Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Merida Crossway 100 Bisiklet Almayı Düşünüyorum.

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Karanlıkta kullanmayacağım için reflektör şu bu ihtiyacım yok. ihtiyacım bir km saati ya da telefon tutucu olabilir. ama 5.5 inch telefonu tutturmak da ne kadar mantıklı şaibeli. 

Bu arada disk sesi azaldı. 3-9 en hızlı, 1-1 en yavaş yokuş çıkma ya. 1-3 1-4 ve 2-3 2-4 gibi viteslerde ufak bir çıt çıt çarpma sesi geliyor.

Zaten ilk ayda üzcretsiz bir bakım yapılıyor orada düzeltiliyor.

BU arada dağ bisikletleri ggenelde koyu tercih ediliyor ama arabalardaki beyaz modası urban bisikletlkere de sirayet etmiş. En çok beyaz tercih ediliyormuş..  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu markayı ilke duydum ama güzel görünüyorlar..

Fiyatları el yakıyor.. Benim düşündüğüm bütçenin çok üzerindeler.. Alacaksam yine bana Bianchi yolları görünüyor sanırım  :muha:

Asıl soracağım şey şu, şehir bisikletlerinde amortisör olmuyor mu? ön değil de sele altı olandan.. ya da bu markada mı yok?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen amörtisör senin enerjini soğuran ve uzun vadede yoran bir şey. Amortisör hem ağırlığı hem bu senin enerjini sömürmesi açısından önerilmiyor. Arka amörtisör sadece downhill yani dağdan aşağı inenlere öneriliyor. Ancak bizde ne kadar çok amörtisör varsa o kadar iyidir bir ön yargısı var. Dağ inişi yapmayacaksan arka amörtisör kesin önerilmez. 

Ön amörtisörler de artık kilitli.. Yani bozuk yola dağa girince açıyorsun, düz asfalt kullanımında kilitliyorsun bisikletin amörtisörsüz gibi oluyor. 

Merida Tayvan markası üretim tayvanda ama tasarım ve mühendislik almanyada .. Orta karar bir markadır. Bilindik markalarda fiyatı en makul olan bu.. Trek, Scott, Cannondale gibi markaların eşdeğer modellerine zaten yaklaşamıyoruz. 

Yerli markalardan sadece sedona iyice . Yerli markaların hiç biri bisiklet yapmıyor. Hepsinin kadrosu hazır olarak Çinden geliyor. Çoğu da en dandiklerden . sedona biraz daha iyi Tayvanlı orta lkarar kadro üreticinden alıyor. 

Bianchi, salcano, ghost, carraro bunların hepsi yerli yani çin malı

Alabiliyorsan eşdeğer Scott veya Cannondale modelini al veya Sedona al derim naçizane.. Ama önce dağ mı, yol/yarış mı, şehir mi hibrit mi bu kararı vermek lazım. Hibrtler de artık ikiye ayrıldı. Benimki cross denen daha bozuk yol arazi kullanımına imkan tanıyan dağ geometrisine ve komponentlerine yakın bisikletler. Bir de fitness bisikletleri var ki yarış bisikletinin düz gidonlusu sayılır sadece hız yapmaya (pro ların antrenmanı için vs ) yarayan bisikletler  

Kullanımın en az %70i arazide olmayacaksa dağ bsiikleti alma derim. Sedona 345 veya 321 modelleri başlangıç için iyi bence 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Dün kendi rekorumu kırdım. 27 km pedalladım. :) 

http://www.endomondo.com/workouts/361225388/4810102

Bir de bakım yaptırdım. 1 ay dolmamasına rağmen her yerinden gıcır gucur sesler geliyordu. Ne süspansiyonlu selede,  ne viteslerde, ne zincirlerde hiç yağ kalmamış adam da şaşırdı. Pedalı kaldırıma vurup eğmiştim onu da yağladı. Sesler büyük oranda kesildi..

1-2 ayda bir bakıma gideceğiz galiba ..Neyse ki bakım 20 TL .. 

924392_617736908340275_1584100700_n.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süre kullanılmayacağı zaman şu hem yağlayıp hem pas çözen ( araçlardada kullanılan) spreylerden kullanırsan sorun büyük ölçüde çözülür, ziraa biz yazlıktakilerile öyle başa çıkıyoruz..

Hocam Altınoluktaydınız siz değil mi ? Bende bisiklet sevgisini altınoluk canlandırmıştı da :) 

20 TL bişey değil 2 ayda bir gider adama veririm adam da kazansın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam Altınoluktaydınız siz değil mi ? Bende bisiklet sevgisini altınoluk canlandırmıştı da :)

20 TL bişey değil 2 ayda bir gider adama veririm adam da kazansın..

Bir 10km daha aşağıda Akçay'dayız, tabii buralar düz olduğu için bisiklet kullanmak ayrıca bir keyif...):)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Liste fiyatından %10dan fazla indirim alıyorsanız mantıklı ama liste fiyatı bence pahalı. Bilgisayara geceyim ayrıntılı yazarım :)

ek: 

Öncelikle bu bisikleti bulmak zordur. sanırım orta boy bir insana 19 kadro boyu normal olur. onu bulmak daha da zordur. sezon sonu ya kalmamıştır.. 

dediğim gibi nakite %10 indirim yaparlar 1000 TL ve altına alınabiliyorsa iyi olur. 

Bu bisiklet 2 saati geçmeyen  şehir içi asfalt sürüşleri için idealdir. mesela akşamları veya pazarları bostancı maltepe civarlarında gezmek için. bu bisiklette kadroda port bagaj sepet vs bağlama yerleri de vardır. istersen bunları da bağlayıp alışverişte vs kullanabilirsin. çok uzun turlar için istanbul-artvin mesela önerilmez. ya da çok bozuk yollar için mesela arnavut kaldırımlı parke taşlı vs yollar. dağ yolları da anca kısa sürelerde gidilebilir. şimdi ben anlıyorum ki başlıktaki bisiklet yerine bunu alsam benim için daha iyiymiş.Bunun lastikleri özellikle güzel..ruble oranı 11-32 şehiriçi için ayarlanmış hızlı da gider yokuş da çıkar . düz gidon amörtisörsüz maşa olduğu için kadro boyu çok önemli..

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.