Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Comforta En Uygun Lastik

Kamil Ökten

Önerilen Mesajlar

slm arkadaşlar

aranıza   dün katıldım konuyu yerinde açıp açmadığımıda bilmiyorum

acemiliğime bağışlayın lütfen.. 

sorunuma siz tecrubeli arkadaşlarımızdan gelen cevaba göre çözeceğime inanıyorum

bir ay önce 2011 model fort focus comfort aldım herşeyinle memnun olmama rağmen

seyir esnasında içeriye rahatsız edici bir uğultu geliyor servise gösterdim uğultunun lastiklerden olduğunu söylediler

sanayı ustasına gösterdim ön bilyalardan olduğunu söyledi şuan tereddütteyim ne yapacağımı bilemiyorum

ancak lastiklerinde değişme zamanı gelmişken ilk lastikleri değiştirmek istiyorum eğer uğultu kesilmesse o zaman bilyalara tekrar baktırmayı düşünüyorum sizden öğrenmek istediğim bu araca en uygun ve en sessiz lastık ne olmalı cevaplarınız ,için şimdiden tşklr...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

yumuşak hamur ... örnek michelin sessizdir.

yarı sert hamur ... mesela bridgestone yol sesini iletir

sert hamur ... mesela petlas'ta yolu "duyarsınız"

yumuşak hamur salon tipi makosen gibidir, plaza'da giyerseniz sorun çıkarmaz ama gecekondu mahallesinin balçığına girerseniz ayağınızdan çıkar ... yarı sert hamur ise fabrikasyon/lastik tabanlı ayakkabıdır ... çamur'da, çakılda ayağınız zarar görmez ... sert hamur ise asker postalıdır, onu giydiğinizde başına ne geleceğini yol düşünsün, size ne?  :)

...türkiye yol koşullarında yarı sert hamurlu lastik almanızı tavsiye ederim ... biraz gürültü yapar ama güvende olursunuz. yanak balon yaptı, kord kırıldı vs. derdi çekmezsiniz.

en doğru karar kuşkusuz kullanıcının araç sürüş alışkanlıklarına ve genelde kullandığı rota'ya göre verilendir .. yani hangi hamur tipi işinizi görür? sizin için öncelik nedir? bunun cevabını en iyi şoför koltuğunda oturan kişi verebilir.

...iyi seyirler, kuZu'nuzu kazasız - belasız ve mutlu günlerde kullanın efendim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pirelli Cinturato P7 eco impact kullanıyorum konfor konusunda iyidir (2014 Tyrereviews sitesinde 2.nci sıradaydı) ayrıca fiyatıda diğer premiumlara oranla güzeldi.

2014 Tyre Reviews'in seçimleri (yaz lastikleri)

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Auto-Review-Summer-Tyre-Test-205-55R16.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim efficientgrip ler balon yapmış, dün fark ettim. 1 sene daha kullanmayı düşünürken değiştirmeye karar verdim hepsini. Efficientgrip performans ile conti5 arasında kaldım. Kendi lastikcimde conti az daha ucuz olduğu için conti almaya karar verdim gibi. En azından bir muhatabım olur hata vs. durumunda. Ayrıca tavla takımı da hediye ediyormuş contilerle birlikte :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadaşlar

aranıza   dün katıldım konuyu yerinde açıp açmadığımıda bilmiyorum

acemiliğime bağışlayın lütfen.. 

sorunuma siz tecrubeli arkadaşlarımızdan gelen cevaba göre çözeceğime inanıyorum

bir ay önce 2011 model fort focus comfort aldım herşeyinle memnun olmama rağmen

seyir esnasında içeriye rahatsız edici bir uğultu geliyor servise gösterdim uğultunun lastiklerden olduğunu söylediler

sanayı ustasına gösterdim ön bilyalardan olduğunu söyledi şuan tereddütteyim ne yapacağımı bilemiyorum

ancak lastiklerinde değişme zamanı gelmişken ilk lastikleri değiştirmek istiyorum eğer uğultu kesilmesse o zaman bilyalara tekrar baktırmayı düşünüyorum sizden öğrenmek istediğim bu araca en uygun ve en sessiz lastık ne olmalı cevaplarınız ,için şimdiden tşklr...

focus 1 ve focus2 lerin uğultusu bitmez en yumuşak lastigide alsaniz focus 1 ,2 ve 2,5 larda lastik sesi bir hayli fazla en konforlu lastigide alsaniz pek birsey değişmeyecek ama michelin yumusak sessiz lastiktir tercih edilebilir..focus 1 ve 2 lerilerin tek kusuru lastik sesini aracın içine çok alması.ön bilyada sorun olduğunu pek düşünmüyorum ben sanayi ustası olduğu için focusun ugultusuna yabancıdır :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.