Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 45000 Bakımı

Şahin Doğan

Önerilen Mesajlar

Merhabalar tekrardan biraz once 45000 bakimini yaptirdim aracin silkme problemi vardi yazilim guncellemsi konusunda israrci oldum etisten kontrol ettigimi ve gerekli oldugunu ve sitemizde guncelleme ile bircok aracin duzeldiginden bahsettim ve sonuc olarak duzelen arac grubuna girdim. Normal 45 bin bakim prosedürü olan yag yag filtresi bosaltma tapa contasi hava filtresi carbon clean ve rot ayari toplam 480 tl verdim on frenler bitik dediler ne kadar dedim 330 tl yuh arkalarla birlikte 650 tl dedim kalsin aradim ozel bir servisi bosch marka balata 4 teker 200 dediler gittim taktirdim iyimi etmisim kotu ve bakim ucreti bana iyi geldi siz ne dersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam kocaelideki serviste mi yaptırdınız ? Mazot filtresi dahil değil sanırım. Fiyat normal. Balata konusunda çok iyi yapmışsınız, 30 bin bakımında bana da bitik dediler önler için arkalar idare eder dedi,bende değiştirin dedim ama bana 300 tlye mal olmuştu işçilikle nerdeyse çok pişman olmuştum özel serviste yaptırmadım diye. Benim vaktim dar olduğu için kocaeli değil istanbul cevizlibağdaki ford servisinde 30 bin bakımına sokmuştum. Carbon clean yapınca bir değişiklik oldu mu ? Yazılım olayını benim aracıma da sıkıntı yoksa gerek yok demişlerdi,bir sonraki bakımda bende ısrar edip yaptıracağım. Yazılımdan sonra ne gibi değişiklikler oldu acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gebzede nazere yaptirdim evet mazot filitresi 30 binde birmis. Benim en buyuk sikimtim silkme sorunuydu cok sukur bundan kurtuldu. Aracta hafif sallantili calisma vardi masallah simdi saat gibi ses yok gibi bisi oldu. Arac kendine geldi gibi tek eksik teker kaldi 4 nude degistirdim mi korksun kmler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar tekrardan biraz once 45000 bakimini yaptirdim aracin silkme problemi vardi yazilim guncellemsi konusunda israrci oldum etisten kontrol ettigimi ve gerekli oldugunu ve sitemizde guncelleme ile bircok aracin duzeldiginden bahsettim ve sonuc olarak duzelen arac grubuna girdim. Normal 45 bin bakim prosedürü olan yag yag filtresi bosaltma tapa contasi hava filtresi carbon clean ve rot ayari toplam 480 tl verdim on frenler bitik dediler ne kadar dedim 330 tl yuh arkalarla birlikte 650 tl dedim kalsin aradim ozel bir servisi bosch marka balata 4 teker 200 dediler gittim taktirdim iyimi etmisim kotu ve bakim ucreti bana iyi geldi siz ne dersiniz

fiyat çok yüksek aynı bakımı mazot filtresi dahil olsun 350tl civarına  yapıyorlar,sizde mazot filtreside değişmemiş aynı bakımı en fazla 250 tl ye Nevşehir yetkili ford servisinde yaptırırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun hocam,nasipse ben de yazılım güncellemesi istiyorum aracıma. 1.viteste aracı gazdan hafif çektim mi bir silkeliyor bir ileri bir geri değişik bir şey oluyor,yazılımla alakalıdır diye düşünüyorum. Ben de lastikleri yeni değiştirdim 205 55 r16 good year efficient grip performans aldım, yakıt olarak gerçekten fark etti diyebilirim,yol tutuş eskiden de iyiydi şuan da çok iyi. Eski lastikler yağmurda kayıyordu hafif ıslak zeminde,şuan çok memnunum. Umarım siz de lastiklerinizi değişir,iyi günlerde kullanırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiyat çok yüksek aynı bakımı mazot filtresi dahil olsun 350tl civarına  yapıyorlar,sizde mazot filtreside değişmemiş aynı bakımı en fazla 250 tl ye Nevşehir yetkili ford servisinde yaptırırım

250 tl cok iddiali bir rakam keske burada olsada yaptirsak ama fiyat araligi burada boyle

Hayırlı olsun hocam,nasipse ben de yazılım güncellemesi istiyorum aracıma. 1.viteste aracı gazdan hafif çektim mi bir silkeliyor bir ileri bir geri değişik bir şey oluyor,yazılımla alakalıdır diye düşünüyorum. Ben de lastikleri yeni değiştirdim 205 55 r16 good year efficient grip performans aldım, yakıt olarak gerçekten fark etti diyebilirim,yol tutuş eskiden de iyiydi şuan da çok iyi. Eski lastikler yağmurda kayıyordu hafif ıslak zeminde,şuan çok memnunum. Umarım siz de lastiklerinizi değişir,iyi günlerde kullanırsınız.

