Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Orjinal YaY Kesme..

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Malumunuz focus 2 ler leylek gibi havada durmakta :) Gerçi böyle olması benim için sorun değil ama virajlarda atmasından dolayı nette gezerken bi resim dikkatimi çekti bende acaba yaptırsam mı ki diye şöyle bi düşündüm.

Fakat daha önceden araştırdığm zamanlar tehlikeli olduğunu okumuştum.Açıkcası rally'e girmiyoruz sonuçta o yüzden 350-400 lira verip yay almak içimden gelmiyor.

Sizin görüşleriniz nelerdir acaba.

308212_2410254263566_1467533856_32790573_1014833258_n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kliasik olacak ama milyon tane adam arabanın savrulmaması için tasarım yapmış aerodinamiğiyle uğraşmış aracı üretmiş

Aynı zamanda arada sadece 2 inc fark varken alçaktaki aracın durumu aşikar

http://www.youtube.com/watch?v=zbKtuRMJrsg&feature=player_embedded

Karar sizin...

Onur Solmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.vwtr.net/...0.html;msg55804

http://www.techturke...-yay-kesme.html

Bilgi amaçlı koyuyorum....Lütfen yanlış anlaşılmasın... :) Bu arada emre lütfen Yayı yapan mühendislere parmak atma... :zha::alsaa: (Bkn. 2. link)

Hasan Köpüklü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu forumları görünce bizimkine hayran kalıyorum :) konuları okumaya gerek var mı ki :alsaa: salla gitsin

Ayrıca konumuz ile o videonun pek ilgisi yok..Farklı şeyler onlar

Abi öyle diyorsunda aynı araçlar değişen şey sadece yükseklik videonun sonundada diyor zaten yeşil aracın yolcu bölümünde birşey yokken kendine göre düşük olan turuncu aracın yolcu bölümünde ciddi hasar var :zha:

Onur Solmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yay kesmeyin !

Helezon yayların merkez noktası vardır. Yayları kestiğinizde merkez noktası kaçma gösterir 4 yayında merkez noktaları ayrı yerlerde olacağından 4 tekerleğin yere basma kuvvetinde değişkenlik olur. Bu aracın yol tutmamasına sebep olur.

Yay kesildiği zaman araç virajlarda daha fazla yana yatma eğilimi gösterir buda aracın yol tutuşunu düşürür.

Kesilen yay aşırı açılmalarda amortisör tablasından çıkarak kazaya sebebiyet verir.

Ayrıca Focus 2 nin ön yayları konik olduğundan kesemezsiniz. Kestiğiniz bölümün çapı kalan bölümden dar olduğu için amortisör tablasına oturmaz..

Bir aracın yol tutuşunu o aracın yüksekliği belirlemez.

Aracın yol tutuş gücü kamm dairesi denilen bir fizik hesabı ile belirlenir. aracın dikey kuvveti ile yatay kuvvetlerinin toplamı kamm dairesi sınırını aştığında araç kaymaya başlar.

BMW X6 focustan 2 kat daha yüksek. Ama spor otomobil gibi viraj dönüyor buda en güzel örnek

Ayrıca yay fiyatları 400 lira falan değil. Ben 260 liraya aldım yaylarımı. Yay kestirmeyede 100 lira vereceksin zaten.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlaşılmasın EmreVarna sana karşı bir tutum içinde değilim maksat bildiklerimizi paylaşıp daha verimli işler yapmak :)

yok yanlış anlamadım sonuçta bilgi paylaştıkça çoğalır.Bendeki sadece fikirdi zararlı olduğunu biliyorum ama sonuçta rallye katılmıyoruz virajları 150-160 la dönmüyoruz.Kaldiki otobanda bile hız sınırı 120-130kmh.

O yüzden sordum.

