Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cam Filmi

Önerilen Mesajlar

Malum yaz geliyor. Cam filmi çektirmek istiyorum. En düşük numaradan.  Marka, fiyat gibi... önerileriniz nelerdir?. İstanbul/Avrupa yakasındayım. Teşekkürler...

350 TL + KDV lumar marka güvenlikli cam filmi (2 yıl garantili) yapıyoruz firmamızda ben kendi C-Max araçıma da uygulattım gayet memnunum. isterseniz özelden yazın ietişim bilgilerimi verebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkürler Oğuz Bey bilgi için. Biraz garip gelecek ama ben araca şu kapkaçta kırılmayan tarzı istemiyorum. Benim istediğim sadece güneşten korusun. Bana göre camın herhangibir olumsuz durumda kolayca dağılması gerek. Tabi bu durum hiç bir durumda olmuyorsa film çektirmeyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabamda Llumar marka film var..aynı zamanda dün patronumun mondeosunada Llumar yaptırdım komple..çok ucuza kaçmayın derim ucuz olan markasız filmler zamanla rengi soluyor,kesinlikle buna emin olabilirsiniz.Llumar ve 3M gibi markalar güneşten kesinlikle etkilenmiyor ve çizilmiyor..Aynı zamanda bu işi uygulayan ustada çok önemli tabi..

Birde güneş için düşünüyorsanız çok açık bir işe yaramayacaktır 3 numara uygun olur diye düşünüyorum.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başkan ön iki cama çektiriyim diyorum ama trafikte çevirmelerinden tırsıyorum.Durduk yere ceza felan yemeyelim.Arka camlara uygun bişe çektirsemmi.

Ona kimse garanti veremez işte.. 

Benim arka camlar kendinden karartmalı o yüzden korkum yok da film konusunda çevirme mümkün..

Ama genelde arkalara 3 önlere 2 numara çektiriliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkürler Oğuz Bey bilgi için. Biraz garip gelecek ama ben araca şu kapkaçta kırılmayan tarzı istemiyorum. Benim istediğim sadece güneşten korusun. Bana göre camın herhangibir olumsuz durumda kolayca dağılması gerek. Tabi bu durum hiç bir durumda olmuyorsa film çektirmeyeceğim. 

öyle birşey yok filmli cam dağilmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burak bey nerde yaptırdığınızı ve ücretini mesaj atarmısınız tesekkurler.

Benim arabamda Llumar marka film var..aynı zamanda dün patronumun mondeosunada Llumar yaptırdım komple..çok ucuza kaçmayın derim ucuz olan markasız filmler zamanla rengi soluyor,kesinlikle buna emin olabilirsiniz.Llumar ve 3M gibi markalar güneşten kesinlikle etkilenmiyor ve çizilmiyor..Aynı zamanda bu işi uygulayan ustada çok önemli tabi..
Birde güneş için düşünüyorsanız çok açık bir işe yaramayacaktır 3 numara uygun olur diye düşünüyorum.
Saygılar.

Birde emniyetten bir tanıdıkla konuştum. Geçen yıl çok fazla talep olmuş bu cam filmleriyle alakalı. Bana söylediğine göre bu yıl 1-2 ay içinde belli bir numara olanlara izin verilecekmiş. Birde böyle bir durumda camlar 2 numara olmalı sanırım genel görüş. Teşekkürler

3m ve llumar 350 tl, ziebart 524 tl fiyat verildi. Birde merdivan altı filmciler var.. Of ne zormuş bu iş ya da benim gibi kararsız olunca zorlaşıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Cam filmleri konusunda bilen de bilmeyen de konuşuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün konuyla ilgili cevabını aşağıya ekliyorum.

Genel bir kural olarak filminizde geçirgenlik derecesini gösteren E sembolü ve yuvarlak içinde V işareti varsa, camınızda kullanabilirsiniz...

Trafik güvenliği açısından otomobil camlarının, sürücüye iyi bir görüş olanağı sağlaması ve sürücünün görüş alanını kısıtlamaması gerekmekte olup, yukarıda belirtilen şekilde olan araç camlarının kullanılması durumunda, sürücüler özellikle gece görüşün daha da azaldığı zamanlarda sağ ve soldan ani olarak çıkan canlı veya cansız nesneleri algılayamamakta, akan trafiği rahat takip edememekte bununla birlikte, aracın içinin rahat görülememesinden dolayı güvenlik zafiyeti oluşmaktadır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkartılan “Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği” (MARTOY) kapsamında yürürlüğe konulan gerek “Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliği (92/22/AT)” ve gerekse eşdeğeri olan “Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonunun R43 sayılı regülâsyonunda” tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir. R43 regülâsyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki tariflerin kapsamında olmayan emniyet camının; ışık geçirgenliği %70’in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup, tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E” veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zarureti bulunmaktadır. Bu itibarla, araçlarda bulunan renkli camların yukarıda belirtilen teknik mevzuata uygun olması gerekmektedir.

Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 63 üncü maddesinde; “taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır” hükümleri bulunmakta olup, yukarıda belirtilen hükümlere uymadığı tespit edilen araçlar hakkında, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 30 uncu maddesi doğrultusunda gerekli yasal işlemler yapılmaktadır.

Bilgilerinize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.