Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3 Için Simit Mi Silindir Tank Mı ?

Tayyar Arslan

Önerilen Mesajlar

ARacım HB.Tayyar Bey hangi marka ve hangi şartlarda taktırdınız?

Çorum özençlerde BRC taktırdım hocam yakıt tasarrufu çok iyi güç düşüşü oluyor ama çok önemsiz seviyede sizin araç HB ise kesinlikle simit tavsiye ederim.Bu arada bir an önce lpg ye geçmenizi tavsiye ederim focus benzinde insanı yıpratıyor resmen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim araçta simit tank var ama stepne normal teker benimki ve simit tank tam yerine oturuyor ince stepne olan araçlarda simit tank yüksek geliyor ve bombe oluşuyor. Ama stepnenin bulunduğu yerdeki yanda bulunan köpük desteklerden yüksen olanlardan bulunabilirse bir sıkıntı çıkmaz kanaatimce.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

simit en mantıklısı bence bagaj kullanımı için! 

ş.içinde stepmeyi eve bırakırsın, istersen ş.dışına çıkarken alırsın.

yeni araçlarda -mazda 3.tü sanırım zaten stepne yerine tamir kiti var-

Her araçta tamir kiti opsiyonu var bizim gibi çok gelişmiş ülkelerdeki anlayışlı insanlar bunu sevmiyor diye lastik veriyorlar :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Simit 

Benim araçta simit tank var ama stepne normal teker benimki ve simit tank tam yerine oturuyor ince stepne olan araçlarda simit tank yüksek geliyor ve bombe oluşuyor. Ama stepnenin bulunduğu yerdeki yanda bulunan köpük desteklerden yüksen olanlardan bulunabilirse bir sıkıntı çıkmaz kanaatimce.

simit en mantıklısı bence bagaj kullanımı için! 

ş.içinde stepmeyi eve bırakırsın, istersen ş.dışına çıkarken alırsın.

yeni araçlarda -mazda 3.tü sanırım zaten stepne yerine tamir kiti var-

Her araçta tamir kiti opsiyonu var bizim gibi çok gelişmiş ülkelerdeki anlayışlı insanlar bunu sevmiyor diye lastik veriyorlar :)

Simit tank için yerine oturmama,tankın temasından ses,üzerine konan düz kapağın tam oturmaması gibi durumlar oluyor mu?Simit tank kullanmanın en büyük eksisi nedir?

Yozgat Sorgundayım en yakın Çorum var.Özençlere başka bir arkadaşın aracı için daha önce gittim.Memnun kalmıştım..

İlginize teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Simit 

Simit tank için yerine oturmama,tankın temasından ses,üzerine konan düz kapağın tam oturmaması gibi durumlar oluyor mu?Simit tank kullanmanın en büyük eksisi nedir?

Yozgat Sorgundayım en yakın Çorum var.Özençlere başka bir arkadaşın aracı için daha önce gittim.Memnun kalmıştım..

İlginize teşekkürler..

Orhan bey, tanklar markalara göre değişebilir ölçülere bakmak lazım eğer fazlalık olursa köpük koyarsınız boş yerlere oldu bitti. 

Lpg'yi tümden tavsiye etmediğim için konu hakkında bilgim yok. Keyifli forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni araçlarda hep benzin deposu dolum yerine koyuluyor. Seyyar dolum ağzı taşımanız lazım sadece. O da ufacık bir parça zaten... yani olmaz değil oluyor...

sonuçta geçmiyor hocam, bir değişiklik gerekiyor.

edit: bir yerlerde bu şekilde okumuştum ama şimdi bakınca bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonuçta geçmiyor hocam, bir değişiklik gerekiyor.

Muayeneden geçiyor, yani geçmiyor diye birşey yok... ben aracımda benzin dolum yerinin orada yer olmadığı için uygulatamamıştım geçen sene... ama TÜV ve makine mühendisleri odası kabul ediyor. Kim demiş muayeneden geçmiyor diye???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muayeneden geçiyor, yani geçmiyor diye birşey yok... ben aracımda benzin dolum yerinin orada yer olmadığı için uygulatamamıştım geçen sene... ama TÜV ve makine mühendisleri odası kabul ediyor. Kim demiş muayeneden geçmiyor diye???

bir yerlede okumuştum. şimdi biraz daha baktım bulamadım, ama bazı mmoların onaylamadığı yazılmış forumlarda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir yerlede okumuştum. şimdi biraz daha baktım bulamadım, ama bazı mmoların onaylamadığı yazılmış forumlarda.

Biliyorsunuz, yeni Honda Civic'ler fabrika çıkışlı LPG'li geliyor... Bu araçların LPG dolum yerleri, benzin depo dolum yerinin oradadır. Bunlar muayeneden geçiyor da, diğerleri niye geçmesin??? Ben diyorum, aracımda bu yeni sistem uygulanacaktı, hatta Makine Mühendisleri odasına soruldu ve onay alındı ancak tadilat esnasında yeterli yerin olmadığı anlaşıldı... Benim aracıma LPG dönüşümü yapıldığı sırada C180'e de dönüşüm yapılıyordu ve o araca uygulandı. Muayeneden de geçti Mercedes... Yani sorun olmuyor artık... 2013 yılından beri sıkıntı yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.