Servislerin verdigi cevaplar ne derece mantikli ?

Yine anlamadınız, neyse hocam boşverin benim dediğimi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar buna bir çözüm yolu bulabilirseniz bizide bilgilendirin. evet titreme mevcut bazen ışıjkllarda durunca şaşırtıyor açıkçası. bende şirket arabası fiesta kullandım yavaştı belki performanstan yoksun ama çalıştırrken dururken rolantide titremiyordu. kimseyi bu konu içinde suçlamaya gerek yok bununda elbet bi sebebi birde çözümü vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün bir İveco m23 midibüs ile yanyana dururken aynı derecede titrediğini gördüm :)  bu titreme sorunu kullanıcıyı psikolojik olarak etkilemesi bir yana araca da sorun yaratabileceğini düşünüyorum, bu kadar vibrasyonlu sistem piston ve bağlantılara fazladan aşınma yaratır ve aracın ömrünü kısaltacaktır. Bu sorunun cevabı motorun güçlü olması ile bağdaşamaz motor kulakları vurması vites geçişlerinde aks vurması, gazı bırakınca şakırdama pervane sesi gibi sorunların daha da değişerek artma olasılığı bütün Ford servislerinin bu sorunlardan bi habermiş gibi davranmaları düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.