Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 & 2.5 Yakıt Tüketim Değerleri

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 1 ay oldu olmadı Focus 2.5 1.6 tdci 110 ps collectıon aldık 102 bin km de aldık alalı 300 km yol yaptık 7.5lt yakıt tüketimi bar diyo en düşük 6.9 gördüm Zaman'la inermi ne diyorsunuz yoksa bu değerler normalmi aracın ağır bakımları daha yeni yapıldı eksiği gidiği yok not:bundan önceki aracım 2008 fiesta 1.4 dizeldi firarsan sonra Focus biraz yakıt açısından fazla geldi ama yo il tutusu olsun gidişi olsun mükemmel eşşekten inip ata binmiş gibi hissettiriyor . Hayırlı Bayram'lar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Aşağıdaki grafikteki yol 1,551 km sürdü. Tüketim 6.3 lt-yb.

İlk 690 km hız kurallarına birebir uyarak geçti sadece %10 ekledim ve 110'luk yol pek yok buralarda. - yb 5.8 -

Sonraki 200 km kuralların üstünde geçti. - yb 6.2 -

Sonraki 400'te geneli otoban, 120/130 km/h. - yb 6.3 -

Kalan 200'de de kuralların üstünde geçti. - yb 6.3 -

Aynı yola ek 100 km ekleyerek dönüşte, 7.1 lt tüketti. Bu hızlardan daha yüksek seyirde geldim haliyle arttı tüketim :D Toplamda 6.7 diyelim. 1130 TL kadar gitmiş.

Screen Shot 2017-09-06 at 23.24.44.png

Screen Shot 2017-09-06 at 23.25.00.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Yakup bu grafiği nasıl hazırladın. Takip programı falanmı var. Yoksa kendinmi uğraştın.

Şuradan yaptım, enter location'dan 2 adet yer ekliyorsun sallıyorum kartal-ankara. Sonra biraz bekliyorsun hesaplanmasını.

https://www.doogal.co.uk/RouteElevation.php

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şuradan yaptım, enter location'dan 2 adet yer ekliyorsun sallıyorum kartal-ankara. Sonra biraz bekliyorsun hesaplanmasını.

https://www.doogal.co.uk/RouteElevation.php

Kurcalıyayım biraz :) Zaten son gezimin yakıt değerlerini toparlayıp yazmayı planlıyordum. Son edirne istanbul ortalamasını faceden biliyorsun zaten :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yolda kaç kere laf yedin kim bilir :D 

Yakupcuğum kayınpeder ile beraber 2 araba geldik. Ve Edirneden Cevizliye kadar hiç frene dokunmadım. 85-90 km/h sabit hızla geldim cc ile. Yol bomboştu. Hep sağ ve orta şeridi kullandım. Kimseyi mağdur etmedim.

g9zpdN.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben o yolları pek bilmiyorum :( Diğer tarafta yavaş gitmek zor gerçekten. 

Dğer tarafıda gerededen düzceye kadar kullandım. Karabükte fullemiştim depoyu. Gerededen düzce çıkışına kadar 90-120 arası geldim. Düzce-akçakoca arası güzel. Bölünmüş yol 70-90 arası aktım yolda. Akçakoca-karasu arası tek gidiş geliş virajlı yol. Karasuya 3,3L /100 km ile geldim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

imageproxy.php?img=&key=e35e4aacc1fefbb7Hatay/Dörtyol-Kahramanmaras/Beyoğlu

50 metreden 700 metreye tırmanış sadece 3km sehir ici (20-50km arası 3yada4 kere dur kalk var geriye kalan yolun tamamı otobanda sabit 95-100 ile 4.4 ortalama oldu fotograflar sadece gidişe ait.

İlginç tarafı ise dönüşte daha fazla yaktım ? osmaniyeyeye geldiğimde 4.2ortalama vardi sonrasında muazzam bir yağmura denk geldim kalan 40 kmyi cc ile 95 ile geldim yoldaki su tüketimi ciddi anlamda artırıyor. 

Aklıma takılmisken 5.vites cc ile 95de iken su birikintisine girdiğimde 60a kadar hızım düştü ama cc öyle bi toparladıkı şaşırdım bi anda ayarlı hıza gelmesine dip gaz yapsam ayni tepkiyi alacağımı düşünmüyorum. (bu durum zarar verirmı)

4.2lik ortalama ise eve geldiğimde 4.7 oldu.

Screenshot_2017-10-30-00-16-59.png

Screenshot_2017-10-30-00-17-03.png

ismail orçan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, ismail orçan yazdı:

Aklıma takılmisken 5.vites cc ile 95de iken su birikintisine girdiğimde 60a kadar hızım düştü ama cc öyle bi toparladıkı şaşırdım bi anda ayarlı hıza gelmesine dip gaz yapsam ayni tepkiyi alacağımı düşünmüyorum. (bu durum zarar verirmı)

zarar vermez ama çok tehlikeli sudan geçerken ani gaz kontrol kaybına yol açabilir. zaten kullanım kılavuzunda yazıyor olması lazım yağışta kullanmayınız diye. yeni kasada asr yada esp müdahalesi olursa devreden çıkıyor zaten.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

1.6 tdci Focus 2 ya da makyajlı 2 farketmez.  1.6 tdci'nin gideceği maksimum km şu bu hepsi dahil fazla basmazsanız 860 km dir. Hesabım da şudur. Ortalama 6 lt yakar.  Depo 55 lt ama araç 3 litreyi hesaplamaz. 52 litre üzerinden gideceği km'yi ekrana yansıtır. Ortalama 6 litre yakarsanız  52/6 = 8,66 yani,   866 km yapar. Düz hesap 860 km'dir. Bu da sabit 90 ile gitmek , en fazla 100-105 ' e çıkmak şartıyla. Bunun üstünde gidiyor diyen yalan söyler. İnanmayın. Kendi aracımı denedim Düz otobanda 4,8 litre ortalama gördüm ama yine de 6 diyorum. Çünkü ister istemez basıyorsunuz, ya da ışıklarda dur kalk, sollamalarda gaza yüklenme oluyor. Aradaki farkı da buna göre hesapladım. Focus'a binip ben basmıyorum diyene de pek inanasım gelmiyor ? nedense

Bazı arkadaşlar 4,0 - 4,5 litre diyor ama eğimli yolda bunu yakar zaten bir çok araç. 3,5 lt yi bile gördüm ben böyle. Keşke o kadar az yaksa ama imkansızdır bu.  1.vites aracın yediği mazota bakarsanız köklediğinizde km/33-34 litreye kadar yakıt çekiyor depodan.  Az yakmasını istiyorsanız 1 ve 2.viteste gaza az yükleneceksiniz, 110 üzerine çıkmayacaksınız. Trafiğin çok olduğu, sürekli dur kalk olan bir şehirde iseniz 550 - 650 km arası kadar gidersiniz 1 depoda. Ben bunun denemesi çok yaptım. Başka arkadaşlarıma da sordum inanın gerçek değerler bunlar. 

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.