Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Youtube'a Erişim Kapatıldı.

Önerilen Mesajlar

Bu yasak kumsalda çukur kazıp kafanı içine sokmaya benziyor. Ya da gözlerimizi kapayalım, e bak görmüyoruz. İyi de biz zaten bunu biliyoruz görsek ne olur, görmesek ne olur? Ortaya dökülen sakıncalı içerikse bunu gözlerini kapayan biz hariç herkes görüyor zaten.  Ayrıca youtube hariç dailymotion vs üzerinde de var bu içerik, ben kapatılmasında iyi niyet görmüyorum, sadece bunu vesile ettiler. Ama bu dünyayı face,twitter ve youtubedan ibaret görecek kadar durumdan bi haberler  sanıyorum. 

Ben yönetim mantık ve durumunu ortaya koymakla birlikte bu içeriğin daha önceki hırsızlık içeriklerinden farklı bir durum olduğunu düşünüyorum. Burada ki toplumsal fayda mı yoksa ulusal güvenlik mi önde kesin birşey söyleyemiyorum doğrusu. Ama bizi yönetenler ve yönetim şekillerini anlamak açısından bir faydası var.

Bu işler bu arada genelde böyle olur. Yani uluslararası hukukta yakalanmadığın sürece her şey yapılabilir ve yapılıyor. Bütün devletlere yapıyor zaten. Bakınız Irak, Kırım, Ukrayna, Kuzey Afrika ülkeleri ve diğerleri.  Bu anlamda da uluslararası hukuk sadece yapılanlara kılıftan öte geçmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Oluşturulan Mesaj
Bu konu bir moderatör tarafından kapatıldı.

Neden: Siyasi tartışma yeri değiliz.

Düzenleme: İçerik temizlendi konu tekrar açıldı. Yine tartışma çıkarsa,siler tartışmayı başlatan vatandaş kurallara göre ceza alabilir.

Eğer bu eylemi kabul etmiyorsanız; bu yazıyı rapor edin, bir moderatör veya yönetici bunu yeniden kontrol edecektir.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginçtir, bilgisayarımda youtube veya benzeri siteleri girmek için hiçbir ayar yok. Fakat ben kütür kütür kullanabiliyorum youtube'u. Ha bu durum beni düşündürmüyor değil.

Bizim okulda ve ODTÜ'de de serbestmiş sanırsam. İlginç şeyler bunlar da tek karlı kesim VPN sağlayıcıları olacak.

Türk düzgün bir VPN şirketi kuraydık STClubTr'yi açardık şimdiye :D

Türk VPN şirketi kursaydın, BTK gel bakalım kucağa derdi adın duyulduğunda. Bi sen akıllısın herhal ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginçtir, bilgisayarımda youtube veya benzeri siteleri girmek için hiçbir ayar yok. Fakat ben kütür kütür kullanabiliyorum youtube'u. Ha bu durum beni düşündürmüyor değil.

Türk VPN şirketi kursaydın, BTK gel bakalım kucağa derdi adın duyulduğunda. Bi sen akıllısın herhal ;)

Niye la BTK'ya ne benim sağladığım servisten. Yurt dışı kaynaklı aracı firma kuraydık o da olmaz mı.

Data"base" center'larımız yok diye fikilerimiz de olmasın :fikir::director::fikir:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye la BTK'ya ne benim sağladığım servisten. Yurt dışı kaynaklı aracı firma kuraydık o da olmaz mı.

Data"base" center'larımız yok diye fikilerimiz de olmasın :fikir::director::fikir:

Türkiyedeki tüm datacenterlar ve ispler btk ya bağlı dolaylı yoldan güzelim.

Ne kurarsan kur abiler gelir sen gidersin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim okulda ve ODTÜ'de de serbestmiş sanırsam. İlginç şeyler bunlar da tek karlı kesim VPN sağlayıcıları olacak.

Türk düzgün bir VPN şirketi kuraydık STClubTr'yi açardık şimdiye :D

Yav okullarda olması doğal bizde doğal vpn ve dns var.. Nasıl mühendissiniz la!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav okullarda olması doğal bizde doğal vpn ve dns var.. Nasıl mühendissiniz la!

Bugün kriptografi dersini veren hocamız bile şaşırdı. Doğal VPN ve DNS nedir tam bilmiyorum da Bilkent de interneti bir ISP'den alıyor, sanırsam adı Ulaknet, evdeki Ttnet'ten alırken engellenebiliyorsa okuldaki da oradan alırken engellenebilir.

Arkadaş mühendis değil yanlız. Henüz... :)

Mühendizlik adayı mı diyek, programla öğrenmeye başlayana da programmer adayı mı diyek?

Admin adayı diye bir kavram yok kafan rahat dabi! :P

Rasperry pi'den kendime datacenter kursam ben de admin sayılırım muhtemelen laa :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün kriptografi dersini veren hocamız bile şaşırdı. Doğal VPN ve DNS nedir tam bilmiyorum da Bilkent de interneti bir ISP'den alıyor, sanırsam adı Ulaknet, evdeki Ttnet'ten alırken engellenebiliyorsa okuldaki da oradan alırken engellenebilir.

Okulun isterse engeller. Niye istesin hükümetin okulu değilse :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okulun isterse engeller. Niye istesin hükümetin okulu değilse :D

Okul bir ISP değil, VPN kullanma sebepleri güvenlikle alakalı bildiğim kadarıyla. Youtube EDU diye bir sistem varken Youtube'u engellemek ağır saçmalık.

Neyse detaylı bilgim yok araştırmayacak kadar da tembelim malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Youtube'a Erişim Kapatıldı. olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.