Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Youtube'a Erişim Kapatıldı.

Önerilen Mesajlar

Okulun isterse engeller. Niye istesin hükümetin okulu değilse :D

emin olmamakla birlikte okulda en fazla DNS vardır, yani alt yapı ulakbim üzerinden tine ttnet. ip bazlı engellemelerde okulun etkisi olmuyor. twittera girebiliyormusun(yada girebiliyormuydun)

Servet abi aydınlatabilir bu konularda.

O değilde Mertcan derse gitmiş la :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

emin olmamakla birlikte okulda en fazla DNS vardır, yani alt yapı ulakbim üzerinden tine ttnet. ip bazlı engellemelerde okulun etkisi olmuyor. twittera girebiliyormusun(yada girebiliyormuydun)

Servet abi aydınlatabilir bu konularda.

O değilde Mertcan derse gitmiş la :D

Kıtır kıtır keserler. Fakat anladığım kadarıyla TT ve BTK bu url bazlı yasaklamalar için birçok şeyi değiştirdiler. Düzgün kapatamıyorlar. Kendi networklerini ve Superonline'ı tek hamlede kapatabilirler aslında.

Adamlar bildiğin saf saf iş yapıyorlar. Ben youtube'a hiçbirşey yapmadan girebiliyorum örneğin. Daha adsl networkünü bile bitirememişler anlaşılan.

Kısa kısa geçicem bilmediğiniz terimleri googleda arayın.

Kıtaların RIR 'leri var. Amerikada ARIN, Avrupada RIPE olarak karşınıza çıkar.

Bu RIRlerden bir kurumun tüm IP Subnetlerini manage edebilmek için bazı Originler kullanır. Bu originler bildiğin rakam ve harflerden oluşur. Bu originler MPLS ve BGP teknolojileriyle internete anons edilirler. Originlerin altındaki tüm Ip subnetleri de bu anonslarla dünyaya duyrulur. Dünya duyrulmadan kasıt tüm isp lerin routerları ağaç yada token ring şeklinde birbirlerinden öğrenirler.

Şayet telekom bgp anonslarını küt diye kesebilse (teknik olarak yapılabilir ve çok zor birşey değil) youtube'a vpn harici hiçbir şeyle giremezdiniz.

Yukarıda anlattıklarıma örnek youtube'un bir subnetinin detayları

NetRange:       64.15.112.0 - 64.15.127.255

CIDR:           64.15.112.0/20

OriginAS:       AS43515, AS36040, AS36561, AS15169

NetName:        YOUTUBE

Gözlerim yaşardı, Mertcaan derse mi gittin kuzum sen :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sn.foculclubtr üyeleri,bu başlık altında gün içinde youtube ın kapatılıp kapatılmaması konusunda yorumlar yapılarak bir tartışma yaşandı.Ben şahsi görüşüm olarak gerekli görüldüğünde sosyal paylasım sitelerinin ülke çıkarına kapatılabılecegını,bu ülke vatandaslarının özgürlüğünün teminatının taraflı yabancı ülke sitelerinin olamayacagını savunmustum.Bazı arkadaslar ise sert bir şekilde özgürlüklerin kısıtlanamayacağını,sosyal paylasım sitelerinin kapatılamayacagını,bireylerin düşüncelerini özgürce ifade etmesi gerektiğini belirterek ısrar ettiler ve sonra ne oldu biliyor musunuz,özgürlükten dem vuran arkadaslar  benim ülke çıkarı olması durumunda kapatılmalı dediğim yorumlarımı silip konuyu kilitlemişlerdir.Sosyal alemde özgür olunmasını savunanlar bu sitede beğenmedikleri bir fikir oldugunda anında koydular kiliti,hani özgürlüktü,nerede kaldı????ha şimdi kalkıp siyaset yapıyordun diyeceklerdir eminim,kapatılması yanlıs demek siyaset değilken kapatılması gerektğinde dogrudur demek de siyaset olabiliyorsa bu da çifte standartlı özgürlüklerden sanırım...şükürler olsun ki bu devlette yapılan yasaklamalar bana bu sitede yapılan haksız ve tahammülsüzlük ürünü yasaklamalardan değil....teşükkürler...

