Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 & 2.5 Yakıt Tüketim Değerleri

Emre V.

Önerilen Mesajlar

04.06.2018 - 10:53 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

atiker alın geçin. çok performansı kullanmıyorsanız işinizi fazlasıyla görür

açıkcası 7 yıldır araba bende güç dayanmıyor benzine nasipse 1mılyon km görücem ondan lpg saglam olsun dıyorum atıkerdı brc idi gez gez dur

acele yok zaten yıllardır bende 

forumu detaylı ıncelıyorum yıllardır nasılda bu forumu görmemişim aramamışım orasıda garip

tanıtım ve tanışma konusuda açıcam nasip

selam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.06.2018 - 11:55 tarihinde, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

1.6 tdci Focus 2 ya da makyajlı 2 farketmez.  1.6 tdci'nin gideceği maksimum km şu bu hepsi dahil fazla basmazsanız 860 km dir. Hesabım da şudur. Ortalama 6 lt yakar.  Depo 55 lt ama araç 3 litreyi hesaplamaz. 52 litre üzerinden gideceği km'yi ekrana yansıtır. Ortalama 6 litre yakarsanız  52/6 = 8,66 yani,   866 km yapar. Düz hesap 860 km'dir. Bu da sabit 90 ile gitmek , en fazla 100-105 ' e çıkmak şartıyla. Bunun üstünde gidiyor diyen yalan söyler. İnanmayın. Kendi aracımı denedim Düz otobanda 4,8 litre ortalama gördüm ama yine de 6 diyorum. Çünkü ister istemez basıyorsunuz, ya da ışıklarda dur kalk, sollamalarda gaza yüklenme oluyor. Aradaki farkı da buna göre hesapladım. Focus'a binip ben basmıyorum diyene de pek inanasım gelmiyor ? nedense

Bazı arkadaşlar 4,0 - 4,5 litre diyor ama eğimli yolda bunu yakar zaten bir çok araç. 3,5 lt yi bile gördüm ben böyle. Keşke o kadar az yaksa ama imkansızdır bu.  1.vites aracın yediği mazota bakarsanız köklediğinizde km/33-34 litreye kadar yakıt çekiyor depodan.  Az yakmasını istiyorsanız 1 ve 2.viteste gaza az yükleneceksiniz, 110 üzerine çıkmayacaksınız. Trafiğin çok olduğu, sürekli dur kalk olan bir şehirde iseniz 550 - 650 km arası kadar gidersiniz 1 depoda. Ben bunun denemesi çok yaptım. Başka arkadaşlarıma da sordum inanın gerçek değerler bunlar. 

900 km uzun yolun ortalaması 3,8 di. Hız sınırlarına uyarak 100-110 arası hızı sabitleyerek gittim geldim. Özellikle az yaksın diye bir çabam olmadı sadece sakin bir şekilde kullandım. Daha önce 3.6 yı gördüğüm de olmuştu biraz kasarak. 

Bu arada 900 km sadece gidiş değil gidiş geliş toplam mesafedir. Rakım farkı vb etkenler olabiliyor ama gittiğim yolu geri döndüğüm için çok farketmez diye düşünüyorum. Resimler mevcut dilerseniz ekleyebilirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.06.2018 - 23:42 tarihinde, Eren K. yazdı:

900 km uzun yolun ortalaması 3,8 di. Hız sınırlarına uyarak 100-110 arası hızı sabitleyerek gittim geldim. Özellikle az yaksın diye bir çabam olmadı sadece sakin bir şekilde kullandım. Daha önce 3.6 yı gördüğüm de olmuştu biraz kasarak. 

Bu arada 900 km sadece gidiş değil gidiş geliş toplam mesafedir. Rakım farkı vb etkenler olabiliyor ama gittiğim yolu geri döndüğüm için çok farketmez diye düşünüyorum. Resimler mevcut dilerseniz ekleyebilirim. 

Yalnız sizinki 2011 model. Ben 2008 ve 2009 model 1.6 tdci için söylemiştim bunu.  Tabi makyajlı focus 2 2011 e kadar devam ediyor. 2009 dan sonraki modellerde partikül filtresi var. Bu da daha az yakmasını sağlıyor aracın. Benim araçta katalitik konvertör var. 900 km gidip geliyorsanız bence süper ? Bence kimseye söylemeyin nazar değmesin ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar Merhaba,

Aracım 2010 Model Ford Focus 1.6 tcdi 110 beygir. Aracımın yakıt tüketimiz biraz yüksek geliyor bana 

Bayram toplamda 290 TL yakıt aldım ( 5.75 TL / litre ) %20 Şehir için %80 şehirler arası ortalama hız 110 km/s

Net : 940 Km gitti. 31 kuruş yaktı uzun yolda sıkıntı çok görmüyorum ama şehir içinde ibre hemen düşüyor yol 

bilgisayar ortalaması 4,8 lt / 100 km. Aracın bütün bakımları yeni yapıldı. Sizlerde durum nedir ? şehir içinde ne yakıyorsun ?

bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Cem S. yazdı:

Arkadaşlar Merhaba,

Aracım 2010 Model Ford Focus 1.6 tcdi 110 beygir. Aracımın yakıt tüketimiz biraz yüksek geliyor bana 

Bayram toplamda 290 TL yakıt aldım ( 5.75 TL / litre ) %20 Şehir için %80 şehirler arası ortalama hız 110 km/s

Net : 940 Km gitti. 31 kuruş yaktı uzun yolda sıkıntı çok görmüyorum ama şehir içinde ibre hemen düşüyor yol 

bilgisayar ortalaması 4,8 lt / 100 km. Aracın bütün bakımları yeni yapıldı. Sizlerde durum nedir ? şehir içinde ne yakıyorsun ?

