Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Merida Crossway 100 Bisiklet Almayı Düşünüyorum.

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

ABD / Vashon Adası'ndaki bu ağacın çok ilginç bir yolcusu var.Bir bisiklet.

1 Dünya Savaşı sırasında (1914) bir çocuk bisikletini bu ağaca zincirliyor ama savaş nedeniyle taşınmaları gerekiyor. Geçen 96 senede bu bisiklet, ağaç ile bir bütün oluyor.

10989231_10205955111775721_4610939124117

photoshop. en basitinden ön lastiğin o şekilde kalması imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Beyler bir çılgınlık yapasım var :D 

Şimdi ben yol/yarış bisikletlerine meraklandım. Baktım ettim almak istediğim alman malı CUBE peloton race.. 

Na şu..

672200_light.jpg

Şİmdi bu peloton serisinde 4 ayrı donanımda bisiklet var. peloton, peloton pro, peloton race ve peloton SL. 

Benim istediğim race. İstanbulda bir tane bayiisi var sağolsun bu abiler diğer üç modeli getirmiş race modeli getirmemiş (Kulakların çınlasın Ford otosan :) ) . Ben de ithalatçıyı aradım stoklarında yok, gelecek yok (hani başka bayiiye bile gidecek olsa size yönlendirirdik dediler ama yok) . Tek tek sor kimde varsa git al dediler. Neyse Ankara Çankayada Konrad Adenauer caddesi mi ne varmış. Burada Erdoğanlar bisiklet var.. Bu abilerde istediğim kadro boyu olan 53 var. 

Ulan şeytan diyor ki haftaya pazar sabah erkenden buradan 30-40 TLlik otobüse atla git bak beğenirsen al öğleden sonra otobüse atla dön. Beğenmezsen 100 Tl harcamış olursun.beğenirsen istediğin bisikleti almış olursun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk,

Bunlarda göbek faktörü ne oluyor bayağı bir yatmak lazım :)

Bir de çok ince lastik İstanbul'da gider mi? Kaldırım kenarları kanal kapağı-deliği dolu  

gider gider bunu zaten sahilde asfaltta süreceğim .. o kadar da aşırı narin değil bunlar ama dediğin gibi ince slick  tekerleklerin mazgal aralarına yoldaki izlere uyup kaza yapabilme ihtimali yok değil... o yüzden artık eski tip ızgara şekilli mazgallar kullanılmıyor..

yalnız arkadaş o kadar adres yazdım angaralı bir hemşerim de çıkıp gel abi ben yardımcı olurum hatta istiyorsan gidip pazarlık yapayım demedi...:D :D :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gider gider bunu zaten sahilde asfaltta süreceğim .. o kadar da aşırı narin değil bunlar ama dediğin gibi ince slick  tekerleklerin mazgal aralarına yoldaki izlere uyup kaza yapabilme ihtimali yok değil... o yüzden artık eski tip ızgara şekilli mazgallar kullanılmıyor..

yalnız arkadaş o kadar adres yazdım angaralı bir hemşerim de çıkıp gel abi ben yardımcı olurum hatta istiyorsan gidip pazarlık yapayım demedi... :D :D :D

yazmaya gerekmi var yaw :) elimizden gelen yardımı yaparız tabii

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soğuma , bir başlayan bir daha kolay kolay bırakamaz.

Abi ben de epeydir bisiklet alayım mı almayayım mı diye her gün karar verip tekrar vazgeçiyorum. Hanım, sen binmez kenara atarsın deyip soğutuyor beni.

Şöyle şehir içinde ara sıra binmek, gezmek, spor yapmak maksatlı ne önerirsiniz? Bütçe mütevazı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dağa çıkılmayacaksa  önerim şu olurdu . Fiyatı 750 TL.  650-700 TL aralığında alınır. 2. el temizleri 500-550ye belki bulunabilir. 

Yok abi. Şehir içinde kullanacağım. O fiyata kadar verebilirim bisiklete.

Zaten ben de Carraro Grande Man ile Bianchi Discovery Man arasında kalmıştım. Kullanılan ögeler çok benzer gibi.

Bianchi'de artı olarak sadece kilitlenebilir ön amortisör var. Bizim burada fazlaca kilit taşlı yol var. Kalan yolların durumu da uzun sürecek çalışmalardan ötürü  pek iç açıcı değil. Ne dersiniz?  İkisi arasından yine Carraro mu?

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

1000-1500 tl arası mtb bisiklet olarak ne önerirsiniz bu fiyata üst seviye 2.el bisiklet almak mantıklımıdır ? şuan scot scale 70 buldum ikinci el 1500 istiyor deore aktarıcı,hidrolik fren temiz bisiklete benziyor.Birde o bisiklet 26 jant 17.5 kadro benim boy 176 sıkıntı yaşarmıyım sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dağdan pek anlamam..

26 MTB öldü diyorlar. 27,5 veya 29 öneriyorlar. Size 27,5 daha uygun sanki . 

17,5 kadro sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. 

Çok önermem ama bende 2 tane salcano var. insomnia 27,5 ve 29 un fiyatları 1500lerde demek ki 1300e alınıp kalan para kask eldiven ve aksesuarlara harcanabilir. 27 vites,  gidon kilitlemeli rakşok maşa , hidrolik disk 13 kg civarı iyi gibi duruyor. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 28 Nov 2015 at 10:23, Süleyman Özen said:

Benim tavsiyem Salcano Astro 1 seneden fazla oldu alalı güzel sağlam bir bisiklet.29 jant tavsiyemdir.Tabi kıstas için boyunuz önemli.

astro-26-hd-dag-bisikleti-z.jpg

Bende astro 50 var 2013 olması lazım. Eşim kullanıyor. Arkadaşın boyu 176 o açıdan 27,5 daha uygun olur diye düşünüyorum. 

Gidon kilitlemeli maşa, hidrolik disk en az 27 vites 13 kg civarları iyi diye düşünüyorum..

Benimse hayalim bu . Kaç para olursa olsun şu bisikleti almak istiyorum. Bu yaz bakalım kısmetse İtalyaya gidip almaya çalışlacağım 

Sadece kadrosunu alsam bana yeter. Bendeki komponentleri buna aktarırım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.