Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 & 2.5 Yakıt Tüketim Değerleri

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Bayramdan bir hafta sonraki haftasonu eşimi ve oğlumu almak için yazlığa Karasuya gittim. Bilenler bilirler yakıt tüketimi konusunda bazen çok kasarım kendimi rekor için. Ve nihayet bu konuda rekora eriştiğimi düşünüyorum. Arabada sadece ben klima kapalı teyp kapalı farlar kapalı. Lastik basınçlarım 36 psi ve hava filtrem sıfır. (yola çıkmadan önce değiştirdim)

210 km Kartal- Sakarya Karasu merkez mesafesini 2,7/100km ortalama ile tamamladım.

,

Bu ortalamayı yaparken;

Işıklardan kamyon edası ile kalktım. Neredeyse hiç gaza basmadım.

Önümdeki ışıklar kırmızı yanmışsa eğer ne kadar uzak olursam oliyim hızımı elimden geldiğince (boş vitese atmadan) düşürüp. Işıkların yeşil yanması ile dur kalk işlemi yapmadan hareketli bir şekilde çok narin hızlandım

Yol boyunca hızlanmak için hep rampa aşağılarını kullandım.Rampa yukarı ve düz yollarda cruise control yardımı ile hep sabit hızlarda seyir ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayramdan bir hafta sonraki haftasonu eşimi ve oğlumu almak için yazlığa Karasuya gittim. Bilenler bilirler yakıt tüketimi konusunda bazen çok kasarım kendimi rekor için. Ve nihayet bu konuda rekora eriştiğimi düşünüyorum. Arabada sadece ben klima kapalı teyp kapalı farlar kapalı. Lastik basınçlarım 36 psi ve hava filtrem sıfır. (yola çıkmadan önce değiştirdim)

210 km Kartal- Sakarya Karasu merkez mesafesini 2,7/100km ortalama ile tamamladım.

,

Bu ortalamayı yaparken;

Işıklardan kamyon edası ile kalktım. Neredeyse hiç gaza basmadım.

Önümdeki ışıklar kırmızı yanmışsa eğer ne kadar uzak olursam oliyim hızımı elimden geldiğince (boş vitese atmadan) düşürüp. Işıkların yeşil yanması ile dur kalk işlemi yapmadan hareketli bir şekilde çok narin hızlandım

Yol boyunca hızlanmak için hep rampa aşağılarını kullandım.Rampa yukarı ve düz yollarda cruise control yardımı ile hep sabit hızlarda seyir ettim.

Düz yolda kaçla gittin :D 60 ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eskişehir den antalya ya mazot lt fiyatı 4.45 depoyu fulledim 140 km sonra afyonda tekrar fulledim 33 tl aldı, ortalama yakıt 4,5 lt yazıyordu yol bilgisayarında,yani km 250 krş civarı yakmış arabam 2011 model focus collection dizel. hız 100 ile 120 arası sizce çok deyilmi yakıtı.bu yakıtı düşürme imkanı varmı,yorum yaparsanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Aracimi alali ortalama 4.000 km oldu ve ilk aldigimda yakit ort. Sifirlamistim ilk zamanlar 6.5 lt ile balsadi ortalama tuketim tabi arabaya acemiligimde vardi tabiki buda buyuk bi etken , suan da 4.500 km sonrasindaki yakit tuketim ortalamam 5.4 lerde ve bu sehir ici ve sehirdisi karisik ama yolunu buldugim zaman suratde yaparim ama suan cok iyi gibi gorunuyor. 1.3 multijet puntom vardi ona gore yakit bazen daha iyi gibi geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

Yolculuk sonu yakıt tüketimi raporu :

Bayram tatilinde akraba ziyareti ve tatili birleştirdik 1100 km lik bir seyahat yaptık

Seyahat rotamiz

post-30-1407053430,4323_thumb.jpg

İstanbul Keşan Altınoluk Akçay Ayvalık giriş çıkışlarında yoğun dur kalk trafik klima 1100 km yol boyunca açık bagajimiz al aman gurbetçilerin bagajı gibi tepeleme. Yer yer sakin yer yer hızlı karma bir sürüş ile 50.6 lt yakıt ile bu yolculuğu tamamladik.

Aldigimdan beri ilk defa aracın bakim zamanı geçti ve gecik halde uzun yola çıktım hava filtresini söküp bakmaya korkuyorum şu an bakımlı olsaydı biraz daha az yakardi diye tahmin ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Focus MK2,5 2010 model TDCi aracıma dün ilk kez mazot aldım tüm verileri sıfırladım.

Ba sabah işe geliş sakin bir kullanım ile sony nin tadını çıkara çıkara 20km. yol yaptım. hava sıcaklığı 1 - 0 derecelerde.

tüketim 4.4lt/100km. olarak gerçekleşti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Bende focus 2.5 kullanıyorum sonuçda aynı motor sayılır bayram dönüşünde 95-100 arası dur kalk ışık fln yok160 km yolu 3.8 ile bitirdim. Ayriyeten Cem abinin dediği gibi 2-3 depoda bir enjektör temizleyici kullanıp yüksek devirde kullanıyorum.Öyle birşey ki az yaktırma hastalığı gibi bir hastalık olduğunu düşünüyorum kendimde, kırmızı ışıkları 1-2 km ilerden gözetliyorum ona göre hızımı ayarlayıp durmadan devam ediyorum en son aytemizden 3.70den 100 tl lik mazot almıştım yakıt ışığı yandığında 67 fln gösteriyordu şuan 512 km yapmışım 92 km gösteriyor %70i şehir dışı %30 iskenderun trafiği,bu model bu ağırlıktaki bir araba için bence süper.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
1 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Running Average Fuel Economy (RAFE) - Ortalama yakıt tüketimi yani.

Normal menüdeki ortalama tüketim ile arasında fark var ama bu aracın ilk kmden itibaren ortalamasımı oluyor acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.