Hayirli olsun bende petlas dusunuyorum uzerindekiler 215 ve Michelle de tanesine 450 cekiyorlar petlasta 200 civarida petlas p741 serisi alip takayim diyorum orjinal olcusunu degistirmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

250 tl cok iddiali bir rakam keske burada olsada yaptirsak ama fiyat araligi burada boyle

Hayirli olsun bende petlas dusunuyorum uzerindekiler 215 ve Michelle de tanesine 450 cekiyorlar petlasta 200 civarida petlas p741 serisi alip takayim diyorum orjinal olcusunu degistirmek istemiyorum.

205 te orijinal ölçü hocam sıkıntı yok,kapıdan kontrol edebilirsin. n11 'de good year EFFICIENT GRIP PERF 215 lastikleri 250 tl'den veriyorlardı oraya da bir bakın illa 215 alacam diyorsanız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güncel değil zaten, birşey ifade etmiyor. Kişiye özel fiyatlarda aynı şekilde...

Nasil anlayamadim ?

205 te orijinal ölçü hocam sıkıntı yok,kapıdan kontrol edebilirsin. n11 'de good year EFFICIENT GRIP PERF 215 lastikleri 250 tl'den veriyorlardı oraya da bir bakın illa 215 alacam diyorsanız.

Teşekkürler bide oraya bakim ama Michelle cabuk balon yapiyorlar diyolar iyice bir bakim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat normal, içinde en az 100 TL CC var, rot ayarına da en az 50 TL yazmışlardır.

Pahalı olmasına pahalı ama Ozan'ın dediği gibi özel durumlar olmadıkça altına inmek pek kolay değil.

Balataları da Bosch'ta değiştirmeniz iyi olmuş.

Hep yazıyorum yine yazacağım, tüketici yasaları gereği orijinal yedek parça ile işçilik hatası olmadan özel serviste bakım yapılması aracı garantiden çıkartmaz. 

Güvendiğiniz ve işinin ehli bir özel servis varsa faturalı orijinal yedek parça ile bakımlarını dışarıda yaptırabilrsiniz.

Yazılım yükleme gibi özel durumlar için servis zorunlu tabii. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat normal, içinde en az 100 TL CC var, rot ayarına da en az 50 TL yazmışlardır.

Pahalı olmasına pahalı ama Ozan'ın dediği gibi özel durumlar olmadıkça altına inmek pek kolay değil.

Balataları da Bosch'ta değiştirmeniz iyi olmuş.

Hep yazıyorum yine yazacağım, tüketici yasaları gereği orijinal yedek parça ile işçilik hatası olmadan özel serviste bakım yapılması aracı garantiden çıkartmaz. 

Güvendiğiniz ve işinin ehli bir özel servis varsa faturalı orijinal yedek parça ile bakımlarını dışarıda yaptırabilrsiniz.

Yazılım yükleme gibi özel durumlar için servis zorunlu tabii.

Evet hocam cc 95 rot ayarina 45 tl yazdilar benim anlamadigim sarf malzeme diye bir kalem var 20 tl oba yazmislar :) daha onceki konularda frenlerle ilgili bolumleri okuyup yine ford servisine gittim ancak ozel servisti :) motocraft 40000 bin gider bosch 30000 bin gider dedi yetkili servis tabi bunlar kullanim sartina bagli olarak degiskenlik gosterir ancak 650 tl nerede 180 tl nerede 3 defa balata degistiririm o paraya :) simdi kafam rahat keyifle binecem insallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar tekrardan biraz once 45000 bakimini yaptirdim aracin silkme problemi vardi yazilim guncellemsi konusunda israrci oldum etisten kontrol ettigimi ve gerekli oldugunu ve sitemizde guncelleme ile bircok aracin duzeldiginden bahsettim ve sonuc olarak duzelen arac grubuna girdim. Normal 45 bin bakim prosedürü olan yag yag filtresi bosaltma tapa contasi hava filtresi carbon clean ve rot ayari toplam 480 tl verdim on frenler bitik dediler ne kadar dedim 330 tl yuh arkalarla birlikte 650 tl dedim kalsin aradim ozel bir servisi bosch marka balata 4 teker 200 dediler gittim taktirdim iyimi etmisim kotu ve bakim ucreti bana iyi geldi siz ne dersin

Bende geçen hafta 45000 bakımını yaptırdım 400.66 tl ye. aynı şeyler değişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Tdci 45000 Bakımı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.