Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2011 Style Plus (Benzin) Ile 2013 Titanium (Dizel) Takas Etmek Mantıklı Mı?

Süleyman Altın

Önerilen Mesajlar

Herkese iyi pazarlar

2011 Style Plus (Benzinli) aracım var 26 binde  2013 model Dizel Titanium ile takas için 12.000 TL üste para vermem gerekiyor.

Yılda 10 bin km civarında yol yapıyorum diğer internet sitelerinde de araştırma yaptım ama burada yorumlarını takip ettiğim,güvendiğim üstadlara danışmak adına konuyu açtım.

Titanium olan araçta orjinal park sensörü yok ama takılabiliyormus cok sorun değil.

Benim araca göre artıları Dizel olması,Kol dayama ve dijital klima

yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada alacağım araç 34 bin km de

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dijital klimaya ben olsam 12.000 tl vermem :) Sonuçta araç aynı araç. O paranın yarısına multimedya-navigasyon +kol dayama+ 17 jant alır güle oynaya kullanırım. Ayrıca dizel aracın size tasarruf sağlaması (amorti etmesi) için yaklaşık 50.000 km yani 5 yıl kullanmanız lazım. Hesap ortada. Saygılarımla  :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi pazarlar,

Öncelikle belirtmek istiyorum kendimi bildim bileli mazotlu ve benzinli araç fiyat farkının haddinden fazla olduğunu; gereksiz yere dizel alınmaması gerektiğini aradaki fiyat farkı ne kadar 2.elde korunsa da nakit alınmayan bir aracın ödemesi bir o kadar zorlacağını vs vs ifade etmeye çalışırım.

Fakat konu zaten 2.el olunca şöyle bir durum değerlendirmesi yapalım;

2013 yılının bu döneminde satılan c segmenti araçların %60'ı mazotlu, 2014 yılının bu döneminde satılan c segmenti araçların %64'ü mazotlu araçlardan oluşuyor.

Belli ki talep hala yükselen şekilde ilerliyor :( Yani bu durumda 2.el değeri korunmaya devam ediyor/edecek. 

Şuan sizin aracınız satılsaydı alacağınız araç ile arasındaki fiyat farkı 15 bin'tl gibi bir rakama denk gelecekti bu da dip not olsun ayrıca. Siz aracı kullanıp yaş büyüteceksiniz ve fiyat farkını düşürmüş olacaksınız bu mantık ile bakınca iyi görünüyor.

Şahsi yorumlara geçmiyorum o zaman yine ecoboost tavsiye etmek zorunda kalırım :D

Velhasıl canınız dizel istiyorsa alın gitsin.

Değişmeniz dahilinde neler değişmiş olacak?

- Model yılınız artacak. (Sadece 12 bin tl fark donanım ve motora gitmiyor bunu unutmayalım; yaş unsuru da önemli)

- Garantiniz devam etmiş olacak.

- Aynı karoser ise bagajınız derinleşecek yani büyüyecek.

Söylediğiniz araçlar arasında

Donanım eksilmeleri

- Aktif şehiriçi güvenlik s., otomatik park, ısıtmalı ön cam ve katlanır aynalar.

Buarada detaylı donanım eklemeleri

• Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar
  • Deri kaplı direksiyon simidi & vites topuzu
  • Manüel 4 yönlü sürücü ve ön yolcu koltuğu
  • Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği
  • Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi
  • "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
  • Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
  • Led iç ortam aydınlatması
  • Yokuş Kalkış Desteği (HLA)
  • Ford SYNC (Aux Girişi kapsamaktadır ve USB ile birlikte Kol Dayama içindedir) 
  • Parlak siyah ön alt ızgara
  • Spor ön koltuklar
  • Lüks Tavan Kumaşı
  • Yumuşak Dokulu Ön Trimler
  • Led Arka Stoplar (Hatchback ve SW)
  • Isıtmalı Silecekler (Püskürtme memesi)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otokoça aynı durumda takasa ne kadar saydıklarını bir sorun,alacağınız araçta da pazarlık payı isteyin makası daraltabiliseniz arabayı sıfırlamak daha iyi olur.Ama ben yerinizde olsam aracı değiştireceksem bu kasayı değil makyajlı kasayı beklerdim ki bekliyorum da zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha lüks fakat az kullanılan donanımları bırakıp daha gerekli donanımlara sahip bir araca geçmek makul bir fikir gibi bence. Araçta yenilenmiş olacak ayrıca ileride satmayı düşünürseniz ülkemizdeki dizel sevdası yüzünden daha kolay ve en az zararla hatta kârla bile satabilirsiniz dizel aracı. 

Ancak şöyle bir ayrıntı da mevcut. Takas düşündüğünüz araç her nekadar dizelde olsa 1 sene için 34bin km bana çok gibi geldi. Şirket aracı v.s çıkmasın başınız ağrımasın sonra. İyice araştırmakta fayda görüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha lüks fakat az kullanılan donanımları bırakıp daha gerekli donanımlara sahip bir araca geçmek makul bir fikir gibi bence. Araçta yenilenmiş olacak ayrıca ileride satmayı düşünürseniz ülkemizdeki dizel sevdası yüzünden daha kolay ve en az zararla hatta kârla bile satabilirsiniz dizel aracı.

Ancak şöyle bir ayrıntı da mevcut. Takas düşündüğünüz araç her nekadar dizelde olsa 1 sene için 34bin km bana çok gibi geldi. Şirket aracı v.s çıkmasın başınız ağrımasın sonra. İyice araştırmakta fayda görüyorum.

dizele gore km si az diye dusunuyordum ama söylediğiniz cok mantikli km az ama bu km bir yilda yapilmis
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dizele gore km si az diye dusunuyordum ama söylediğiniz cok mantikli km az ama bu km bir yilda yapilmis

Km 1 yıla göre fazla, araç günde neredeyse 95 km yapmış az bir değer değil bence. Daha öncede dediğim gibi aracın geçmişini araştıtmakya fayda var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye takıldığınız ki bu kadar, araç dizel alınıyorsa km yapması da doğaldır. Siz asıl km yapmayan dizelden korkun :D:zha:

Tescil tarihi önemli araç maksimum 1 yıl 4 ay kullanılmış yani ayda 2,100 km, günde 70 km (yani minimum) İstanbul arabası ise çok normal sayılır biz çünkü her gün bu yolu yapıyoruz. Uzun yol aracı ise daha makul olur ş.içi'ndense.

Felaket tellahı olmama adına yazıyorum :) Kontrol edilmesi kafi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı almak istememin nedeni dizel olması aracıma LPG taktırmak istemiyorum her ne kadar artık teknoloji LPG de çok ilerledi v.s deselerde içim almıyor. Zaten 2000-2500 Tl masraf.

Benim araçtaki özelliklerin çoğu olmasada olur o yüzden arac basina bir gidelim bakalım.

Yorumlarınız için teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.