Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 & 2.5 Yakıt Tüketim Değerleri

Emre V.

Önerilen Mesajlar

12 dakika önce, ismail orçan said:

Normal menüdeki ortalama tüketim ile arasında fark var ama bu aracın ilk kmden itibaren ortalamasımı oluyor acaba ?

Hayır, running dediğine göre şimdiye yakın yani çok kısa süre içindeki ortalama tüketim. Menzile etki eden olabilir ama gauge menüyü fazla şey etmenin anlamı yok. ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu verdiğiniz rakamları görünce arabamdan soğudum. Benim şehir içi ortalamam 9 lt. den aşağı düşmedi hiç. Uzun yolda 6.5 lt. civarında. lpg olunca iyi de benzinle gittimde gözüm hep anlık tüketimde oluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2010 otomatik lpgli focus aracım ankara sabah aksam iş gidiş geliş 13,5 lt /100 km ortalama alıyorum.

şehirler arası ortalama hız 95 km/saat de 7,5 lt/100 km ortalama yakıt.

aracı alalı bir ay oldu brc lpg kiti takıldı.

yağ filtre bakımı buji değişimi yapıldı.

yakıt verileri bunlardan sonrakiler.

değerlendirmeniz, yorumunuz, öneriniz nedir?

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Kamil Çiçek said:

2010 otomatik lpgli focus aracım ankara sabah aksam iş gidiş geliş 13,5 lt /100 km ortalama alıyorum.

şehirler arası ortalama hız 95 km/saat de 7,5 lt/100 km ortalama yakıt.

aracı alalı bir ay oldu brc lpg kiti takıldı.

yağ filtre bakımı buji değişimi yapıldı.

yakıt verileri bunlardan sonrakiler.

değerlendirmeniz, yorumunuz, öneriniz nedir?

saygılar

Gaz pedalına kötü muamele yapmayınız. Yavaş yavaş yumuşak yumuşak basınız. O'nunla iyi geçininiz. Hepsi bu. :) Şaka bir yana yakıt değerlerini değiştiren bir çok etmen var ama en önemisi sürüş tarzı. Yani aracı doğru zamanda doğru devirde kullanmak ve doğru zamanda vites değiştirmek. Araç bakımlarının zamanında yapılması, lastik basınçlarının doğru olması vs. vs. etkenlerde ekleniyor. Sonuç olarak size bağlı bir durum. Bir de Focus'ların atmosferik motorları öyle çok cimri motorlar değil. Bu da bizim kaderimiz diyebiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlık tüketim kısmından baktığımda 

rölantide iken motor sıcakken 1,0-1,2 lt arası tüketim.

durup kalkerken 15-35 lt arası tüketim gözlemliyorum.

genelde fazla yaktığı zamanlar kalkışlar ve özellikle yokuştaki kalkışlar.

yapmam gereken birşey varsa diye sorgulıuyorum.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun yok, zaten o değerler normal. Benim aracımda sizinkiyle aynı motor ve otomatik vites. Yakıt değerleri hemen hemen aynı. Şehir içi  (özellikle mahalle aralarında) anlık tüketimi rampa çıkarken 25-30 lt. gördüğüm oluyor bazen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bayram tatilinde biraz gezdik, sonuçlar şu şekilde:

İlk gün depo dolduruldu, Adana - Mersin (şehir içi akraba gezmeleri) - Adana. Adana - Ürgüp. 710 km de ışık yandı 110 km menzil gösterdi.

Petrol'e girdiğimde 730 km yapmıştım 90 km menzil kalmıştı. 182.00 TL lik mazot aldı.

Adana - Ürgüp 5.7 yb ortalaması ile gidildi, Ürgüp - Adana 4.5 yb ortalaması ile dönüldü. Gidiş dönüş 120-140 km/h. Bir kaç kere düz ve bom boş yolu görüp şeytanın dürtmelerini saymayalım. :D Hiç sevmediğim kuruş hesabına göre: 0.22 kr.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Son mesajı ben yazmışım, nazar değdi herhalde. O eski haaalinden eser yok şimdi diye başlayayım. En son aldığım yakıttan sonra menzilde ki durdurulamaz düşüş yüzünden ortalama tüketimi sıfırladım ki ne göreyim. 45 km de 80 km menzil düştü. Durum aşağıda

e62809e89bd4586e3b3f1fe9986e2e86.jpg

Hatta acaba düşer mi diye sakin sakin!!! biraz daha yol yaptım ama son durum 9.8 di. Ne oldu acaba???

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Son mesajı ben yazmışım, nazar değdi herhalde. O eski haaalinden eser yok şimdi diye başlayayım. En son aldığım yakıttan sonra menzilde ki durdurulamaz düşüş yüzünden ortalama tüketimi sıfırladım ki ne göreyim. 45 km de 80 km menzil düştü. Durum aşağıda

Hatta acaba düşer mi diye sakin sakin!!! biraz daha yol yaptım ama son durum 9.8 di. Ne oldu acaba???

6 ayda bir atıyorsanız bir sorun var bak. Yoksa 2.5 lar toplatıldımı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Lastik havasını kontrol etttin mi ?

Tam 3 hafta önce etmiştim abi. Biri inik gibi gelmişti, Mersin'den Adana'ya dönecektim uğradım petrole. Gördüğüm gibi biri biraz inikti. Ama hepsi kontol edildi. Normalde sıfırladıktan sonra 7-7.5 gibi bir tüketim ile başlar, 6'ya kadar düşerdi. Bu defa çok yüksek gösterdi ve düşmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.