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sn.foculclubtr üyeleri,bu başlık altında gün içinde youtube ın kapatılıp kapatılmaması konusunda yorumlar yapılarak bir tartışma yaşandı.Ben şahsi görüşüm olarak gerekli görüldüğünde sosyal paylasım sitelerinin ülke çıkarına kapatılabılecegını,bu ülke vatandaslarının özgürlüğünün teminatının taraflı yabancı ülke sitelerinin olamayacagını savunmustum.Bazı arkadaslar ise sert bir şekilde özgürlüklerin kısıtlanamayacağını,sosyal paylasım sitelerinin kapatılamayacagını,bireylerin düşüncelerini özgürce ifade etmesi gerektiğini belirterek ısrar ettiler ve sonra ne oldu biliyor musunuz,özgürlükten dem vuran arkadaslar  benim ülke çıkarı olması durumunda kapatılmalı dediğim yorumlarımı silip konuyu kilitlemişlerdir.Sosyal alemde özgür olunmasını savunanlar bu sitede beğenmedikleri bir fikir oldugunda anında koydular kiliti,hani özgürlüktü,nerede kaldı????ha şimdi kalkıp siyaset yapıyordun diyeceklerdir eminim,kapatılması yanlıs demek siyaset değilken kapatılması gerektğinde dogrudur demek de siyaset olabiliyorsa bu da çifte standartlı özgürlüklerden sanırım...şükürler olsun ki bu devlette yapılan yasaklamalar bana bu sitede yapılan haksız ve tahammülsüzlük ürünü yasaklamalardan değil....teşükkürler...

Sayın özcan abicim, sayın meslektaşımız,

Bizi tanımadan böyle yorumlar yapmayın. Gelin tüm buluşmalara bakın tanıyın öyle dem vurun lütfen.

Burada milletin kavga etmesini tahammülsüğünü kimse izlemek zorunda değil. Konuyu tekrar kapatmak istemiyorum. 

Tahammülsüz topluma destek olmayın.Biraz kibar naif biraz anlayışlı olun. 

Sizin yaşınız kadar forumlarda tecrübesi olan insanlar var burada. Nasıl yönetilmesi gerektiğini nasıl konuların kapatılacağını size soracak değiliz.

Şu sözü unutmayın AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ.Yaptıklarımız ortada yapacaklarımızında teminatı daha fazla konuyu gereksiz uzatırsanız SİTENİN kurallarını uygalarım.

Saygılı olun güzel konuşun kimse konuyu kapatmaz. Yazdığınız şeyleri silmedik hepsi duruyor. Gerekirse ifşa ederiz merak etmeyin.

Biz size silip mesaj yazmanızı da engellerdik burada hala yazabiliyorsunuz ama mağdur ayağı yapıyorsunuz birde..

Akıl nerde mantık nerde kim bilir.Fanatik olmayın.

Konuya gelecek olursak, YT vs engellenerek ülkeye olumsuz olacak şeyleri engellendiğini mi düşünüyorsunuz ?İnsanlar size bunu anlatmaya çalıştı ama anlayamamışsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben gayet anlayıslı davrandım yakup kardes,tahammül sorunu ve anlayıssız olunan yorumlar ve eylemler gayet açıktır.Siteye engellemeyı kimin yaptıgını yorumlarımı kimin sildiğini bilmiyorum lafım onlaradır.Ayrıca ben gayet güzel konusuyorum saygısızlık da yapmıyorum,ha karşıt görüşler saygısızlık olarak değerlendiriliyorsa hoşgörü ve özgürlük seviyesi konusunda yapılanla söylenen arasında büyük bir çelişki oldugu görülür..;asıl saygısızlıgı görmek istiyorsanız bana cevap olarak yazılan son yorumları görebilirsiniz ve ardından yorumların silinip konunun kilitlenmesini....benim amacım kimseyle kavga etmek değil,burada bu şekilde bir başlık açılıyorsa ve devletin koydugu yasalarla koydugu yasagın yanlış oldugu ve nasıl delinebileceği konusuluyorsa ben bir vatandas olarak bunun dogru olmadıgını belirtirim,kimsenın de bunu benımsemek gibi bir zorunlulugu yok,hoşgörüyle kendı düşüncelerini söyleyebilriler..ha  bunun benım gözümde forum tecrübesiyle falan alakası yok tamamıyle başka bir olay

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben gayet anlayıslı davrandım yakup kardes,tahammül sorunu ve anlayıssız olunan yorumlar ve eylemler gayet açıktır.Siteye engellemeyı kimin yaptıgını yorumlarımı kimin sildiğini bilmiyorum lafım onlaradır.Ayrıca ben gayet güzel konusuyorum saygısızlık da yapmıyorum,ha karşıt görüşler saygısızlık olarak değerlendiriliyorsa hoşgörü ve özgürlük seviyesi konusunda yapılanla söylenen arasında büyük bir çelişki oldugu görülür..;asıl saygısızlıgı görmek istiyorsanız bana cevap olarak yazılan son yorumları görebilirsiniz ve ardından yorumların silinip konunun kilitlenmesini....benim amacım kimseyle kavga etmek değil,burada bu şekilde bir başlık açılıyorsa ve devletin koydugu yasalarla koydugu yasagın yanlış oldugu ve nasıl delinebileceği konusuluyorsa ben bir vatandas olarak bunun dogru olmadıgını belirtirim,kimsenın de bunu benımsemek gibi bir zorunlulugu yok,hoşgörüyle kendı düşüncelerini söyleyebilriler

Özcan bey, size göre sorun olmaması veya saygısız olmadığını söylemeniz genel olarak böyle olduğunu gösteriyor mu ?

