Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Nissan C Segmentine Girdi! Pulsar Karşınızda

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Dış tasarımı çok da kötü değil aslında ama orta konsol kötü olmuş. Bence bunun sedanını yapıp 301, linea gibi şeylere karşı pazarlamak lazım. Ben şahsen bunu tercih ederim. Eğer motoru da Ranault'ysa servis konusunda da problem yaşatmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Pulsar Ncap'dan 5 yıldızı aldı.

http://euroncap.com/results/nissan/pulsar/574.aspx

Genel olarak yabancı izlenimler; iç mekanın geniş olduğundan ve malzeme kalitesinin yetersiz olmasından bahsediyor ayrıca fiyatını yüksek buluyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 8 ay sonra...

Dün Yüzbaşı Nissan'a gittik. Aracı dışardan biraz inceledik. Dış görünüş albenili. İç mekan geniş ve ferah. Ön konsol biraz eski teknolojide kalmis hissi veriyor. Özelikle yan aynalarda sağ sol secim düğmesi çok kotu. Abi paramız yok bu düğmeyle idare edin dediler herşeye para harcadık burası boyle havasında.
Arka koltuk diz mesafesi ve genişliğe bayıldık. Biz orta donanımı test ettik. Kısa bir test mesafesi vardır aslında ilk kavşaktan dönülür ben kaçırdım kavşağı ;)
Baya bize verilen güzergah dışında mahalle aralarında falan kullandım. Şehir içinde Focus'tan daha kolay idare ediliyor. 1.2 lt benzinli motor hic aratmadı şehir içinde focusu. Yanlız otobana geçip dip gaz yapınca tavrı değişti. Çok bağırıyor yorumu geldi arkadan. Araç yalıtımı zayıf bağıran motor sesi dışında dışarıdanda ses alıyor. Focus'un yalıtımını beğenmeyenlere rahmet okutabilir. Bende 100 km bu kadar yavaş mı? çıkıyor diye şaşırdım. O kadar olur dedik. Arkada yolculuğa ailem tam not verdi. Kullanım benim için yeterliydi. Fiyatına bakalım ne diyecekler dedim.
En dip paket 63k orta paket 68k üst paket 73k(full oğlu full) civarinda. Çok güzel bir ablamız bize yardımcı oldu. Evet focus'u satarsak ve yeniden focus almazsak liste başında bu araba var. Fiyatlar çok yukarı konumlandırılmış. Bence 10k yukarıdalar. (Bu fiyatlarla ancak filoya yükselirler filoda kapışırlar)

Volkan Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Aracı bu hafta geri vermeden, hazır uzun yol tecrübem de tazeyken yazayım:

Hyundai yerine Pulsar verdiler, geri görüş kamerası bluetooth aux filan var, ama geri görüş kamerası olup park sensörü olmamasını pek anlayamadım. Anahtarsız giriş ve çalıştırma da gayet başarılı, ondaki tek sorun ben anahtarı cebimde unutup gidiyorum arabayı bir yere otoparka filan bırakırken adamlar arkamdan koşturuyorlar sonra :kıhkıh:

Yol tutuş olarak kış lastikli hyundai'ye göre çok iyi, focus kadar hisli değil bence de yine de gayet güven veriyor düzde de virajda da. Ses sistemi güzel olduğundan ve ben genelde hep müzik dinleyerek araba sürdüğümden yalıtım ve yol sesine dair pek yorum yapamayacağım ama yalıtım fena değildi.

1.2 motor pek üzmüyor ama devirli kullanım istiyor, hatta 4500'den sonra canlandığı bariz gözlemlenebiliyor bile bence. Uzun yolda eğlenceli de değil sıkıcı da değil, şehiriçinde idare eder. Şanzıman beklediğimden iyi, uzun süredir CVT'ye alıştığımdan alayı konforsuz geliyor bana da en azından dipgazda daha hisliler optimum devire gelip sonra sabit hissiz gitmiyor.

Start stop beklediğimden daha az devreye girdi, frene basma oranımla mı ilgili değil mi çözemedim pek de somut yorumlayamadım onu pek az start-stop'lu araç tecrübem olduğundan.

Medya kontrolleri abimin 2014 müydü 2015 miydi neydi, makyajsız yeni kasa qashqai'ye göre daha hızlı geldi bana iyileştirmeler olmuş.

İç kullanım alanı olarak klimaların altında bir oyuk var, bir şeyleri kullanmazken koymanız için, ben oralara hep telefonu sıkıştırıp navigasyonu kullanmaya alıştığımdan bana pek kullanışsız geldi. Orta göz fena değil, üstündeki kol dayamayı uzatınca bardak koyma yerlerinden birini kapatmasını çok verimli bulmadım d açok da önemli değil. Torpido pek derin geldi bana.

Yakıt tüketimine gelecek olursak aceleci kullanımda en iyi 8.5 gördüm, genelde 10'a yakın, yoğun ve yoğun akıcı trafikte ilk km'lerde 33 ile başlıyor sonra 9 civarına iniyor tekrar. Sakin kullanımda 6 civarı çok rahat tutturulur aslında da düşük hacimli motorların alt devir hissizliğine sabretmeniz gerekebilir.

Özetle bence alınabilir bir araba, fiyat ve donanım olarak detay incelemedim ama sürüş, gidiş, kullanışlılık olarak Nissan çizgisinin dışında kesinlikle değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.