Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hill Holder (Yokuş Kalkış Desteği) 'ın Süresini Uzatmak Mümkün Mü?

Halil İ.

Soru

Başlıktan da yeterince açık olduğu üzere Hill Holder (Yokuş Kalkış desteği) 'ın süresini uzatmak mümkün mü diye sormak istiyorum siz Focusseverlere...

Yazılım değiştirme ile yada serviste bu yapılabilir mi?

ya da Böyle birşey yaptıran var mı?

Zararlı olur mu?

Yararlı olur mu?

(Bu arada ne alaka diye düşünebilirsiniz ama eşim için istiyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

:D başarılı....     :claps:

Şimdilik mümkün değil öyleyse, doğru anlamışmıyım?

evet. Ancak gözümden kaçmış olabilir tabii, onun için özel olarak gitmeyin ama bi gittiğinizde sorabilirsiniz. Hoş olsa bile servistekilerin onu bileceğini sanmıyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serviste bu mümkünmüdür sizce ?

Geçen Cumartesi servis yazılımını ustamla ayrıntılı inceledik, aslında Rusların programında olan şeylerin bir kısmı resmi yazılımda yok, mesela otomatik kilit gibi. 

Ve istediğiniz opsiyonda yoktu.

Programı değiştirmenin cazibesini bir kenara bırakırsak yokuş kalkış destek sisteminin süresi bence yeterince uzun, kullanımda bir avantaj sağlayacağını düşünmüyorum, tabii fren pedalını basılı tutma niyetine kullanılmaz ise.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fazla bile uzun bence ki Cem abiye katılıyorum, daha uzun olmasının bir faydası olacağını düşünmüyorum.

Ancak VW'in programı olan VAGCOM'larda sinyalin yanış süresine kadar ayarlanabildiği düşünülürse Ozan'ın da dediği gibi teorik olarak mümkün. Ancak o rus abinin/ablanın gerekli görüp bulması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen Cumartesi servis yazılımını ustamla ayrıntılı inceledik, aslında Rusların programında olan şeylerin bir kısmı resmi yazılımda yok, mesela otomatik kilit gibi.

Ve istediğiniz opsiyonda yoktu.

Programı değiştirmenin cazibesini bir kenara bırakırsak yokuş kalkış destek sisteminin süresi bence yeterince uzun, kullanımda bir avantaj sağlayacağını düşünmüyorum, tabii fren pedalını basılı tutma niyetine kullanılmaz ise.

Fazla bile uzun bence ki Cem abiye katılıyorum, daha uzun olmasının bir faydası olacağını düşünmüyorum.

Ancak VW'in programı olan VAGCOM'larda sinyalin yanış süresine kadar ayarlanabildiği düşünülürse Ozan'ın da dediği gibi teorik olarak mümkün. Ancak o rus abinin/ablanın gerekli görüp bulması gerekiyor.

El freni var, sınırsız zaman :D

Aynen görüşlerinize katılıyorum. Bence de sistem yeterince sağlıklı ve düzenli bir şekilde çalışıyor zaten. Extra bir şeye gerek yok yani. Ama dediğim gibi ben sistemi eşim için istiyordum. Yani kim ne derse desin istisnalar***dışında ben bayanların erkekler gibi araba kullanabileceğine kesinlikle inanmıyorum. ki zaten hergün karşılaştığım bir sürü örneği bunu bana tekrar tekrar düşündürmeye yetiyor malesef.

şimdi kendi içimize geri Dönersem eşim araba kullanırken dikkatini aynı anda bir kaç şeye birden veremiyor. haliyle el freni ile kalkış yapamıyor yani düz yolda bile zorla aracı hareket ettirirken işin içine bir de el frenini indirmesi gerekliliğini kabullenemiyor. :-D yani yokuş kalkış desteğine rağmen debriya basıp vitesi attıktan sonra kalkış yapmak için önce kendini ayaklarına adapte etmeye çalışıyor bunu sağladıktan sonra, Sol ayağını yavaş yavaş kaldırırken arabanın kavrama noktasını yakalayıp yakalayamadığını anlamaya çalışıyor, bunu fark ettikten sonra ise yavaş yavaş gaza basmaya başlıyor ve herşeye rağmen o güzelim focus öksüre öksüre stop ediyor. Bunu en az beş kere tekrarlayıp yine de başarılı olamayınca direksiyonu bana bırakıyor. :-D işte bu anlattığım bi 5saniye sürüyor tabi araç geri kaçmasın diye de benim elim el freninde oluyor. İşte bu sebeple ki Hill Holder süresini bi 5saniyeye çıkartmak onun işini yeterince kolaylaştıracak diye düşünmüştüm ama malesef olmuyor.

Yorum ve bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

:-)

Halil İ. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.