Burada bir yönetim var ve hepsi yaşanan olayları olumsuz görüp silinmesini öngörmüştür.Kimse yapmadı yani hepimiz yaptık.

Siz durumu değil genel bir laf söylediniz haliyle cevaplar geldi.Burası siyaset meydanı değil.

Hala karşıt görüş diyerek ayırmaya çalışmayın insanları.Bu duruma neden gelindiğini bu sözleri neden böyle kolayca sarfettiğinizi uyumadan önce bir düşünün bakalım.

Tekrar ediyorum. BU PLATFORUM ORTAK NOKTALARI BULUP BİRLEŞTİRMEYİ SAĞLAR. 

Burada (TÜM İÇERİK) yazılan, çizilen naif ve öğretici tüm siyasi içerikler SİLİNMEMİŞTİR. 

Cevaba açık -tahammülsüz cevaplara açık- TÜM İÇERİKLER ise SİLİNMİŞTİR.

Takıntılı gibi benim içeriğim nerde niye kapattını diye uzatırsanız yine kapatacağım konuyu çünkü youtube ile alakasız konuyu uzatıyorsunuz.

Tekrar ediyorum. SİYASET MEYDANI DEĞİL BURASI. umarım anlaşılmıştır ve yine tekrar ediyorum insanları tanımadan böyle kolay yargılamayın.

Çok yorum yapmak istiyorsanız bir blog açın oraya yazın buraya da link verin isteyen bana orada cevap verebilir deyin ve bizde o linki burada tutalım. Buyrun içinizi dökmeniz için size yöntem,orada istediğiniz kadar tartışın bizde size ön ayak olalım; ülkemize göre kat be kat üstün demokrasi yöntemi :yeah: tebrik edebilrsiniz mesela,teşekkür de edebilirsiniz.

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup kardesım ben siyaset yapmıyorum,vatana yapılan ihaneti alelade bir siyaset malzemesiymiş gibi gösterilip basitlestırılmesine karsıyım,bu sitede, vatana ihanet söz konusu oldugundan kapatılan sitelere nasıl girilebileceği anlatılyorsa ben susamam kusura bakamayın eger susmamı istiyorsanız susmam bu nedenle de siz konuyu kapatmak için lütfen zahmet etmeyın daha fazla yorum yapmadan benım kaydımı silerseniz sevinirim.Benim dünya görüşüm olarak ait olacagım bir yer değil burası..saygılar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup kardesım ben siyaset yapmıyorum,vatana yapılan ihaneti alelade bir siyaset malzemesiymiş gibi gösterilip basitlestırılmesine karsıyım,bu sitede, vatana ihanet söz konusu oldugundan kapatılan sitelere nasıl girilebileceği anlatılyorsa ben susamam kusura bakamayın eger susmamı istiyorsanız susmam bu nedenle de siz konuyu kapatmak için lütfen zahmet etmeyın daha fazla yorum yapmadan benım kaydımı silerseniz sevinirim.Benim dünya görüşüm olarak ait olacagım bir yer değil burası..saygılar teşekkürler

Tabiki silerim, zorla tutma gibi huyumuz yok henüz :) Kimse size sus demedi zaten sadece üslub'a hayır dedik. 

Anlayış için teşekkürler. Umarım kısa sürede; siz, biz, onlar, şunlar demeden ülkenize hizmet edersiniz :yeah:

Şunu da unutmayın.

Sizin beğenmediğiniz insanlar; ''benim dünya görüşümde değil bu adam'' diye insan ayırt etmeden yardım yapan insanlar :yeah: Buna da devam edecekler. Ders çıkarmanız umudu ile.  :bye:

İyi geceler.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki silerim, zorla tutma gibi huyumuz yok henüz :) Kimse size sus demedi zaten sadece üslub'a hayır dedik. 

Anlayış için teşekkürler. Umarım kısa sürede; siz, biz, onlar, şunlar demeden ülkenize hizmet edersiniz :yeah:

Şunu da unutmayın.

Sizin beğenmediğiniz insanlar; ''benim dünya görüşümde değil bu adam'' diye insan ayırt etmeden yardım yapan insanlar :yeah: Buna da devam edecekler. Ders çıkarmanız umudu ile.  :bye:

İyi geceler.

