Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 45000 Bakımı

Şahin Doğan

Önerilen Mesajlar

rutin 45 bin bakımı + arka iki fren balatası değişimi 511 tl ödedim

Balatalar motocraftsa cok iyi cc rutin bakimda yok bu arada istege bagli yaptirdinizmi.

Bende geçen hafta 45000 bakımını yaptırdım 400.66 tl ye. aynı şeyler değişti.

Rot ayari ve cc varmiydi

Şahin Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özel servisde büyük km takılırken orada yine sormuştum sadece logosu yok denilmişti, demekki o başka herhalde Sabri..

Balata bu (arka)IMAG3151_zps8ppjflgk.jpg

Ben kullanimda bir fark goremedim. Sadece km fark eder dediler benim aractan cikanlarda ford amblemi vardi seninkinde yok. Fiyat konusuna gelince servis sadece onlere 330 deyince 4 une 180 vermek cazip geldiginden baliklama atladim resmen :). Dedigim gibi fark goremedim ayni tekerde suan balatalar yeni oldugundan bu daha iyi diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Aracımın 30000 bakımını Ford servisinde 660Tl'ye yaptıktan ve üzerine 4 fren balatası için 600 küsür lira daha istemelerinin akabinde dışarıda aynı marka ürünü yarı fiyatına taktırmamdan sonra (yardımı olan herkese ayrıca teşekkürler); 45000 bakımını da aracı garantiden çıkarmayacak ama Ford olmayan bir servise yaptırmaya karar verdim. Ancak bir sürü sorum var;

1) 45000 bakımı neleri içerir? Nelerin yapılması ve değişmesi gerekir? Örneğin DPF değişecek mi? Kullanım kılavuzunda kendi kendini temizler yazıyor, emin olamadım. 

2) Klimaya takılan telefon tutacaklarından almıştım, arkasındaki ufak tırnaklardan ikisi klimanın içine düştü. Bir süredir de klimanın dönüş hızı 2'nin üzerindeyken çok sesli ve uğultulu çalışıyor. Sorun içeri düşenlerden olabilir mi? Öyleyse zararlı mıdır? Nasıl alabiliriz?

3) Üstteki soruyla alakalı olabilir ama emin değilim. Klima açıkken tüketim +1 lt kadar artıyor. En azından uzun yolda bu kadar çok değildi eskiden. Sorun içeri düşenler olabilir mi yoksa klimanın polen filtresi ile mi alakalı? 

4) Aracımın gidişinde, duruşunda hiç bir problem yok. Sadece ve sadece ilk iki vitesteyken torkun çok yüksel olduğu devirlerde (1500-2500 arası) gaza fazlaca basarsam; başka bir deyişle motora çok tork üretmesini söylersem direksiyona varacak kadar ciddi (sürüşü vs. etkilemiyor ancak kesinlikle hissediliyor) bir titreme oluyor. Daha önce de aynı sorundan (kullanılamayacak kadar kötü halini düşünün) servise gitmiştim ve garantiden motor kulak + takozlarını değiştirmişlerdi, üzerine de özel bir çelik yapıştırıcısı kullanmışlardı. Alınan önlemlere rağmen aynı sorunun ortaya çıkması normal midir? 

5) Lüleburgaz'da bildiğiniz ucuz, aracı garantiden çıkarmayacak ve güvenilir bir servis var mıdır smile.png

Şimdiden çok teşekkürler.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Tdci 45000 Bakımı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.