Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 45000 Bakımı

Şahin Doğan

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,buğün 3. yıl bakımıma 34.000 km de girdim,aracımın standart bakımları yağ,yağ filtresi,polen,hava filtresi değişti ve ön balataların da bittiğini söylediler 267 tl kdv dahil fiyat verdiler, ön iki balataya şimdilik kalmasını söyledim,ve yakıt filtremde buğüne kadar hiç değiştirmedim 200 tl de yakıt filtresini çıkarttılar fiyat onu da dışarıda taktırmayı düşüdüğüm için erteledim,bunlara rağmen 486 tl fiyat çıktı ve indirimle tanıdık vasıtasıyla 426 tl ye indirdim,bu fiyat sizce normal mi?,ön balata ve yakıt filtresini nereden temin edebilrim, adana da yaşayan , bilgisi olan arkdaşlar varsa  bilgilendirirlerse sevinirim:) ayrıca aracımın garantisinin bitmesine 15 gün var,  otokoçtan tanıdık bir arkadaşa sordum garanti bitmeden neleri değiştirmeyi önerirsin diye, bir konuşma geçti hafta içi gel motor kulağınıda değiştirelim 3 yıl oldu daha sağlıklı olur normalde garantin bittikten sonra 900 tl ortalama fiyatı var dedi,bende hafta içi gidip motor kulağında hiç sorun yokken değiştirmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Arkadaslar selam, 45.000 km bakımı için yetkili servise gitmem gerekiyor, ama aracim 42,500 km de ,ama 3.yılini dolduruyor, km dolmasa bile ,yıla göre bakıma gitmem gerekiyor kesinlikle di mi?

Fiyat olarak hangi barem de olmasi gerekiyor 45.000 km bakımının şu anda ?

Birde hangi parçalar değişecektir?

Teşekkürler. Hayırlı akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osman Bey sizinle aynı durumdayım.Ben biraz araştırma yaptım. 45000km bakımını kesinlikle yetkili servise yaptırmamaya karar verdim. Parçaları internetten sipariş verdim.Bir sürü online satış yapan güvenli site var ayrıca bu sitenin sponsor oldugu firma var "erol" buralardan çok uygun fiyata orjinal parçaları temin edip (faturalı) özel iyi bir ustaya 50tl işcilik ödeyerek değiştirebilirsiniz. 

Komple set olarak bakım malzemesi satan yerler var. Mazot filtreli veya filtresiz...mazot filtresi 45000 de değişimi zorunlu değil duayenler 60000 de değiştirin diyorlar.Yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi 140 tl ye alabilirsiniz.Bunların dışında benim ön balataları da değiştirmem gerekiyor ses gelmeye başladı.Servis çok para istiyor. Orjinal balatayı 120tl ye aldım.Özel bir servisle görüştüm malzemeler sizden olursa yağ değişimi filtreler balata değişimi dahil 100tl işçilik alırız dedi.

YAĞ 5W30(MOTORCRAFT)

YAĞ FİLTRESİ(OTOSAN)
HAVA FİLTRESİ (OTOSAN)

POLEN FİLTRESİ KARBONLU (OTOSAN)

yağı motorcraft değilde castrol edge (dpf li)alırsanız 50 tl fark oluyo ki bence gereksiz.Motorcraft markasını araştırırsanız görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volkan bey ilk önce açıklamalarınız ve ilginizden dolayı çok teşekkür ederim, şimdi cevabınızı iş yoğunluğundan anca okuyabildim, ve bende denizlideki yetkili servislerden birini aradım ve cevaplar şu şekilde.

aracımdan bahsettim 2012 focus 1.6 tdci hb , 42,500 km de 3.yıl bakımına girecek dedim.

verilen cevap :

bakım 330 tl tutar dedi işçilik dahil.

dahil olanlar

motor yağı castrol

yağ filtresi

hava filtresi

polen filtresi

karter tapa contası değişecekmiş ve genel kontroller.

balatalar içinde değişecekse sadece ön balatalar için çifti  için 200tl fiyat verdi.

bu 330 tl değişecek parçalar için 45000km bakımı için normal mi? başka parçalarda var mı değişmesi gereken?

birde 200tl ön fren balataları için biraz pahalı mı geldi?

sizce 45000km bakımında fren balataları değişmeli mi yoksa kontrola göre mi karar vermeliyiz?

