Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ti-Vct Powershift 30.000 Bakımı

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...

çok iyi tutmuş hocam ben bugun aracı direksiyon arızası için bıraktım araç servise girmişken 30 bin km bakımını yaptırdım. Motor temizleme sistemi varmış 100 TL + KDV o işlemde dahil 4 adet buji var polen yeni değiştiği için gerek görülmedi 450 TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hava Filtresi

Yağ Filtresi

Motor Yağı Shell 5/30 5L

4 Ateşleme Bujisi

Polen Filtresi

Conta_Yağ Boşaltma Tapası

Cam Suyu 250 ml

Fren Balata Sprey

2.Yıl 30.000 Bakımı(İşçilik)

400 TL...Ellerinizden Öper...

Servis Süresi:2 saat

Not: Araç 2013 Benzinli Manuel.

Sanırım yanlış yere yazdım.

A.Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hava Filtresi

Yağ Filtresi

Motor Yağı Shell 5/30 5L

4 Ateşleme Bujisi

Polen Filtresi

Conta_Yağ Boşaltma Tapası

Cam Suyu 250 ml

Fren Balata Sprey

2.Yıl 30.000 Bakımı(İşçilik)

400 TL...Ellerinizden Öper...

Servis Süresi:2 saat

Not: Araç 2013 Benzinli Manuel.

Sanırım yanlış yere yazdım.

Bende geçen hafta yaptırdım forumda da paylaşmıştım

Sizinkilerden eksik olarak

Cam Suyu 250 ml yok sadece Toplam : 210 TL Servisten servise çok fazla fiyat farkı var 

Bu arada düzeltiyorum sizin araç 2013 Model miş benim 2011 model bakım kampanyasından faydalandım ve fiyatlar :

2011 ve öncesi periyodik bakım 120 TL

4 Adet Buji 30 TL

Polen Filtresi 60 TL

Ayrıca Motor Koruma yaptırdım 40 TL

Süleyman Altın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Merhaba,konuyu hortlatacağım:Aracım F3 ti-vct PS.2014 model 18 binde,önceki sahibi aracı 8 binde ilk senesi dolunca bakıma sokmuş,ve üstünede 10bin km daha yapmış bu aradada ikinci senesi dolunca bakıma götürmemiş,araç 2014 son ay(aralık)çıkışlı,yani zaman olarak bakım süresini 6-7 ay kadar geçirdiğinden sanırım araç garanti dışı kalmış.Bir umut belki iyi niyet garantisi devam etsin diye geçen servisi aradım(KENT-AVCILAR) ve bakım randevüsü istedim.Randevü aldım,ve konuştuğum servis danışmanı aracımın 3 sene garantisi devam ettiğini,mevcut durumda sadece motor garanti dışı kalmış olabileceğini felan söyledi.Bu benim için bir nebze rahatlatıcı haber olsada asıl bomba :) aracıma yapılacak olan bakım ücretini duyunca patladı.Tam tamına 800 tl !!!!Ne var bu bakım paketinin içinde diye sorduğumda.Yağ,yağ filtresi,Hava filtresi,Polen filtresi,ve belki buji olabilir dedi.Şimdi bu saydıklarımı dışardan alıp herhangi bir özel serviste yaptırsam 250-300 tl gibi bir rakam öderim,sırf 5-6 ay araç garantide kalsın diye 500tl fazladan ödemelimiyim sizce,hem bu Ford'un bakım ücreti neden bukadar pahalıdır?Birde aracımla ilgili güncelleme olabileceğini söyledi eleman ve beni asıl bu durum ikileme soktu.Bildiğim kadarıyla güncellemeler ücretsiz(yanılıyorsam lütfen uyarın)ben bakımı özelde yaptırıp,servise gidip sadece güncellemelerin yapılmasını istiyorum desem bir sorun olurmu,ve bu son güncelemeler hakkında aranızda bilgi sahibi varmı,illa yapılması gerekirmi,yoksa olmasada olur güncemelermidir.not:Admin,kısmen doğru konuda olduğumu düşünüyorum,sorularım doğrultusunda daha uygun bir konu biliyorsanız lütfen oraya taşırmısınız,şimdiden teşekürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

teşekürler.

Turhan senin araç pws olduğu için garanti önemli.

Şanzıman güncellemesi önemli, ayrıca etisten güncellemeleri kontrol edebilirsin.

Bana sorarsan 6 ay garanti az değil heleki kavrama değişimi falan ihtiyacın olursa...

İndirimle 500-600 rakamlara çekersen iyi derim, yakma garantiyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Turhan senin araç pws olduğu için garanti önemli.

Şanzıman güncellemesi önemli, ayrıca etisten güncellemeleri kontrol edebilirsin.

Bana sorarsan 6 ay garanti az değil heleki kavrama değişimi falan ihtiyacın olursa...

İndirimle 500-600 rakamlara çekersen iyi derim, yakma garantiyi.

Gürkan hocam Merhaba,vallaha ne yapacağımı şaşırdım doğrusu.Ben aracı fazla kullanmadığımdan senede en fazla 3-5bin km yaparım,şirket aracım var.Şuan titreme olmadığından nezaman başlayacağıda meşğül,bunlara 500 tl  öpüleceğime,gitsin gitti yere kadar diye düşünmeye başlamıştım,sonuçta yanlış bilmiyorsam kavrama fiyatı 3000tl civarı,zaten muhtemel değişimi gelene kadar bunlar o parayı benden bakım ücretlerinden almış olacaklar.Ben sadece şu güncellemelere taktım:Şimdi şuan ben servise gitsem ve:Ben sadece güncellemeleri istiyorum desem,yüklerlermi ve bu güncellemeler ücretlimi olur,bilgin varmı bu konuda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.