Bu konudan bilgi alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem S. yazdı:

Arkadaşlar Merhaba,

Fethiye'den geldim geçen hafta.  90-100 arası geldim. Sadece otobanda bir kere 210 gördüm. Ortalama tüketim değerim 4,3 lt. idi. Ara ara klima da açtım. Çeyrek depom bittiğinde 250 km yol gelmiştim. Benim aracım 2008 model 1.6 tdci . Bana kalırsa sizin değerleriniz gayet iyi. 240 nm torku olan bir araç kullanıyoruz sonuçta. Ben şehiriçi 7,5 lt den aşağı inmiyorum. Çünkü bizim burada dur-kalk çok fazla. 3.vites üstüne çok nadir çıkıyorum. Oturduğunuz yerdeki trafik, güzergah, trafik ışıkları tüketim değerlerini çok etkiliyor. Aracın yüklü olması, tekerleklerin basıncı ve durumu, kullanım tarzınız... bunlar da ekstra yakıtı arttıran faktörler. Bana göre araç ne kadar yakıyor diye hesaplamak için en doğru yöntem depoyu fullemek, 100 km yol gidip, tekrardan fullemek. En nominal değer böyle çıkar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Fethiye'den geldim geçen hafta.  90-100 arası geldim. Sadece otobanda bir kere 210 gördüm. Ortalama tüketim değerim 4,3 lt. idi. Ara ara klima da açtım. Çeyrek depom bittiğinde 250 km yol gelmiştim. Benim aracım 2008 model 1.6 tdci . Bana kalırsa sizin değerleriniz gayet iyi. 240 nm torku olan bir araç kullanıyoruz sonuçta. Ben şehiriçi 7,5 lt den aşağı inmiyorum. Çünkü bizim burada dur-kalk çok fazla. 3.vites üstüne çok nadir çıkıyorum. Oturduğunuz yerdeki trafik, güzergah, trafik ışıkları tüketim değerlerini çok etkiliyor. Aracın yüklü olması, tekerleklerin basıncı ve durumu, kullanım tarzınız... bunlar da ekstra yakıtı arttıran faktörler. Bana göre araç ne kadar yakıyor diye hesaplamak için en doğru yöntem depoyu fullemek, 100 km yol gidip, tekrardan fullemek. En nominal değer böyle çıkar diye düşünüyorum.

Tşk ederim çağdaş bey bilgilendirme için. Fluence sahibi olan arkadaşlar var hiç yakmıyor kokluyor diyorlar km'de şehir içi 25 - 30 kuruş yakıyorlarmış sözde anlamadım ben bu işi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem S. yazdı:

Tşk ederim çağdaş bey bilgilendirme için. Fluence sahibi olan arkadaşlar var hiç yakmıyor kokluyor diyorlar km'de şehir içi 25 - 30 kuruş yakıyorlarmış sözde anlamadım ben bu işi

Rica ederim.

Benim 4.3 lt tüketim değerim zaten mazot bizim burada 5,72 tl,  km 'de  25 krş'a denk geliyor.  Ama yakıt tüketimi konusunda VW , Renault ve Peugeot çok iyiler. Mercedes bile CLA modelinde Renault motoru kullanıyor. Renault az yakma konusunda bana göre en iyisi.  Fluence 'ler daha az yakıyordur Focus'a göre ama getirsinler o Fluence'i bana, ben de 35 krş'a çıkartırım değerini ?  Hİç yakmıyor dedikleri araba bile basarsak yakar anlatmak istediğim bu.

Sonuç olarak arabalar çok yakmıyor,normal yakıyor ; ama yakıt o kadar pahalı ki ülkemizde cebimizi yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç bilgisayarı kalan km olarak 28'i gösterdiğinde 5,75 TL'den 100 TL'lik ( 17,40 litre ) mazot aldım. Aracımın durumu resimdeki gibi... ( yapılan km nin tamamı şehir içi yogun sayılabilecek trafik )

IMG_1903.jpg

Cem S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

IMG_0486.thumb.JPG.6597df349bc30867451fe3fadc3e13fc.JPGIMG_0485.thumb.JPG.7c0a7236957a19c59dcde44d47ac8ca0.JPG

evet araç benzinli litre yok hesab yok kurus yok 

7 yıl oldu artık bakmıyorum yokza yazardım daha detayda gecenin 03.00 da efkar bastı gene

o 2 fotografdan sonra yanlış hatırlamıyorsam 50tl  yaklaşık 8lt benzin aldım iki defa oda 50+16 desek haller ortada şehir içi

konuya renk gelsin dedim sizin araçta iyimiş 5lt görüceksiniz 100kmde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
08.07.2018 - 02:51 tarihinde, Halil Alkanoğulları yazdı:

IMG_0486.thumb.JPG.6597df349bc30867451fe3fadc3e13fc.JPGIMG_0485.thumb.JPG.7c0a7236957a19c59dcde44d47ac8ca0.JPG

evet araç benzinli litre yok hesab yok kurus yok 

7 yıl oldu artık bakmıyorum yokza yazardım daha detayda gecenin 03.00 da efkar bastı gene

o 2 fotografdan sonra yanlış hatırlamıyorsam 50tl  yaklaşık 8lt benzin aldım iki defa oda 50+16 desek haller ortada şehir içi

konuya renk gelsin dedim sizin araçta iyimiş 5lt görüceksiniz 100kmde.

16.07.2018 - 100 TL Mazot ile net 260 km gittim şehir içi...38,5 kuruş yakıyor şehir içinde ( mazotu 5,75 TL'den shell'den alıyorum )

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.