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volkan bey ilk önce açıklamalarınız ve ilginizden dolayı çok teşekkür ederim, şimdi cevabınızı iş yoğunluğundan anca okuyabildim, ve bende denizlideki yetkili servislerden birini aradım ve cevaplar şu şekilde.

aracımdan bahsettim 2012 focus 1.6 tdci hb , 42,500 km de 3.yıl bakımına girecek dedim.

verilen cevap :

dahil olanlar

motor yağı castrol

yağ filtresi

hava filtresi

polen filtresi

balatalar içinde değişecekse sadece ön balatalar için çifti  için 200tl fiyat verdi.

bu 330 tl değişecek parçalar için 45000km bakımı için normal mi? başka parçalarda var mı değişmesi gereken?

sizce 45000km bakımında fren balataları değişmeli mi yoksa kontrola göre mi karar vermeliyiz?

Ön balatalar 120TL, kilometreye göre değil kondisyonuna bağlı olarak balata değiştirilir.

Diğer bakım prosedürleri için kitapçığa bakın. Kitapçığınız yoksa sitede arama yapıp indirin. Hepsi yazıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verilen cevap :

dahil olanlar

motor yağı castrol

yağ filtresi

hava filtresi

polen filtresi

Bakım içeriğine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Eğer 30.000 bakımında mazot filtresi değişti ise yazılanlar yeterli.

Fren balataları 45.000'den itibaren değişime gidebiliyor, kullanma tarzına bağlı biraz da, ama bence 60.000'i rahat bekler, kontrol etsinler, kalınlık durumuna göre beraber karar verirsiniz, servis genelde değiştirme eğiliminde olur, duygusal nedenlerle, gerektiğini sizi ikna etsinler!

Fiyatlar fena değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mazot filtresi 30.000km değişmiş, aldığım arkadaşı aradım, eve gidincede servis formunada bakarım güzelce, o zaman mazot filtresi 60.000km yi bulunca değiştirmem gerekiyor.

peki bu 3.yıl garantisi bittikten sonra 45.000km bakımından bir sonraki bakımın 4.yıl bakımı olması şart mı yoksa 60.000km dolmasını mı beklesek olur mu?

bu arada balatalar ile ilgili iki yetki servisin verdiği fiyatlar ön ve arka motocraft  biri 465 ve diğeri  505 tl, internet fiyatlarıda 250 ile 300tl arası buldum nette bazı yedek parçacılardan, ama tabi durumuna göre değişecek ,

bilgiler için çok teşekkürler üstadlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servet ozkan in dedigi gibi ben bi siteden120tl ye motocraft on balata aldim. Dun bakimi yaptirdim. Balatalarim iyi durumdaymis 60000km de degistiririz dediler ben de gordum hala etliydi. Cem abi gene hakli cikti. Yagi degistirmeden once 15.00tl ye satilan wynns engine flush motor temizleyici koyduk. 10dk rolantide calistirdiktan sonra yagi degistirdiler. Umarim faydasi olur. Ben bidahaki bakima 60000km de giderim. Hava filtresini kontrol ederim. Gerekirse bi onu bekletmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

45000 bakımı için yarın Balıkesir Akotodan 13:30 a aldık randevumuzu...360tl ama polen filtresi yok içinde...ona da 90 dediler...yarın ki psikolojime göre onu da değiştiririm uğraşamam ben bunla havasında olursam :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45000 bakımı için yarın Balıkesir Akotodan 13:30 a aldık randevumuzu...360tl ama polen filtresi yok içinde...ona da 90 dediler...yarın ki psikolojime göre onu da değiştiririm uğraşamam ben bunla havasında olursam :)

Polen 30000de zaten. Ama kullanıma göre de değişir tabii.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45000 bakımı için yarın Balıkesir Akotodan 13:30 a aldık randevumuzu...360tl ama polen filtresi yok içinde...ona da 90 dediler...yarın ki psikolojime göre onu da değiştiririm uğraşamam ben bunla havasında olursam  

360 Lira iyi fiyat.

Benim de 75bin bakımı var bakalım. Kaça çıkacağız biz.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Tdci 45000 Bakımı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.