Bu forumları görünce bizimkine hayran kalıyorum :D konuları okumaya gerek var mı ki :) salla gitsin

Ayrıca konumuz ile o videonun pek ilgisi yok..Farklı şeyler onlar

Yakup abi kimsenin forumun küçümsemeyelim sonuçta vwturk de gayet sağlam forumdur bi ara bende ordaydım vw'ci iken.

Önemli olan kendini övmek değil övülmektir , bizde öyle yapalım :D

video ile bende pek bağlantı kuramadım.Sonuçta yay kesmenin veya arabayı basmanın kaza anında değilde daha çok viraj dönme konusunda etkisini merak ediyordum.

Yay kesmeyin !

Helezon yayların merkez noktası vardır. Yayları kestiğinizde merkez noktası kaçma gösterir 4 yayında merkez noktaları ayrı yerlerde olacağından 4 tekerleğin yere basma kuvvetinde değişkenlik olur. Bu aracın yol tutmamasına sebep olur.

Yay kesildiği zaman araç virajlarda daha fazla yana yatma eğilimi gösterir buda aracın yol tutuşunu düşürür.

Kesilen yay aşırı açılmalarda amortisör tablasından çıkarak kazaya sebebiyet verir.

Ayrıca Focus 2 nin ön yayları konik olduğundan kesemezsiniz. Kestiğiniz bölümün çapı kalan bölümden dar olduğu için amortisör tablasına oturmaz..

Bir aracın yol tutuşunu o aracın yüksekliği belirlemez.

Aracın yol tutuş gücü kamm dairesi denilen bir fizik hesabı ile belirlenir. aracın dikey kuvveti ile yatay kuvvetlerinin toplamı kamm dairesi sınırını aştığında araç kaymaya başlar.

BMW X6 focustan 2 kat daha yüksek. Ama spor otomobil gibi viraj dönüyor buda en güzel örnek

Ayrıca yay fiyatları 400 lira falan değil. Ben 260 liraya aldım yaylarımı. Yay kestirmeyede 100 lira vereceksin zaten.

abi her zaman cevapların beni aşikar etmiştir , her defasında taktir ettiğim kişisin :) yay fiyatlarını ben 400 küsüre görmüştüm demekki o kadar değilmiş araştırmamıştımda açıkcası.Madem o fiyat , ki boluda yay kesmeye sizin orda 100 ise burda 150 isterler ; yay almak daha mantıklı yada hiç dokunmadan daha iyi bir marka lastik alıp yola devam edilmeli :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi kimsenin forumun küçümsemeyelim sonuçta vwturk de gayet sağlam forumdur bi ara bende ordaydım vw'ci iken.

Önemli olan kendini övmek değil övülmektir , bizde öyle yapalım :)

Tabi ki sen istediğini yapmakta özgürsün, ben bir admin olarak forumun yapısal olarak kalitesini karşılaştırdım...içeriğine vs bakmadım..

Ayrıca orda burda konuşmuyoruz sonuçta :) Kendi yerimizde yorum yapıyoruz :)

Kendimi övsem burada değil başka yerlere gider orda överim :D :D

NOT: Buarada bizim bu forumu kurma amacımız asla ARAÇLAR olmadı, yani burada emin ol tandığın mod'lar vs hepsi ford'unu satsın eminim ki arada sırada buraya gelip bizimle konuşacaktır.. Anlamışsındır :) Ben diyelim yarın öbürgün başka araba aldım, burayı öylece bırakacakmıyım :) Noo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi yanlış anlaşılmasın.Benim stemim forum veya kişisel olarak size asla değil :) Tarafsız olmak benim tercihimdir.Ben o site iyi bu site iyi demiyorum zaten şuanda burda isem forumdan memnunum demektir :)

Tabiki burda önemli olan zor anımızda forumdaki arkadaşlardan abilerimizden yardım almaktan çok dostluğun paylaşıldığı bi forum.Bu benimde çok hoşuma gidiyor.

Övmek ve Övülmek konusunda yanlış anlayacağınızı ummuyordum açıkcası :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.