Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gaz Taktırmak

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese merhaba.

Bu benim buradan ilk paylaşımım olacak.2012 model Focus um var titanium modeli.Şu anda 13.000 km de.Tüp taktırmayı düşünüyorum.Sizce mantıklı bir kararmı olur.Birde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşırmıyım.Arıza lambası yanması gibi.Bu arada aracım otomatik vites powershift.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar herkese merhaba.

Bu benim buradan ilk paylaşımım olacak.2012 model Focus um var titanium modeli.Şu anda 13.000 km de.Tüp taktırmayı düşünüyorum.Sizce mantıklı bir kararmı olur.Birde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşırmıyım.Arıza lambası yanması gibi.Bu arada aracım otomatik vites powershift.

2012 powershift'e 8,000 km de Taktırdım. Şuan 30.000 de. bir sıkıntı çıkmadı Allaha şükür.  Her 10,000  km de bir  (LPG) Filtresini değiştirt. (yokuşlarda bayılma yapmaz) ortalama 15 25 tl arası fiyatı. Genelde pek değiştirmezler ama değişmesi gereken bir parçadır.. Seçim senin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ford GarajıFocus IIIMk3- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaYakıt ve Lpg Konuları" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat bey öncelikle teşekkür ederim.Peki arıza lambası yandımı sizin araçta.Birde hangi markayı tavsiye edersiniz.

Yakup bey kusura bakmayın bilgim yoktu.Bundan sonra daha dikkatli olurum.Bu arada sticker lara nasıl sahip olabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat bey öncelikle teşekkür ederim.Peki arıza lambası yandımı sizin araçta.Birde hangi markayı tavsiye edersiniz.

Yakup bey kusura bakmayın bilgim yoktu.Bundan sonra daha dikkatli olurum.Bu arada sticker lara nasıl sahip olabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Motor lambası 2 kere yandı kendiliğinden söndü. uzun süre yanmadı en fazla yarım saat gördüm her ikisindede.

Lambalarda kalkışı hala muazzam performansada çok etki etmedi sanırım.

Atiker uyumlu dediler güvendim taktırdım  memnunum.

Gaz bitince istasyona gidip doldurunca otomatik gaza dönüyor. Tuşa eğilmeye gerek yok.

Brc kullandım tuşa basmak gerekiyordu. Belki farklı kitlerinde vardır bilemem. Görüntüsünüde sevmiyorsan ışık kontrol panelinin altındaki gizli bölmeye koydur. Arada aç kontrol et atikerlerin uyarı sesleri düşük. Brc kadar bağırmıyor :) Tabi sen bilirsin ama ömürlük binme araca. LPG sonuçta subapları içten içe yer. Subap Ayarı gerektirebilir bi 60 70 bin km sonra. Honda Civic te başıma geldi. 3 5 saniye marşla alıyordu. subap ayarı yapıldı yola devam.  Biraz bin ilerde sorun çıkmadan sat :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı sıfır aldım.Kısmetse 100.000 km den önce satmayı düşünmüyorum.Birde subap ayarları bozulursa sanırım ben biraz zorlanacağım.Çünkü benim araç anahtarsız çalışıyor.Öyle bir sorunda nasıl bir çözüm bulurum onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı sıfır aldım.Kısmetse 100.000 km den önce satmayı düşünmüyorum.Birde subap ayarları bozulursa sanırım ben biraz zorlanacağım.Çünkü benim araç anahtarsız çalışıyor.Öyle bir sorunda nasıl bir çözüm bulurum onu bilmiyorum.

O zaman arac çalışana kadar kendi marş yapar. Basılı tutmanın mantığı yok sanırım. Honda da öyle olmuştu belki size denk gelmez böyle bir sorun inşallah.

Focus mk 2.5 ta da brc kullandım yaklaşık 40bin km StartStop lu idi oda, bir sorun olmadı. Tosun gibiydi maşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitemizdeki ilgili kategorilerde tüm açıklamalar yer alıyor ediz bey :)

Teşekürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

subap yağlamalı, daha iyi bir kit taktırın eğer 100.000 i devirmeye niyetliyseniz. tam bilgim yok ama prince gibi fiyatı 2500 civarında olanlarda var bu özellik..

yağla subap bir nebze soğutulduğu için sanırım subap erimeleri olmuyor. özellikle japon arabalarına tavsiye edilen bir sistem ama sonuçta magnezyum alaşımlı hafif metalden yapılmış tüm subaplar bu sistemi kullanmalı. prince e sormak lazım bu sistem focus lara uyumlu mu diye?

birde prince yanılmıyorsam litre bazında benzinle lpg oldukça yakın değerlerle tüketiyor. yani araba şu an 8 litre benzin yakıyorsa prince le 8.5 litre lpg yakabilir. ama atiker veya brc ile hem subap sorunları yaşayacaksınız hemde belki 10 lt lpg yakacaksınız. diğer kitin fiyatı sizi caydırmasın.

getiriyi götürüyü iyi hesaplayın. kesin bilgiye ulaşın taktırmadan önce..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.