Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cam Filmi

Önerilen Mesajlar

malum yasalar sürekli değişiyor biliyosunuz o yüzden bu konuda ceza yiyen biri olarak size nacizane önerim. fabrikasyon çıkışlı olmadığı sürece arabanıza cam film taktırmak istediğinizde kesinlikle ve kesinlik abi bişey olmaz diye satıcıları dinlemeyin ceza yasasına girmeyecek olan derece hangisiyse onu taktırın yoksa ceza yaptırımı var. boş yere sıkıntıya maal vermeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim arabamda arka camlar orjinal karartılmış olmasına ramen ceza yazdılar ... Tabi cezayı bilir kişi raporu ile ödemedim(uğraştığımla kaldım) ... Ama orjinal olmadığı,ve kelebek camında bile film olduğu taktirde ; memur istese ceza yazabilir ... İlk ceza 75 tl filan galiba , 2.de trafikten men : :).

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi arabamada babamın arabasınada sadece ön camlara film çektirdim. Ne marka ne ton kullanılırsa kullanılsın renkli camlarla renk birebir tutmuyor ama yakın renk tutturulduğunda gerçekten güzel oluyor, araçtaki bütünlük sağlanıyor. şimdiye kadar iki araçlada 2 3 kez çevirmeye girdim ama çok şükür polis bişey demedi. Bence artık eskisi kadar katı değiller, çok kıl bi polise denk gelinmesse tabi:) ama yaptırılmasını tavsiye ediyorum güneşten yanan yüzünüz kolunuz, döşemeleriniz rahatlıyor. Arabanın içi biraz daha geç ısınıyor güneş altında. Görünüş güzelliğide yanında bonus :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim arabamda arka camlar orjinal karartılmış olmasına ramen ceza yazdılar ... Tabi cezayı bilir kişi raporu ile ödemedim(uğraştığımla kaldım) ... Ama orjinal olmadığı,ve kelebek camında bile film olduğu taktirde ; memur istese ceza yazabilir ... İlk ceza 75 tl filan galiba , 2.de trafikten men : : :)

malum yasalar sürekli değişiyor biliyosunuz o yüzden bu konuda ceza yiyen biri olarak size nacizane önerim. fabrikasyon çıkışlı olmadığı sürece arabanıza cam film taktırmak istediğinizde kesinlikle ve kesinlik abi bişey olmaz diye satıcıları dinlemeyin ceza yasasına girmeyecek olan derece hangisiyse onu taktırın yoksa ceza yaptırımı var. boş yere sıkıntıya maal vermeye gerek yok.

Kanun ve yönetmelik size tip uygunluk belgesi bulunan renkli cam kullanma özgürlüğü veriyor. İdare, kanun ve yönetmeliğe uygun olduğu halde sizi bu özgürlüğü kullandığınızdan dolayı cezalandırıyor ve siz de buna itiraz etmiyorsanız sizin bileceğiniz iş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siz de buna itiraz etmiyorsanız sizin bileceğiniz iş.

bana arka camlardaki orjinal renkli cam yetiyor , bebek için yeterli ... Ona ramen işgüzar bir polis arabamda exrta yapılmış hiçbirşey olmamasına , tamaen orjinal olmasına ramen film camdan ceza yazdı diyorum ; adam orjinal ile film cam arasındaki farktan habersiz , kanun ve yönetmelikten ne anlar . Ben orjinal diyorum ; polis bana orjinallik belgesi getir diyor :kıhkıh:  Sonra itirazımı yaptım bilir kişi ile , ceza ödemedim ... İtirazdan kastınız bu ise  :blink:  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polis memuru orijinalliği sorarsa camın üzerindeki etikette e nin yanında "v" işareti de bulunuyor. v işareti camın fabrika çıkışlı karartılmış olduğunu ve kanunen yasal olduğunu ispatlar.

Camın neresinde yazıyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende çok araştırmıştım aracımda en ön camda Ziebart Termal film var dışardan gelen sıcaklığı %80 azaltıyor diyorlar (bu tamamen şeffaf bir film etkisi gerçekten çok iyi dış çevre ısısından dolayı iç mekana bir sıcaklık hissettirmiyor ayrıca görüşü engellemiyor), ön yan camlarımda da ziebart 2 numara cam filmi var. Düzenli kontrol ettirirsen (çok sık değil tabi ara ara) ömür boyu garanti veriyorlar. Zaman zaman kampanya yapıyorlar ama fiyatları yüksek biraz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.