Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Titremeyen Focus Çok Keyifliymiş :)

Teoman Akyar

Önerilen Mesajlar

Şikayeti olan arkadaşlar rolanti devri nedir araçlarınızın?

Ayni 800 devir benimde

Alistim zaten bu titremeye ,sinir bozucu olan kabullenemeyip basit gerekceler öne surmeleri.Bana yakit dediler ,bir arkadaşa enjektör, bir digerine güçlü motor ,hicbisey akillarina gelmese dizeldir olur diyorlar.Can sıkıcı bir durum oldu gercekten

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı uğurlu olsun :)

Senin arabada boyle tatli bir titreme var pek hissetmiyosun :) benimkinde eğer günündeyse ben bazen hafif gaz vererek rölanti devrini arttiriyorum 10 saniye rahatliyorum trafikte. Umarim başina gelmez kimsenin çok sıkıcı birşey
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabada bazen motoru calistirir calistirmaz hareket edersem titreme yok gibi.

Ama zarar olmasin bekliyim 1 dakika falan dersem oluyor titreme. Sakinan goze cop batar. :) O kiralik arabada o yuzden yok galiba :D

Merak ediyorum yahu MAP ve MAF filtrelerini temizletseniz acaba bir değişiklik olacakmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Güçlü motorla nasil bir alaka kurmuslar?1,6 115 lik mtor olağanüstü güçlü ya da insanligin ilk defa keşfetti bir motor degil ki.

Piyasada daha güçlü dizeller mevcut titreme felan yok.Titreme den anlamadiklari kadar one sürdükleri bahanelerde komik

kardeşim merhaba. benimde 2012 model trend modeli var . bu rolantede titreme olayı bende de biraz var. servisteki arkadaşlar motor kulakları vuruyo normal bişey dediler. çözümü ne olabilir bilemiyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söz konusu titreme rölantideyken titreme ise evdeki üç dizel aracın 2sinde de mevcut,

Connect 110bg'de var, 90lık denedim onda da mevcut (iki araç da sıfır ayarında) 

Fiesta 1.4 tdci yok.

Mazda 3 (115 bg aynı Focus motor) hafiften var ama rahatsız etmiyor, 16000km.

Ancak benim asıl rahatsızlığım özellikle 1. viteste kalkış yaptıktan sonra gazı bırakınca oluşan ani yığılma, 2 de de oluyor biraz ancak 1'deki kadar değil. Bu sorun 110luk Connect'te var, ciddi miktarda var ancak 90lıkta yok. Aynı şekilde 90 lık daha homojen ama ağırkanlı hızlanırken 110luk turbo devrine kadar hantalken sonrasında patiye düşüyor. Fiesta'da yok bu sorun, Mazda'da da var malesef. Turbo basıncının fazlalığı sebep oluyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 dizel 115 beygir titremeye mahkumdur, bazen titrer bazen titremez, enjektör şakırtısını bazen yapar bazen yapmaz, ısınınca daha seslide çalışabilir, soğukken de daha sesli çalışabilir, takılmayın.

En güncel yazılımlar olsun, bakımlarınızı zamanında yaptırın gerisi Ford'un keyfine kalmış , isterse titrer

Şunuda belirtmekte fayda var, kalkarken sirkeleyen araca bir servis normal hepsi böyle dedi, diğer servis baskı balata, volan, alt merkez, şanzıman ve motor kulağı değişti garantiden. Tek servise mahkum olmayın.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.