Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk3 1.6 Tdci Style 5K Vs Honda Jazz 1.4 Joy

Aykut Dizdar

Önerilen Mesajlar

Başlık içinde tekrar şunu söyleyeyim bırak Jazz'ı civic bile focusun yanından geçemez.

Kesinlikle katılıyorum jazz kullanmadım ama civic ile baya bir deneyimim var ve hayatta japon araçlarına yanaşmam. Mutlu olanlara saygım sonsuz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrı sınıf olunca bir garip olmuş kıyaslama; öznel olacak ama ben hiç bir koşulda Jazz'ı Focus'a tercih etmezdim...

Hatta Elegance donanımlı Civic kullanmış birisi olarak; Civic'i bile tercih etmem muhtemelen... Gerekçeler; ön konsol, yakıt tüketimi, görünüm, tasarım vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de aynı model focusumla 1 yılımı devirmek üzereyim, klimayı hem ayağa hem göğüse verince çok az hava geliyor, sadece ve sadece göğüs tarafına vererek kullanırsak da gayet güzel soğutuyor.

Ayrıca yokuş yukarı sıkışık trafikte ya da yine çok sıkışık düz yoldaki trafikte 1. vitesin bile çok geldiği durumlarda yarım debriyajla gitmekten başka nasıl bir çare buluyor arkadaşlar merak ediyorum, bazı anlar oluyor ki, birinci viteste gaza basmadan gidilen hız bile fazla geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bende jazz dan vazgeçip focus (yanlis yazinca kiziyorlar )aldim. Uzun yolda focus gerçekten üstün. Şehir içinin krali jazz. Aslında jazz biraz konfora önem verse yine jazz derim. 6.2 lt şehir dışı tüketimiyle jazz la şehir dışında hemen hemen ayni tüketim seviyesinde. Vites kutusu cvt olmayınca pek zevk almadim. Jazz yokuş tırmanmayı seven bir araçtı. Fokus bu konuda hrm beygir hemde 2500 devirdeki tokuyla çok zevkli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aykut bey merhaba. Değerlendirmenizde Focus'a biraz haksızlık olmamış mı? Bir araçtan bu kadar şikayetçi olsam en fazla bir iki gün içinde satardım.

Kıyasladığınız araçlar birbirinden çok farklı. Jazz kullanmadım ancak bir hafta civic elegance kullanmış biri olarak alacağım son arabadır diyebilirim. Klimadan bahsetmişsiniz, civicte ocak ayında araç benzinli olduğu halde aracın içini ısıtmak için içerde ateş yakasım geldi. O burnu kısa dediğiniz jazz ile önden yapacağınız bir kazada (Allah kimseye göstermesin) motoru kucağınıza almanız son derece olası.

Değerlendirme yazınızın objektif olmaktan uzak, eski jazz kullanımınızdan ötürü fazlasıyla subjektif olduğunu düşünüyorum. Tamamen benim düşüncem. Evet Focus mükemmel bir araç değil ama Jazz'dan da iyidir diye düşünüyorum. (Zevkler ve renkler meselesi birazda)

Jazz'ı olan bir arkadaşımın sağ dikiz aynasını serviste 1400 tl gibi bir rakama değiştirdiler ki, buradan hondanın serviste ne kadar misafirperver olduğunu görüyoruz.

Ben sizin yerinizde olsam Focus' u satar ve sorun yaşamayacağımı düşündüğüm bir markaya yönelirdim. (Sorunsuz bir marka yok maalesef, 10 bin km de motor değiştirmek zorunda kalan Bmw sahibi arkadaşım var. Sorun yada memnuniyetsizlik her markada olabilir. Önemli olan sorun sonrası servis hizmetinin kalitesi.)

Deniz Gecgel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Bey Jazz kendi klasmanının üstünde bir araç o yüzden jazz kullananlarda bir jazz fanatiklik olmasını normal karşılayın. Focus konfor araci en azından ben o yüzden aldım. Jazz bir optimizasyon harikası bunu kullananlar bilir hep eski sevgili olarak kalacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.