Bir nagehan alçı vakası mı yaşandı burada :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkesin birer birey olarak ve de her ülkenin birer ümmet olarak değerleri ve dokunamadıklarımız vardır. Sosyal medyada her ne kadar iki uç noktada paylaşımlar olsada kapatılması yanlıştır. İnsanlar orda görüşlerini paylaşıyorlar. İnanmak kandırılmak ya da ne düşünmek ne kadarına düşünmek isterseniz sizin anyabildiğiniz kadardır. Çok fazla uzatmak istemiyorum. Kısadan geçicem. O zamann kahvehaneleri de kapayın orda da bir sürü hükümetle alakalı yorumlar oluyor. Unutmayın ki susurluk kazasını Trt denen kurum sadece sıradan bir kaza olarak geçecekti tüm dünyaya. Ne var ki şimdiki medya yaptırımlardan korktukları için istenilen filmi oynatıyor milletine. Özgür değilsiniz bu durumda. İstediğiniz kadar kendinizi paralayın ama bir çok şeye karar bile veremiyoruz. Ne yediğimize ne içtiğimize ve neler yapabileceğimize çoktan birişeri karar vermii bile. Kesinlikle youtube ve twiterın kapatılmasını yanlış buluyorum. Youtube ta bizimde çok beğenmediğimiz şeyler vardı ama yine de kapatılmasını istemedik. Sen kendini dinletireceksin ondan sonra komşuyu döveceksin ;) Sabahın 3' ü yorum bu kadar.

1. Devlet dairesinde güvenliği sağlamaktan aciz isen böyle yasaklarla da bir yere varamazsın

2. Servis edilen malzemenin sahibi her zaman düşmanımız değildir

3. Bilişim ortamında bilgi paylaşımını kesmenin geçerli olabilecek tek yolu interneti kapatmaktır - sıkıyorsa...

4. Facebook'un da eli kulağındadır

5. Sürecin dolaylı olarak ifade ve haber alma özgürlüğünü engellediği antidemokratik ve yanlış olduğu, ayırca bir işe de yaramayacağı açıktır, yanlış düşmanla savaşılmaktadır

6. En kısa sürede uygun bir VPN servisine abone olmanız önerilir, mesela:

http://www.bestvpnprovider.net/

https://www.bestvpn.com/blog/8475/best-vpn-service-top-10-2014/

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2403388,00.asp)

Kesinlikle tüm yazdıklarına katılıyorum sevgili Cem abi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 43 yaşındayım, kesinlikle bilgi, internet çağının çocuğu değilim, sokaklarda, plastik top teperek, telden teker çevirerek büyüdük, şu internetle de yenice tanışmaktayız, acemiliğimiz de ondandır ya affola,

kesinlikle benim yazdıklarıma bakarak siyasi görüşümü tahmin edemezsiniz ben de sizinkileri, şu forumda gördüğüm kadarı ile de kimsenin inancı görüşü burada tartışılıp, malzeme yapılmaz... bu konuda da buradakilere güvenim tamdır, ha bu sözlerim bu foruma biraz biraz yabancı olanlar içindir....

gelelim sadede, özcan bey, şunu anlamamız lazım artık, bu internet dediğimiz şey yaşamın ta kendisi. nasıl yeryüzünde herkesin kendi inancına göre yaşam kendini idare ve ifade özgürlüğü var, bunlara karışamıyoruz, nette de ayni şey söz konusu. Birinin yaşamındaki eylemlerinden hoşlanmıyorsanız, onu engellemek yerine ondan uzak durduğunuz gibi , burada da yasaklama hakkınız yok, zaten Engin ve Cem Boneval in belirttiği gibi bunun bir anlamı da yok zaten, buna bizim ulaşamamamızın bir anlamı yok ki arkadaşlar çok güzel ifade etmişler, olayın ulusal güvenlikle de bir alakası yok üstelik 7 milyar insan bunu izleyebiliyor, 70 milyon Türk izleyemedi diye şimdi biz güvende miyiz....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@kemal kaya,

Birkaç defa bahsedildi, ben tekrar söylemiş olayım. Hatta aklıma bir örnek geldi. 

Şimdi düştük pantolonun arkası yırtıldı. E bu halde ortada dolaşacak halimiz yok ne yapsak ne yapsak 

Gözlerimizi kapayalım. :)  :kıhkıh:

Böylece arkamızın açıkta olduğunu görmeyiz böylece. Alem görmüş ha olsun durumu.

Bu paylaşılan içeriğin devletin kirli çamaşırları olduğunu, yayınlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Maalesef tüm devletlerin bu tür işleri oluyor, olmakta. Keşke dünyada devlet diye birşey olmasa, mutlu mesut düzenli yaşayabilse insanoğlu. Ama olmuyor, mutlaka aramızdan bazıları çıkıp hükmetmeye çalışıyor. Bu organizasyonlarda bu hükmetme işinin düzen intizam içinde yapılmasını sağlıyor (genelde, yani galiba) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Youtube'a Erişim Kapatıldı. olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.