Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ile C-Max Takas Etmelimiyim?

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. 2011 Temmuz ayında 0 Km aldığım 1.6 Tdci Titanium Focus 3'ümü 2013 model 2. el beyaz Tit-X paket C-max ile takas etmeyi düşünüyorum. Ancak henüz kafamda netleşmedi. Focusumu satmayı düşünme nedenim ise daha geniş bir arabaya ihityaç duymam ve 110.000 Km'ye gelmiş aracımı fazla değer kaybetmeden elden çıkarmak istememdir. Şöyle bir piyasa araştırması yaptığımda 15000-20000 Km'deki C-max ile takas etmem gerekirse üste 20.000 - 24.000 gibi bir rakam daha gözden çıkarmam gerekiyor. Sizce üste bu parayı vererek C-max almalımıyım? Daha önce böyle bir değişim yapan varmı? Daha önce C-max kullanmadığım için artıları, eksileri nelerdir öğrenmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tamamen ihtiyaç meselesi. Focus ile C-Max benim gözümde çok benzer araçlar olmalarına rağmen çok farklı araçlardır. ^_^  Şöyle ki;

-İç mekanda, tasarımsal ve kalite olarak birbirlerine çok yakın olmalarına karşın C-max daha bir albenili durmakta.

-Alt yapı olarak ikiside C1 platformu'nu kullanıyor diye biliyorum.

-Motorlar zaten aynı,Focus'da kullandığınız 1.6 TDCI 115hp'nin aynısı C-max'in kalbinde de bulunmakta.

-Çok daha ferah ve geniş iç mekana sahip olurken virajlarda daha fazla salınım(daha fazla derken öyle aman aman değil gözünüz korkmasın) ve biraz daha yavaş hızlanma kazanırsınız.

-Şuan ki focus'unuzun donanımı nedir bilmiyorum ama C-max titx baya baya dolu bir araç,sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Kısaca özetlemek gerekirse,eğer büyük bir araç ihtiyacınız varsa ve imkanınız da varsa C-max biçilmiş kaftandır,sizi üzmez pişman etmez diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tamamen ihtiyaç meselesi. Focus ile C-Max benim gözümde çok benzer araçlar olmalarına rağmen çok farklı araçlardır. ^_^ Şöyle ki;

-İç mekanda, tasarımsal ve kalite olarak birbirlerine çok yakın olmalarına karşın C-max daha bir albenili durmakta.

-Alt yapı olarak ikiside C1 platformu'nu kullanıyor diye biliyorum.

-Motorlar zaten aynı,Focus'da kullandığınız 1.6 TDCI 115hp'nin aynısı C-max'in kalbinde de bulunmakta.

-Çok daha ferah ve geniş iç mekana sahip olurken virajlarda daha fazla salınım(daha fazla derken öyle aman aman değil gözünüz korkmasın) ve biraz daha yavaş hızlanma kazanırsınız.

-Şuan ki focus'unuzun donanımı nedir bilmiyorum ama C-max titx baya baya dolu bir araç,sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Kısaca özetlemek gerekirse,eğer büyük bir araç ihtiyacınız varsa ve imkanınız da varsa C-max biçilmiş kaftandır,sizi üzmez pişman etmez diye düşünüyorum.

Beni de dusunduren alistigim focus performansi ve virajlardaki yola tutunma kabiliyeti. Bendeki focus tit paket. Hep hayalini kurdugum x paketi c max da bulmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beni de dusunduren alistigim focus performansi ve virajlardaki yola tutunma kabiliyeti. Bendeki focus tit paket. Hep hayalini kurdugum x paketi c max da bulmak istiyorum.

Dediğim gibi öyle çok hissettirecek bir kayıp olmaz,basınca Focus nasıl gidiyorsa C-max'te aynı şekilde gidiyor. İnşallah bulursunuz piyasada bolca mevcut tabi temizini bulmak mesele gerçi genellikle aile aracı olduğu için Focus'tan daha kolay bulunur. Dayımda mevcut x paket gerçekten bambaşka bir dünya,umarım sizde o dünyaya dahil olursunuz kısa zamanda. Pişman olmayacağınızı düşünüyorum bu değişimde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

performansta hissedilir bir fark yok, focusa bir kişi binmiş gibi düşünün. Yol tutuş olarakta farkı yok desem yeridir, en azından benim gördüğüm kadarıyla... sadece biraz daha yatıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ortak Alan - Sosyal İlanlarAlınıklar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaOtomobil Önerisi " kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yılda focus a 110.000 km yaptırmışsınız. inş. müh olduğunuz için bu yolu ev iş arasında mı yapıyorsunuz, uzun yolda mı veya iş eve uzak mı?

çok uzun yol yapıyorsanız, illaki uzun yolda focus la kıyaslandığında bazı eksi yönleri vardır..

ama malum mükemmel diye bir şey yoktur. birşeyi isterken, başka birşeyi kaybetmek her zaman olağandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yılda focus a 110.000 km yaptırmışsınız. inş. müh olduğunuz için bu yolu ev iş arasında mı yapıyorsunuz, uzun yolda mı veya iş eve uzak mı?

çok uzun yol yapıyorsanız, illaki uzun yolda focus la kıyaslandığında bazı eksi yönleri vardır..

ama malum mükemmel diye bir şey yoktur. birşeyi isterken, başka birşeyi kaybetmek her zaman olağandır.

Evet İnşaat mühendisi olduğum için bu kilometreyi yaptım. Hep memleketten uzak şehirlerde görev yaptım. Ayda bir memlekete git-gel, hergün 50km işyerine git-gel derken bu kilometreyi buldum. Ama nazar değmesin işleyen demir pas tutmaz hesabı hiçbir kusur yok aracımda. internete 51.500 den ilanı koydum. alıcılar km'ye bakınca belki uzak duruyorlardır ama ben aracımın herşeyine kefilim. 

C-max konusunda anladığım kadarıyla kimse olumsuz bir şey düşünmüyor. Bu durumda böyle bir takas makul görünüyor. 

Ancak ikinci alternatifi düşünmüyor değilim. 2012 model tit Kuga :) 70.000 C-max'e vermişken üste bi 8000-10000 daha verip Kuga mı alsam?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.